Myślistwo

Myślistwo , Strzelectwo

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#31 Postautor: Hessus » sobota, 25 października 2014, 21:58

KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#32 Postautor: autorus » niedziela, 26 października 2014, 06:45

kubaeso pisze:Kolego w każdej grupie ludzi wystepują odchyłki od normy.Nie oznacza to,że wszyscy tak postępują.Oczerniasz wszystkich myśliwych i wrzucasz do jednego worka.Piszesz tak dlatego z dwóch powodów.Masz do czynienia tylko z takimi ludzmi o jakich piszesz bądz nie masz pojęcia o polowaniu jego przebiegu,rodzaju sposobach itd.Naczytałeś i nasłuchałeś bajek i tak powstają stereotypy.Szkoda nafty koniec tematu.Dziękuję


faktycznie. Są odchyłki od normy i patologie. Jak ktoś jest "debilem" to czy mu dasz sztucer czy skalpel czy kluczyki do samochodu będzie taka sama masarnia. :palm:

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#33 Postautor: rkalabun » niedziela, 26 października 2014, 07:04

Hessus-wypadki wśród myśliwych się zdarzają, tak samo jak wypadki wśród żołnierzy, czy na drogach. Wszędzie bardzo często wina leży po stronie człowieka-jego braku ostrożności, brawury, alkoholu, głupoty itp itd... Dostęp dp broni wymaga od każdego jej użytkownika i posiadacza szczególnej rozwagi. U mnie polowanie przebiegło w bardzo fajnej atmosferze.
Rację też mają Ci, którzy twierdzą, że wśród myśliwych-jak w każdej innej grupie-są "odchyłki" od normy, czarne owce, które psują wizerunek całej reszty... a nasze unormowania nie zawsze pozwalają na ich skuteczną eliminację..
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
bogdanm
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1427
Wiek: 65
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2011, 21:02
Skąd jesteś: Wadowice
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: bordowy
Przebieg (km.): 188000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#34 Postautor: bogdanm » poniedziałek, 17 listopada 2014, 10:12

I jak to można do tego strzelać ? :angry:
Bodzio
Nic tak zycia nie upiększy jak jeden glębszy

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#35 Postautor: rkalabun » poniedziałek, 17 listopada 2014, 12:24

Bodzio-pytanie na szybko-mięsko i drób jesz? Widziałeś kiedyś małego prosiaczka, małą kaczuszkę, kurczaczka??? Też są słodkie-a mimo to nie przeszkadza Ci zjadanie ich-w końcu przecież "zabija" ktoś inny... :lol: Obłuda??? Ja nie strzelam do zwierząt z chęci mordu, potrzeby strzelania do czegokolwiek-od tego mam strzelnicę, czy konieczności zapełnienia lodówki-prostsze są zakupy w sklepie. Czy jak ktoś łowi ryby też uważasz go za tego złego, co zabija niewinne stworzonka???
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
bogdanm
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1427
Wiek: 65
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2011, 21:02
Skąd jesteś: Wadowice
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: bordowy
Przebieg (km.): 188000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#36 Postautor: bogdanm » poniedziałek, 17 listopada 2014, 13:49

rkalabun nie chciałem żebys to tak odebrał nic nigdy nie miałem przeciwko polowaniu na zwierzynę ,
i wiem jak smakuje dziczyzna < niam niam > mam też znajomego myśliwego i od czasu do czasu też się załapie na jakiś smaczny kąsek po prostu znalazłem ten filmik u siebie i pamiętam jak go filmowałem i tak mi się miękko zrobiło na sercu a ,że sam założyłeś taki watek więc postanowiłem go tu wrzucić , nie było w tym żadnej sugestii.
Bodzio
Nic tak zycia nie upiększy jak jeden glębszy

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#37 Postautor: rkalabun » poniedziałek, 17 listopada 2014, 15:19

bogdanm-ja z kolei szanuję zdanie każdego-czy to przeciwnik, czy zwolennik, i z każdym chętnie porozmawiam, , wymienię poglądy. A ciśnienie po prostu podnoszą mi ludzie obłudni, którzy sami nie znając "tematu" i nie mając o czymś kompletnie pojęcia krytykują innych. Moja wcześniejsza wypowiedź nie była broń Boże osobistą "wycieczką" do Ciebie. I zgadzam się w 100%-mała sarenka wygląda uroczo i słodko-i między innymi po to jeżdżę na polowania by móc pooglądać na żywo takie obrazki bez konieczności strzelania przy każdej okazji i za wszelką cenę...
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#38 Postautor: dynamic » wtorek, 18 listopada 2014, 11:52

rkalabun,

dobrze piszesz, bo jest sporo ludzi, którzy delikatnie mówiąc, są baaardzo krótkowzroczni :happy2:
i mają wypaczone zmysły na myśliwych lub ludzi mających kontakt z bronią lub po prostu lubiących broń.
Ja co prawda dopiero zaczynam przygodę z myślistwem, ale jestem człowiekiem lasu od urodzenia :tup:
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#39 Postautor: rkalabun » wtorek, 18 listopada 2014, 13:47

W społeczeństwie jako takim-generalizując-panuje przekonanie, że wszyscy myśliwi to zgraja pijaków łażących lub jeżdżących po lesie i strzelających do wszystkiego co się rusza ot tak, dla zabawy.. Na alarm biją ekolodzy, zieloni itp itd jacy to myśliwi źli-tylko zabijają biedne zwierzątka. Strzał na polowaniu to ostatni-i w przypadku moim i wieeeeelu moich kolegów-niekoniecznie konieczny element udanego polowania. By być myśliwym z prawdziwego zdarzenia trzeba kochać las, przyrodę, zwierzynę wszelką-i tą łowną i nie.. trzeba wielu godzin spędzonych na wędrówkach w kniei,obserwacji i słuchania wszystkiego wokół.. trzeba wielu godzin poświęconych na zimowe dokarmianie i zagospodarowanie łowiska. Poluję dopiero 5 lat-i jeszcze nigdy nie widziałem w lesie zielonych/ekologów, brodzących nieraz po pas w śniegu i roznoszących karmę dla zwierząt, które szczególnie przy znacznych opadach śniegu mają utrudniony do niej dostęp. Wszędzie - jak w każdej innej grupie społecznej znajdą się i wśród myśliwych "czarne owce", "mięsiarze" strzelający po pijaku,byle jak i do byle czego, aby tylko pochwalić się kolejną upolowaną sztuką lub zwyczajnie "mieć co do gara włożyć".
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
dynamic
To ja
To ja
Posty: 395
Wiek: 45
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 17:23
Skąd jesteś: Mazowsze-W-wa/Kurpie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2007
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 215000
Inny Samochód: BMW E46 3.0 D 270KM
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#40 Postautor: dynamic » wtorek, 18 listopada 2014, 14:01

Dokładnie, zwłaszcza jeśli chodzi o tych pseudo ekologów i pseudo "myśliwych". Akurat kiedyś, obok mnie "myśliwi" z Stolicy mieli chatkę i po pijaku strzelali do drzew itp. Na szczęście już ich tam nie ma. Teraz populacja lisów jest tak duża, że przez 3 lata nie widziałem zająca, dopiero w zeszłym tygodniu udało mi się jednego zobaczyć. Nikt poza myśliwymi nie martwi się oto, że nie ma np. zajęcy, kuropatw itp itd. Wszyscy myślą, że to oni je wytępili, a prawda jest taka, że np kuropatwy odeszły przez nawozy itp, zajęcy nie ma bo populacja lisów jest ogromna i wytępiła młode zające itp. Mam kawałek nieużytku i na wiosnę będę sadził topinambur, aby dziki nie ryły mi łąk :) Teraz, jak czasami jestem na wsi to fajnie jest popatrzeć jak stado sarn wychodzi na łąki i się pasie.
I jakoś nikt, poza myśliwymi nie kwapi się aby dokarmiać dzikie zwierzęta zimą, nieważne czy to sarny, dziki czy inne nie drapieżniki. Ale tego już inni nie widzą. Jeżeli ktoś tak nie lubi myśliwych to niech powie, kiedy ostatni raz dokarmiał dzikie zwierzęta w lesie? Nie mówię tu o wiewiórkach, które zamieszkują parki :)
Co Cię nie zabije to Cię wzmocni :)

Awatar użytkownika
bogdanm
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1427
Wiek: 65
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2011, 21:02
Skąd jesteś: Wadowice
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: bordowy
Przebieg (km.): 188000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#41 Postautor: bogdanm » wtorek, 18 listopada 2014, 17:05

Ja osobiście nie poluję, ale znam kilka osób które są myśliwymi i widzę ich jak często gęsto jadą do las.
Nie wiem czy tylko oglądać, czy polować ?
A że działkę mam bardzo blisko lasu, więc często oglądam ich wyprawy.
Niestety, te eskapady odbywają się do późnej jesieni i jak piszecie w zimie niestety ciężko ich zauważyć aby jechali do lasu w celu dokarmiania zwierzyny.
W odległości około 1000m od działki jest paśnik i często w zimie tam zaglądam, ale jeszcze nigdy nie widziałem aby coś tam było włożone, zawsze pusto.
Ja zawsze na zimę kupuję dwie bryły soli i wieszam gdzieś pod drzewem. Podobno zwierzyna to lubi i mam znajomą w warzywniaku która zostawia mi owoce i jarzyny, które już się nie nadają do sprzedaży a wiem, że w lesie się przydadzą, więc je w miarę możliwości kładę zawsze w jednym miejscu w lesie, dzięki czemu mam okazję pooglądać zwierzynę i są to naprawdę niezapomniane widoki.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia może nie są zbyt dobrej jakości ale zrobione osobiście.
Bodzio
Nic tak zycia nie upiększy jak jeden glębszy

Awatar użytkownika
bogdanm
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1427
Wiek: 65
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2011, 21:02
Skąd jesteś: Wadowice
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: bordowy
Przebieg (km.): 188000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#42 Postautor: bogdanm » wtorek, 18 listopada 2014, 21:13



mają do mnie zaufanie bo podchodzą naprawdę blisko.
Bodzio
Nic tak zycia nie upiększy jak jeden glębszy

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#43 Postautor: rkalabun » środa, 19 listopada 2014, 06:44

bogdanm-super postawa, oby więcej takich. A co do myśliwych polujących u Ciebie-jak pisałem, wszędzie są Ci prawdziwi, z powołaniem, dbający o las i zwierzynę-i ci, którym zależy tylko na postrzelaniu i zapełnieniu lodówki. Przykre ale prawdziwe
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
rkalabun
To ja
To ja
Posty: 370
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 19:42
Skąd jesteś: Mińsk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: srebrny/szary
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#44 Postautor: rkalabun » poniedziałek, 24 listopada 2014, 06:29

Wczorajsze polowanie zbiorowe- piękna pogoda choć zimny poranek i w knieję... Przy pierwszym pędzeniu niespodzianka-w lesie pokazują się trzy łosie-klempa, łoszak i byk, idą powoli, dostojnie, nie widzą mnie, dochodzą na 30 metrów, aż nagle psy zaczęły grać. Łosie nieśpiesznie odwróciły się i swoim charakterystyczny kłusem oddaliły w gęsty las. Super spotkanie,żałuję że akurat nie miałem aparatu pod ręką.
MAŁY
Zbładziłem- jeżdżę Rzepem :kwink:

Awatar użytkownika
Katy
moje konto
moje konto
Posty: 242
Rejestracja: czwartek, 4 lipca 2013, 13:48
Skąd jesteś: Poznań i Pszczew
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Kolor: Czarna Perła
Przebieg (km.): 177552
Kontaktowanie:

Re: Myślistwo

#45 Postautor: Katy » wtorek, 25 listopada 2014, 10:56

a ja z różnych powodów od blisko 2 miesięcy nie mam jak wybrać się do lasu czy to na polowanie z flintą czy z obiektywem, tęsknię za szumem drzew, widokiem zwierzaków, zapachem lasu...

bogdanm :happy2: dzięki za zamieszczenie fotek i filmiku :happy1: takich widokow mi brakuje jak powietrza
rkalabun pisz, pisz co tam słychać w kniei :cry: ?!

katy@klubsorento.pl
CZARNY MIODZIO :roftl: :roftl: :roftl: = Autko z charakterem...
Kia Sorento 3,3 V6 (248KM) PB+LPG Vialle LPi
Skrzynia: A/T Automatyczna z Tiptronic
Napędy: 4 WD
Rocznik: 2008
Kolor: Czarny
Wersja: EX
Koła: 245/65 R17 A/T-S Yokohama Geolandar
Średnia paliwożerność (3/4 jazdy to miasto, zależnie od warunków) LPG 17,5-22/100km za to
w weekendy na trasie 13,5-14/100 km :roftl: :lol: jak nie mam zbyt ciężkiej nóżki... :rolley:
a jako miły rekordzik najniższe odnotowane spalanie 07 luty 2016 r. - 12,5 LPG/100km :happy1: :rolley:



Wróć do „BROŃ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości