Alkomat Sentech Alcoscan AL5500 - test

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Alkomat Sentech Alcoscan AL5500 - test

#1 Postautor: Admin » sobota, 7 grudnia 2013, 16:59

Ostatnio stałem się posiadaczem alkomatu Alcoscan AL5500.
Zaskoczył mnie pozytywnie swoją jakością , wyglądem i możliwościami.

Obrazek

Wygląda jak wysokiej klasy komórka :) jest miły w dotyku , ciężki , sprawia solidne wrażenie.

Po raz pierwszy przeczytałem instrukcję do alkomatu i kilka rzeczy mnie zastanowiło .

Alkomat Sentech Alcoscan AL5500
to doskonałej jakości tester trzeźwości z czujnikiem półprzewodnikowym, który oferuje szeroki zakres pomiarowy od 0 do 4,00 ‰ z dokładnością wyników na poziomie 0,01 ‰.
Wynik podawany jest w formie cyfrowej na wyświetlaczu LCD.
Ułatwieniem podczas wykonywania pomiarów jest dodatkowa sygnalizacja dźwiękowa potwierdzająca gotowość urządzenia do pracy, jak również rozpoczęcia i zakończenia pomiaru.
Intuicyjne korzystanie z alkomatu upraszcza dodatkowo zastosowanie jednego, wielofunkcyjnego przycisku.
Do prawidłowej pracy alkomaty wymagają kalibracji. Kalibrację dla AL5500 producent przewiduje co 250 pomiarów lub co 6 miesięcy.
Alkomat AL5500 posiada wbudowany licznik wykonanych pomiarów, przez co łatwo można sprawdzić kiedy wymagana jest ponowna kalibracja.
Alkomat zasilany jest zwykłymi paluszkami AA 1,5V. Dzięki temu jest lekki i poręczny i doskonale mieści się w kieszeni. Urządzenie wyposażono również w funkcję oszczędzania baterii i sygnalizację rozładowania. Bardzo atrakcyjny , nowoczesny wygląd i przeznaczenie do pomiarów osobistych trzeźwości sprawia, że alkomat ten świetnie się sprawdza w domowych warunkach.

Alkomat przystosowany jest to pomiaru zwykłą słomką , więc sprawdzenie większej ilości osób na Zlocie nie będzie sprawiało trudności :)

Obrazek


Po kilku użyciach zauważyłem ciekawą rzecz.
Od razu po umyciu zębów alkomat wskazuje 1.45 promila , w 5 minut później już tylko 0,45 promila.

Ciekawostką jest , że producent zaleca aby wynik był jak najbardziej wiarygodny przepłukać usta wodą i odczekać 15 minut do pomiaru.

Ogólnie jestem zadowolony , cena ok 170 zł

Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Alkomat Sentech Alcoscan AL5500 - test

#2 Postautor: stella997 » sobota, 7 grudnia 2013, 18:30

Ja mam swój i też jestem z niego zadowolony tylko mojego jest troszkę inna cenna i nazwa oczywiście :kwink: Dla zainteresowanych mogę napisać że jest to MARK X.
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości