Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

#1 Postautor: Andrzej » poniedziałek, 3 września 2018, 10:05

Rolls-Royce to wyjątkowa marka. Jest synonimem bogactwa i luksusu z najwyższej półki. Ma niesamowitą renomę, a jej samochodami jeżdżą przedstawiciele rodziny królewskiej, miliarderzy i największe gwiazdy. Cullinan to najnowszy diament w ofercie Brytyjczyków.

2019-rolls-royce-cullinan-24-jpg__523309_.jpg
2019-rolls-royce-cullinan-24-jpg__523309_.jpg (135.31 KiB) Przejrzano 1714 razy


Na rynku pojawiło się już kilka luksusowych SUV-ów. Porsche od dawna ma Cayenne, Bentley kusi bogaczy Bentaygą, Lamborghini wprowadza właśnie do sprzedaży Urusa, a Aston Martin zapowiada rychłą premierę swojego crossovera. Jednak żaden z tych samochodów nie był wyczekiwany aż tak bardzo, jak SUV.
Rolls-Royce Cullinan wyznacza nową erę w motoryzacji i będzie punktem odniesienia dla innych producentów, walczących o kieszenie najbogatszych.
Skąd wzięła się nazwa pierwszego SUV-a w historii marki? Nawiązuje do największego i najczystszego ze znalezionych dotąd diamentów. Diament Cullinan odnaleziono w 1905 roku w kopalni w RPA, a nazwę dla niego nadano od nazwiska dyrektora angielskiej spółki diamentowej Thomasa Cullinana. Obecnie diament Cullinan jest podzielony na 105 mniejszych części. Brylanty wycięte z Cullinana do dzisiaj zdobią królewskie insygnia: brytyjskie berło królewskie, brytyjską koronę państwową oraz koronę królowej Marii.
Rolls-Royce Cullinan - majestatyczny, imponujący SUV
Rolls-Royce to marka, która podkreśla status i prestiż kierowcy. Dlatego Cullinan musi się wyróżniać na drodze. Na europejskie warunki to prawdziwy SUV-gigant. Mierzy aż 5341 mm długości i 3295 mm rozstawu osi. Wrażenie robi też masa Cullinana - 2 660 kg. Bagażnik pomieści od 560 do 600 l, a po złożeniu tylnej kanapy imponujące 1930 l. Rolls-Royce na każdym kroku podkreśla, że Cullinan to wzór luksusowego, praktycznego i rodzinnego SUV-a.
Stylistycznie Rolls-Royce Cullinan nawiązuje do flagowej limuzyny brytyjskiego producenta, modelu Phantom. Na żywo Cullinan prezentuje się okazale. Do Warszawy pierwszy SUV Rolls-Royce'a przyjechał w ciekawym, głębokim, ciemnoczerwonym lakierze.

Pod maską potężnej maszyny pracuje równie imponująca jednostka. Dwanaście cylindrów ułożonych widlasto daje pojemność 6,75-litra, a wspomaganie podwójnym turbodoładowaniem dostarcza 563 KM maksymalnej mocy i 850 Nm momentu obrotowego.
Wnętrze ociekające luksusem
Luksusowe wnętrze również nawiązuje do Rolls-Royce'a Phantoma. I nie powinno to nikogo dziwić, bo konserwatywni klienci Brytyjczyków nie oczekiwali rewolucji i przełomowego projektu. Oni cenią klasyczną, pełną luksusu i przepychu kabinę. Rolls-Royce zadbał o to, by w nowych modelach wnętrze dalej kojarzyło się z arystokracją, a inspiracji do poprawek szukano w "nowoczesnych jachtach". Ciekawym motywem jest piękny, analogowy zegarek.
Ekranem pośrodku konsoli centralnej można sterować i dotykiem, i stylizowanym pokrętłem, przyozdobionym motywem Spirit of Ecstasy.

Zawieszenie ultraluksusowego SUV-a składa się z komputerów, które wykonują miliony obliczeń na minutę, żeby na bieżąco dostosowywać twardość i ustawienia do panujących warunków i nawierzchni. Rolls Royce'a zapewnia, że nawet w terenie Cullinan zapewni maksymalnie komfortowe warunki podróżowania.
O wykorzystanych w środku materiałach trudno pisać, bo te w dużej mierze mają zależeć od upodobań kierowcy. Jak to w Rolls-Royce bywa dowolność jest praktycznie nieograniczona. Co więcej, Cullinan ma być wyjątkowo mocno nastawiony na możliwości personalizacji.

Dbałość o najdrobniejsze szczegóły robi piorunujące wrażenie, a po zajęciu miejsca w kabinie Cullinana mamy poczucie obcowania z czymś niezwykłym. Luksus na pokładzie SUV-a po prostu przytłacza - Rolls-Royce jak żadna inna marka wie jak rozpieszczać swoich klientów.

rolls-royce-cullinan-doors-open-640x640.jpg
rolls-royce-cullinan-doors-open-640x640.jpg (58.4 KiB) Przejrzano 1714 razy


Rolls-Royce jest wyposażony w stały napęd na cztery koła, ale brakuje w nim tradycyjnego reduktora. Zamiast tego producent zainstalował tryb "Everywhere", w którym komputer zadba o to, żeby jazda w terenie obyła się bez większych trudności. Dzięki adaptacyjnemu zawieszeniu Cullinan zapewnia głębokość brodzenia do 540 mm.
Rolls-Royce Cullinan gotowy na podbój serc i portfeli polskich milionerów

Podczas prezentacji Cullinana przedstawiciele Rolls-Royce'a podkreślali, że od światowej premiery minęły dopiero 3 miesiące, a pierwszy Cullinan już przyjechał do warszawskiego salonu marki, należącego do Auto Fus Group. Polska jest dla Rolls-Royce'a jednym z najważniejszych rynków w Europie, a do centrali wpłynęło już kilka konkretnych i poważnych zapytań o Cullinana.
O liczbach oczywiście panowie z Rolls-Royce nie wspominają. Polska cena Cullinana to jeszcze tajemnica, choć w przypadku tej marki mówienie o cenie po prostu mija się z celem. Każdy Rolls-Royce jest inny, a kupują je ludzie, którzy nie liczą funtów, dolarów czy złotówek.

rolls-royce-cullinan-poze-reale-85f29efd38b600452c-0-0-0-0-0.jpg
rolls-royce-cullinan-poze-reale-85f29efd38b600452c-0-0-0-0-0.jpg (85.44 KiB) Przejrzano 1714 razy
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
orzeł
MODERATOR
MODERATOR
Posty: 1276
Wiek: 58
Rejestracja: środa, 23 stycznia 2013, 22:50
Skąd jesteś: PIASECZNO
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: silver
Inny Samochód: Hyundai Grandeur
Twoje poprzednie Sorento: 3,5 V6 wersja USA
Been thanked: 21 times
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

#2 Postautor: orzeł » wtorek, 4 września 2018, 20:25

Dzięki za prezentację.Od jakiegoś czasu rozważam kupno nowego samochodu i widzę że to może być ciekawa alternatywa
Udzielam się w bardzo ograniczonym zakresie.
Wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wkurzyć to już żaden problem

Obrazek

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

#3 Postautor: Andrzej » wtorek, 4 września 2018, 20:30

Tak, słyszałem, że wpłynęło już kilka zamówień z Polski , tylko nie wiedziałem od kogo :kwink:
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
YatoInda
To ja
To ja
Posty: 331
Wiek: 41
Rejestracja: poniedziałek, 9 lipca 2018, 17:39
Skąd jesteś: Świebodzin
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 220000
Has thanked: 17 times
Been thanked: 13 times
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

#4 Postautor: YatoInda » wtorek, 4 września 2018, 21:41

Pewnie ze dwa dziki by upchał w bagażniku :hmm:
Ale gdzie wtedy psa wieźć, Hymmm
Pozdrawiam
Andrzej

Awatar użytkownika
rzeźnik
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 461
Wiek: 44
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2017, 19:33
Skąd jesteś: Szczecin
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: czarny jak diabeł ;)
Inny Samochód: Kia Rio
Has thanked: 11 times
Been thanked: 11 times
Kontaktowanie:

Re: Pierwszy SUV Rolls-Royce Cullinan

#5 Postautor: rzeźnik » niedziela, 9 września 2018, 22:18

Wiemy gdzie on ma koło zapasowe ? Zastanawiam się jak duża butla wejdzie w to miejsce. :hmm:
...nawet najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego w pracy...


Wróć do „MOTORYZACJA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości