Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#16 Postautor: Admin » środa, 4 sierpnia 2010, 20:35

Lodówka autorusa ma większą wydajność, przez to nie powinno być większej różnicy w przypadku mniejszych lodówek.
Po za tym ma funkcję grzania (można zawieść robotnikom ciepły obiad na budowę) :)
Zawsze wolałem "większe" niż mniejsze a także nigdy nie narzekałem na wielkość bagażnika, (potrafię upchnąć dwa razy więcej towaru niż inni, czego dowodem są zdumione miny jak rozpakowuję samochód) więc uważam, że lodówka autorusa jest dla mnie super pod każdym względem.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#17 Postautor: MixhaL » środa, 4 sierpnia 2010, 23:16

Wydajności nie ma większej mogę się założyć. Wszystkie te lodówki działają na zasadzie ogniw Peltiera więc czy chcesz czy nie każda lodówka ma funkcję grzania i chłodzenia( a przynajmniej powinna mieć chyba że producent ciął po kosztach) a jeżeli chodzi o różnicę w chłodzeniu to uwierz mi że jest spora, swego czasu oglądałem testy lodówek i między lodówkami 24l a mniejszymi 13l była różnica aż 5 stopni Celcjusza na niekorzyść większej po 5 godzinach chłodzenia a przy tych mniejszych poniżej 10l różnica była jeszcze większa.
Zgodnie z zasadą ogniw Peltiera ilość odprowadzanego ciepła zależna jest od natężenia prądu. Moja dwa razy mniejsza pobiera 60W więc tamta powinna pobierać minimum 120W aby dorównać wydajności a jeżeli ma być wydajniejsza dużo więcej. I tu pojawia się problem bo w sorento gniazdka są tylko do 120W max więc podłączając coś mocniejszego grozi w przypadku awarii bezpiecznika pożarem a z tego co wiem lodówki te są konstruowane aby bezpiecznie je zasilać z gniazdek zapalniczki więc wątpię czy pobiera rzeczywiście 120W ale tą wątpliwość może rozwiać użytkownik :D
A na koniec powiem że ja wcale nie powiedziałem że jest gorsza czy coś bo fakt faktem jest na pewno lepsza dla dużej rodziny, lepiej mieć większą która gorzej ( dłużej) chłodzi niż ma się coś nie mieścić nam do lodówki ale jeżeli jej pojemność nie jest wykorzystywana w pełni to zakup niestety nie udany.
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości