Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

Problemy, opisy akcji KSA

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Konto usunięte

Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#1 Postautor: Konto usunięte » piątek, 29 maja 2015, 23:15

Chciałbym opisać wydarzenie jakim jest pomoc KSA w... spełnieniu marzenia, ale od początku.
Jak może jest Wam wiadomo, przemieszczam się po okolicy wozidłem Daewoo Musso, :hmm: właściwie powinno być przemieszczałem bo z jakiś nieznanych mi powodów rozsypał się tylny most. Ponieważ, koniec żywota mojego auta był nieunikniony więc nosiliśmy się z zamiarem zmiany auta. Miało to nastąpić może po wakacjach, może w przyszłym roku :idn: . Ale, że awaria nastąpiła dość gwałtownie i niespodziewanie więc stanęliśmy przed dylematem zmiany auta. W planach był jakiś plaskacz, w benzynce, może z gazem, Skoda, Toyota :hmm:, a że jak wiadomo z wolnymi środkami płatniczymi jest zawsze problem. więc moje poszukiwania ograniczyłem do szukania jakiegoś delikatnie uszkodzonego autka, bo cena niższa, a i wiele rzeczy mogę sam wykonać :kwink: . Tutaj muszę dodać, że marzeniem Jagi był zawsze Chrysler Pacifica, już nawet przed zakupem Sorento szukaliśmy ,ale niestety nie było na rynku nic ciekawego w dobrych pieniądzach. W sumie dobrze się stało, bo inaczej nie poznalibyśmy Waszej zakręconej ferajny :ok:
W jednym z portali znalazłem ogłoszenie uszkodzonej delikatnie Packi, na Białołęce w okolicach Warszawy. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy :hmm: skoro Warszawa, skoro packa... to przecież zapytam Orła, czy mógłby pofatygować się na miejsce i oglądnąć powyższe auto. Dzwonię, wyłuszczam temat i oczywiście nie ma sprawy jak jest taka potrzeba to " Jadziem Panie na .... Białołękę". Tylko mały nieistotny problem - Orzeł ma tam ok 60 km ale musi się przebić przez całe miasto i korki. :idea: więc pomysł, przecież to jest obszar pomieszkiwania Vokala, Orzeł dzwoni wyłuszcza problem i Vokal następnego dnia umawia się telefonicznie ze sprzedającym i udaje na oględziny autka.
Następnego dnia w godzinach południowych, telefon od Vokala i oooobszerna reacja z oględzin, nie będę tu o wszystkim pisał ale to co zaobserwował Vokal w oglądanym aucie, jakie szczegóły, niedomagania, łącznie z ryskami i gdzie spowodowały, że szczęka mi opadła :jaw:
Po krótkim zastanowieniu, decyzja - kasa w kieszeń i jedziemy następnego dnia. Około 8 rano jesteśmy u Orła na placu, powiększając liczbę kijanek przed warsztatem :lol:, następnie wyjazd z Orłem na miejsce " pobytu" obiektu naszego zainteresowania. Po dotarciu na miejsce nie mamy wiele do oglądania, bo Vokal już to zrobił, potwierdzamy tylko jego spostrzeżenia i piszemy umowę. I tutaj następuje moment SPEŁNIENIA MARZEŃ, Jaga ma swoją packę :girl12: , ale to nie koniec - JA MAM SORENTO !!!!!!!! ObrazekWprawdzie nie tak od razu ale coraz bliżej.
W drodze powrotnej zbieramy jeszcze fanty po Warszawie, do naprawianych przez Orła kijanek: w jednym miejscu wtryskiwacze po regeneracji, w drugim maglownica do innego, gdzie indziej znowu bendix do rozrusznika. W sumie robimy ponad 160 km w parę godzin. Po powrocie na warsztat kolejna niespodzianka, podczas naszej nieobecności Grzegorz (wspólnik Orła) znalazł czas, żeby sprawdzić zawór EGR w aucie Jagi, wynaleźć luzy na wahaczach i znaleźć prawdopodobną przyczynę " zmulenia" auta na zimnym silniku (czeka nas sprawdzenie wtrysków). Jemy obiadek, jak zwykle pierożki z mięsem na pobliskiej stacji paliw i jeszcze czeka nas podrzucenie papierów i kluczyków do znajomego lawieciarza Orła, który wieczorową porą dostarczy auto z Białołęki do warsztatu Orła. Tutaj packa spędzi trochę czasu, ponieważ Orzeł w miarę wolnego czasu obiecał doprowadzić auto do perfekcyjnego stanu mechanicznego (stroną wizualną zajmę się po przetransportowaniu auta do domu) I w zasadzie tutaj mógłbym powiedzieć jak Jan Tadeusz Stanisławski: "... i to by było na tyle", ale nie, chciałbym jeszcze podziękować kilku osobom, które pomogły w całym przedsięwzięciu,. a mianowicie:

-oczywiście Kazikowi za całokształt Jego działań do tej pory i dalsze prace które jeszcze przed Nim w doprowadzeniu Packi do stanu używalności,
-Darkowi, za poświęcony czas i bardzo dokładne oględziny auta,
-Krzyśkowi Ardie i rkalabunowi za pomoc w ustaleniu przeszłości auta.

Kończąc moją, może trochę przydługą opowieść :kwink: nasuwa się jedno stwierdzenie - dobrze Was mieć :friends: i być w Waszym towarzystwie

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#2 Postautor: Konto usunięte » piątek, 29 maja 2015, 23:19

:gpost: oj tak - ja już sobie bez Was nie wyobrażam codzienności i tez bardzo dziękuję!!!!

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#3 Postautor: hunter » piątek, 29 maja 2015, 23:26

Foty , footy...
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#4 Postautor: Konto usunięte » piątek, 29 maja 2015, 23:31

Fotek nie robiliśmy, myślę, że pojawią się jak uruchomimy auto, no i oczywiście jak już będzie gotowe do jazdy

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#5 Postautor: Konto usunięte » piątek, 29 maja 2015, 23:32

:palm: http://allegro.pl/show_item.php?item=5374461352 - link do aukcji z allegro - tam są foty - bo z podniecenia nie zrobiłam zdjęć

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#6 Postautor: Hessus » piątek, 29 maja 2015, 23:38

Emer -masz rację w tym co prawisz - potwierdzam, że dostałem taki sam słowny opis odzwierciedlający powyższą akcję.
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#7 Postautor: krzysiek ardie » piątek, 29 maja 2015, 23:39

Kochani zawsze o każdej porze dnia i nocy chętnie wam pomogę, od tego się ma przyjaciół. Cieszę się krejzolu :happy1: , że będziesz miał Sorento a Jaga swoją wymarzoną Packę :girl12:
pozdrawiam Ali baba
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#8 Postautor: Madej » sobota, 30 maja 2015, 08:55

Jaga ,eMeR -Gratuluje zakupu i znowu potwierdzenia ze KSA jest dla wszystkich i nie ma rzeczy nie możliwych :)
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

Awatar użytkownika
sextasy
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 445
Wiek: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Skąd jesteś: Serock/Wyszków
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: Mitsubishi Montero
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#9 Postautor: sextasy » sobota, 30 maja 2015, 11:03

Gratulujemy zakupu! Jeszcze chwila i będzie jak nowa.Fajnie,że "wspólnie i w porozumieniu" :kwink: udało się spełnić marzenie Jagi :happy1:
Lepiej spróbować, a potem żałować, niż do końca życia żałować, że się nie spróbowało


Kiedyś: CZARNY TANKOWIEC EX
2,5 CRDi 140KM A/T 2003
Teraz: MITSUBISHI MONTERO XLS
3,5 V6 203KM A/T

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#10 Postautor: stella997 » sobota, 30 maja 2015, 11:39

W końcu po to jest KSA a Vokal jest jedną z osób prowadzących nasze Assistance :girl6:
Ja bardzo cieszę że to działa jak należy,i oby tak zostało i się dalej tak prężnie rozwijało. :happy1: :shake:

Jaga,oby ci się bezawaryjnie koła kręciły. :friends:
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#11 Postautor: Konto usunięte » środa, 23 marca 2016, 19:39

Ponieważ Packa Jagi nie ma osobnego wątku, więc w niniejszym wrzucę fotkę, ponieważ właśnie po szczęśliwym powrocie od Orła, Packa została dzisiaj oznakowana :ok:
Obrazek

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#12 Postautor: Konto usunięte » środa, 23 marca 2016, 19:45

A Musso, które dogorywało i było powodem zakupu Packi pośrednio - jeździ i ma się dobrze :lol: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#13 Postautor: krzysiek ardie » środa, 23 marca 2016, 19:54

Jaga ten czarny pasuje Ci do blond włosów :happy1: , a Musso teraz młody ujeżdża ? czy rdzewieje pod blokiem.
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
gomez953
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 1632
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 22:34
Skąd jesteś: Opoczno - EOP
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Rood i siwe na dole
Przebieg (km.): 230000
Twoje poprzednie Sorento: 2.4 EX 2003 Vialle LPi niebieskie
Has thanked: 104 times
Been thanked: 194 times
Kontaktowanie:

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#14 Postautor: gomez953 » środa, 23 marca 2016, 19:54

Szyba Pacochy dobrze odtłuszczona pod naklejkę, więc będzie się dłuuugo trzymać. :tup:
Ktuś się przyłożył... :kwink:
Obrazek

Konto usunięte

Re: Pomoc KSA... w spełnieniu marzenia

#15 Postautor: Konto usunięte » środa, 23 marca 2016, 19:57

krzysiek ardie pisze:Jaga ten czarny pasuje Ci do blond włosów :happy1: , a Musso teraz młody ujeżdża ? czy rdzewieje pod blokiem.



Ta Młody :palm: niedoczekanie jego, żeby znowu rozbił auto. Jego nissan stoi pod blokiem i zajmuje miejsce parkingowe dla Packi (zarobi na naprawę, dostanie auto swoje). Mussem z kartkami na sprzedaż jeździ na razie kolega w potrzebie :yes:


Wróć do „POMOC ASSISTANCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości