"Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
waszpaw
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2016, 09:35
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2019
Kolor: biały
Kontaktowanie:

"Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#1 Postautor: waszpaw » środa, 27 lipca 2016, 12:19

Cześć,

Być może ktoś z Was przećwiczył już następujące tematy dla podstawowej nawigacji (w odróżnieniu od PLUS) i mógłby się podzielić rozwiązaniami:
- Czy ktoś poradził sobie z nierozpoznawaniem dzwoniącej osoby, jeśli numer telefonu jest w książce zapisany z prefiksem międzynarodowym a z sieci (w moim przypadku Polkomtel) przychodzi bez prefiksu?
- Czy umiecie z kierownicy przeglądać historię połączeń i książkę telefoniczną?
- Czy da się dodać dzwonek telefonu inny niż te kilka zapisanych fabrycznie? Kto słuchał, ten wie dlaczego chciałbym...
- Czy udało się komuś rozkminić algorytm zapisywania stacji radiowej na liście preset pod taką a nie inną nazwą? We wszystkich znanych mi urządzeniach zapisuje się ta nazwa, którą w danym momencie prezentuje RDS. Ale nie tutaj. U mnie jest losowo (przy czym zdarza się, że to co jednego dnia w końcu udało mi się zapisać pod oczekiwaną nazwą, na drugi dzień ma już co innego).

To tylko niektóre problemy. Ogólnie, jednostka centralna wydaje się być dalece najsłabszym elementem tego samochodu. Jak tak dalej pójdzie, za chwilę założę temat "na co zamieniłem fabryczne navi" ;-)

Pozdrowienia
Paweł

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#2 Postautor: aerofan » środa, 27 lipca 2016, 14:42

Pewnie nie da się żadnego z w/w problemów naprawić, szczerze mówiąc mnie te niedogodności nie przeszkadzają. W Skodzie np. mam możliwość obsługi książki i historii połączeń, ale brakuje przycisków połącz i zakończ :) Osobiście mi się podoba rozwiązanie w Kii.

waszpaw
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2016, 09:35
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2019
Kolor: biały
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#3 Postautor: waszpaw » środa, 27 lipca 2016, 15:20

Ja się właśnie przesiadłem z grupy VW i jestem podłamany. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale dla mnie te braki są dyskwalifikujące - stąd post.

sesmil
jestem
jestem
Posty: 14
Wiek: 51
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 22:29
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Przebieg (km.): 55000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#4 Postautor: sesmil » sobota, 13 sierpnia 2016, 18:35

Problem z brakiem pokazywania kontaktu pojawił mi się po aktualizacji navi. Samochód był na przeglądzie po 30 tysiącach i poprosiłem o wgranie nowej mapy. Teraz jak wsiadam do samochodu, to za każdym razem zaciąga z telefonu kontakty. Wcześniej tak nie było. W historii rozmów zatrzymało się na dniu aktualizacji i nic się tam nie zmienia. Przed aktualizacją było wszystko ok. Działało tak jak powinno.
Nie bardzo mam czas podjechać zgłosić ten problem, ale przy następnej wizycie zgłoszę i zobaczymy co powiedzą na to.
Co do dzwonków to fakt, jakaś masakra ale już się przyzwyczaiłem :rolley:

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#5 Postautor: Edgar » sobota, 13 sierpnia 2016, 21:54

Aktualizacja kontaktów tylko przy zmianie listy / dodaniu czegoś nowego do kontaktu / usunięcie.
Coś ten twój nick jakiś niezgodny z regulaminem raczej.

sesmil
jestem
jestem
Posty: 14
Wiek: 51
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 22:29
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Przebieg (km.): 55000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#6 Postautor: sesmil » niedziela, 14 sierpnia 2016, 18:50

Masz rację, że aktualizacja kontaktów tak powinna wyglądać i tak właśnie było przed aktualizacją oprogramowania. Po aktualizacji mieli za każdym razem od nowa całą książkę. Pewnie przy wgrywaniu coś nie pykło i tak teraz to wygląda. Mam za jakieś 2 tysiące do wymiany klocki z tyłu to upomnę się przy tej okazji o sprawdzenie tego błędu.
Tak czy inaczej nie można bardzo narzekać. Jest to pewnie kwestia zgłaszania takich problemów i jak będą w stanie to poprawią soft.
W nissanie przy nowym samochodzie nie ma nawet jednej aktualizacji map. Krzyczą sobie 6 stówek za wgranie nowych map do samochodu, który kosztuje naprawdę sporo. Żona ma Juka i doświadczenie po pierwszym przeglądzie tam i tu są na korzyść dla Sorento. Kia jednak chce zdobyć rynek a właściwie bardziej umocnić pozycję i troszkę bardziej dba o klienta

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#7 Postautor: Edgar » poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 10:16

sesmil. Spróbuj usunąć sparowany telefon wraz z kontaktami i sparuj ponownie na nowo. Powinno pomóc.

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#8 Postautor: Admin » poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 10:41

sesmil pisze: Kia jednak chce zdobyć rynek a właściwie bardziej umocnić pozycję i troszkę bardziej dba o klienta


Kia umocniła swoją pozycję tworząc auto Kia Sorento I generacji , które zawojowało rynek.
Dla klientów to był szok mieć auto wielkości ML za połowę ceny z pełnym wyposażeniem.
Teraz Kia nie musi już walczyć o klienta , ale o tym jeszcze masz czas aby się przekonać.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

sesmil
jestem
jestem
Posty: 14
Wiek: 51
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 22:29
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Przebieg (km.): 55000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#9 Postautor: sesmil » środa, 17 sierpnia 2016, 21:28

Admin pisze:
sesmil pisze: Kia jednak chce zdobyć rynek a właściwie bardziej umocnić pozycję i troszkę bardziej dba o klienta


Kia umocniła swoją pozycję tworząc auto Kia Sorento I generacji , które zawojowało rynek.
Dla klientów to był szok mieć auto wielkości ML za połowę ceny z pełnym wyposażeniem.
Teraz Kia nie musi już walczyć o klienta , ale o tym jeszcze masz czas aby się przekonać.

Masz rację że umocniła sorento I generacji, ale rynek zdobyła sportagem a nie sornto. To jeśli chodzi o pozycję marki. Teraz zdobywa kolejne punkty nowym sorento i tak samo sportagem w dziedzinie jakości wykończenia i stylistyki. Fakt że nowy sportage trochę kiepsko z przodu się prezentuje ale to rzecz gustu.
Co do sorento to firma zmieniła podejście do klienta lub raczej ukierunkowanie na grupę docelową. Teraz jest to bardziej prestiżowe auto niż poprzednie ( nie ujmując poprzednikom). Poprzednimi bez problemu dało się wjechać w teren i dobrze tam się czuły i wyglądały, teraz to troszkę inna bajka. Dobrze będziesz wyglądać w drogim garniturze w tym samochodzie a w terenie też da radę tylko szkoda go w błotko wsadzić. (wiem to z autopsji :kwink: , dał radę w błotku ) Auto stało się bardziej biznesowym segmentem.
A o klienta zawsze trzeba walczyć, bo jak nie będziesz troszczyć sie o zadowolenie klientów i nie będziesz podnosić jakości to nie będziesz istnieć na rynku. Tak więc Kia jednak musi walczyć o klienta tak jak i inne znane marki :happy2:

sesmil
jestem
jestem
Posty: 14
Wiek: 51
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 22:29
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Przebieg (km.): 55000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#10 Postautor: sesmil » czwartek, 18 sierpnia 2016, 22:06

Edgar pisze:sesmil. Spróbuj usunąć sparowany telefon wraz z kontaktami i sparuj ponownie na nowo. Powinno pomóc.

Zrobiłem dzisiaj tak jak napisałeś i nic :confused: Dalej mieli za każdym razem wszystkie kontakty. Pewnie jak wgrywali aktualizację to trafiłem na wersję z jakimś błędem. Trzeba poprawkę wgrać.
A swoją drogą trzeba by pomęczyć firmę żeby coś z tymi wspaniałymi dzwonkami zrobili. Najlepsze rozwiązanie to takie żeby był ten sam co w telefonie. Rover tak ma więc się da to zrobić :happy2:

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#11 Postautor: Kader » wtorek, 11 października 2016, 08:53

A nie można wgrać takiej poprawki samemu? Nie wiem, może z oficjalnej jakieś strony Kia? :)

kotklakier
jestem
jestem
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 13 marca 2017, 12:45
Skąd jesteś: Warszawa
Rok: 2016
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#12 Postautor: kotklakier » poniedziałek, 13 marca 2017, 13:10

Witam, w lutym kopiłem nowe sorento z 2016 r. Nawigacja to jakaś pomyłka, mam wersję XL z podstawową nawigacją (za 6 tys. można było mieć niby lepszą 7" calowa). 6 tys. za wymianę radia!!! Idiotyzm. To ile to jest niby warte? Rozumiem dopłata 500,00zł, ale 6 tys.?! Mapy tragedia. Możliwość słuchania muzyki tylko z USB (nie czyta MP3 gdy są foldery, wszystko trzeba wrzucić do jednego wora) lub jack. Powinna być karta albo chociaż dvd czy cd (jest w tej niby droższej wersji). Moim zdaniem zbyt uboga ta stacja, jak na ta klasę samochodu.
Szczerze zastanawiam się nad wymianą na jakiegoś "chińczyka", gdzie będę mógł wgrać jaką chce dobra navi, włożyć kartę SD z muzyka, czy mieć 100 innych funkcji poprzez system Android.
Czy posiada ktoś informacje, czy jest opcja wyjęcia tego seryjnego wynalazku i podmianka?

POKAŻ UWAGI MODERATORA

waszpaw
jestem
jestem
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 1 maja 2016, 09:35
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2019
Kolor: biały
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#13 Postautor: waszpaw » poniedziałek, 13 marca 2017, 13:31

Co do wymiany - wszystko się da, ale nie będziesz miał pełnego sterowania z konsoli i kierownicy (np. klimatyzacja). O ile wiem, nie ma dobrych przejściówek.
U mnie mp3 czyta bez problemu ze wszystkich podkatalogów, nawet jeśli są zagnieżdżone.

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#14 Postautor: aerofan » poniedziałek, 20 marca 2017, 13:23

kotklakier pisze:Witam, w lutym kopiłem nowe sorento z 2016 r. Nawigacja to jakaś pomyłka, mam wersję XL z podstawową nawigacją (za 6 tys. można było mieć niby lepszą 7" calowa). 6 tys. za wymianę radia!!! Idiotyzm. To ile to jest niby warte? Rozumiem dopłata 500,00zł, ale 6 tys.?!


Chyba nie bardzo się orientujesz, do czego była ta dopłata 6 tys.

kotklakier pisze:Mapy tragedia.


Trochę jeździłem i jakoś nie mam większych zastrzeżeń. Po aktualizacji jest jeszcze lepsza (traffic online, 3D).

kotklakier pisze:Możliwość słuchania muzyki tylko z USB (nie czyta MP3 gdy są foldery, wszystko trzeba wrzucić do jednego wora) lub jack.


Bzdura. Wszystkie MP3 mam w folderach.

kotklakier pisze: Powinna być karta albo chociaż dvd czy cd (jest w tej niby droższej wersji).


Nośniki optyczne to przeżytek. A karta - co za problem włożyć do czytnika USB kartę micro SD czy SD ? Koszt parę zł.

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: "Zwykła" navigacja - spostrzeżenia i pytania

#15 Postautor: Edgar » poniedziałek, 20 marca 2017, 15:11

@aerofan :gpost:
Ja nie chciałem być tak bezpośredni :idn:


Wróć do „Car Audio, nawigacje fabryczne Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości