Znajdź swój samochód!

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piotr
coś umiem
coś umiem
Posty: 686
Wiek: 55
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 08:26
Skąd jesteś: Grodzisk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2009
Kolor: wielokolorowy
Przebieg (km.): 105000
Kontaktowanie:

Znajdź swój samochód!

#1 Postautor: Piotr » wtorek, 23 listopada 2010, 09:56

:) :) :) :)


Stało się - twoja kobieta zaciągnęła cię do supermarketu. Zaparkowałeś, potulnie wziąłeś wózek, wmieszaliście się w tłum. Trzy godziny i pięćset złotych później sapiąc z wysiłku pchasz wózek z powrotem na parking. W głowie kiełkuje niepokojąca myśl "Gdzie ja go kurczę...?"

Kobieta zaczyna się niecierpliwić, dzieci (jeśli je masz) płaczą, wózek podskakuje na wybojach, pokonujecie kolejne setki metrów. Nerwowo wciskasz guzik na pilocie, by zobaczyć błysk migaczy swojego auta i usłyszeć znajome, przyjazne piknięcie...

Mogłeś tego uniknąć. Wystarczy nabyć (tadam!) "Parking Spot Finder"! Dobra, dość udawania telezakupów. Może Pomocnik Poszukiwań nie wygląda zbyt ambitnie, ale to całkiem przydatny gadżet. Składa się z magnetycznej podstawki, która nie rysuje dachu, teleskopowej antenki (prawie metr długości!), zakończonej piłeczką. Można wybrać kolor - żółty, niebieski lub zielony, wszystkie dość jaskrawe. Do podstawki przymocowana jest linka z grubym zakończeniem. Wystarczy przytrzasnąć ją drzwiami i mamy pewność, że nikt nie podiwani nam Pomocnika Poszukiwań. Rozwiązanie genialne w swej prostocie, kosztuje w Stanach około 20$.

Jeśli zobaczycie coś takiego w Polsce to koniecznie dajcie mi znać. Bo ja zawsze gubię samochód na parkingu...


Obrazek
apetyt rośnie w miarę wędzenia

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Znajdź swój samochód!

#2 Postautor: Murzyn1313 » wtorek, 23 listopada 2010, 10:27

ale to świeci jakoś czy jak?
zawsze możesz do anteny CB przymocować taką piłeczkę, albo maskotkę, albo ....... co ci przyjdzie na myśl. jak dla mnie-to zbędne. ja mam GPS w tyłku-i wiem zawsze gdzie stoję :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Znajdź swój samochód!

#3 Postautor: Admin » wtorek, 23 listopada 2010, 12:32

Ja już kilka razy używałem funkcji " panic" w pilocie . Wyjącego zawsze znalazłem :) .
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
cino
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 460
Rejestracja: niedziela, 15 sierpnia 2010, 17:20
Skąd jesteś: Białystok
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2006
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 140000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Znajdź swój samochód!

#4 Postautor: cino » wtorek, 23 listopada 2010, 13:47

Ja raczej unikam gażdzetów które komuś mogą sie spodobać, może i jest to przymocowane ale ten komu to sie spodoba jeśli nie uda mu sie ukraść to napewno ciągając w najlepszym razie porysuje lub uszkodzi uszczelke.
Kiedyś też gubiłem auto jak miałem kombi, teraz przeważnie z daleka widać :) (różnica wysokości w porównaniu z zwykłymi autami)
Lift 2"


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości