Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

Nowinki techniczne związane nie tylko z motoryzacją

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Piotr
coś umiem
coś umiem
Posty: 686
Wiek: 55
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 08:26
Skąd jesteś: Grodzisk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2009
Kolor: wielokolorowy
Przebieg (km.): 105000
Kontaktowanie:

Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#1 Postautor: Piotr » poniedziałek, 17 maja 2010, 11:19

Mimo deszczowej i chłodnej pogody na zewnątrz warto pomyśleć o naszych letnich podróżach już teraz zaopatrzyć się w lodówkę do samochodu.
Obrazek
Pojemność 16 litrów – czyli mini lodówka samochodowa dla podróżujących częściej niż wszyscy. Zmieścisz w niej wszystko co niezbędne – serek, szynkę, masło, napoje, owoce, jajka, mleko, a może coś zupełnie innego, co lubisz sobie w podróży zjeść, a do czego niezbędne jest dobre chłodzenie. Wesoły słoneczny kolor ożywi wnętrze auta. No i zawsze wiadomo, gdzie znajduje się Twoja lodóweczka pełna smakołyków.
cena ok 300pln
apetyt rośnie w miarę wędzenia

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa

#2 Postautor: Murzyn1313 » poniedziałek, 17 maja 2010, 11:40

ja posiadam troszkę większą lodóweczkę bo ok 30litr. i zarazem jest ładowana od góry-nie z boku jak tutaj na zdjęciu. bardzo fajna sprawa na dłuższe wyprawy. dodatkowo mam zasilanie 220v więc w domu można już ja wstępnie schłodzić a następnie wsadzić do auta.
aha-i polecam wsadzać do lodówki te wkłady chłodnicze (takie niebieskie), gdyż wtedy to naprawdę mamy zimno i lodówka jest bardziej wydajna przy większych temp. zewnętrznych.
Obrazek

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

lodówka turystyczna samochodowa - jaka?

#3 Postautor: autorus » poniedziałek, 19 lipca 2010, 07:25

Witam, wiec pytanie jak w temacie. 32l starczy? Oraz jaka, żeby kupić dobrze i nie przepłacić.

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: lodówka turystyczna samochodowa - jaka?

#4 Postautor: Murzyn1313 » poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:57

autorus pisze:Witam, wiec pytanie jak w temacie. 32l starczy? Oraz jaka, żeby kupić dobrze i nie przepłacić.

ja mam 32 litry. jest w zupełności wystarczająca. ma zasilanie na 220v i 12v. o tyle to jest dobre że można sobie w domu już wstępnie schłodzić zapakowaną lodówkę, a potem do auta wsadzić już z zimnym piwkiem :31 :31
na dłuższe trasy (uk-pl) dorzucamy kilka zamrożonych wkładów do lodówek (te niebieskie bloczki).bardzo dobrze to wspomaga działanie lodówki (nawet jak jest pełna) i nawet po 20h jazdy napoje czy jedzenie są wciąż bardzo zimne.
swoją lodówkę kupowałem w LIDLU 2 lata temu. koszt ok 30funtów wiec cena przystępna.

-- Pn, 19 lip 2010, 12:02 --

znalazłem w ofercie podobną do mojej -oto link http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_9530.htm
Obrazek

MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa

#5 Postautor: MixhaL » poniedziałek, 19 lipca 2010, 15:36

NIe ma sensu kupywać tak małej lodówki gdyż całe G można tam upchać, ja mam 24l i uważam to za optimum, wejdzie 10 browarków, napój na kaca na następny dzień i kiełbaska plus wkład(y). Nawet proponowałbym zrezygnować z elektrycznej chyba że ktoś wyjeżdza na dłużej niż trzy dni, gdyż sama lodówka z wkładem w zupełność wystarczy na 3 dni i nie polecam tych wkładów niebieskich ani żadnych innych, najlepszym rozwiązaniem jest zamrozić butelkę 2l i wtedy 3 dni wszystko będzie chłodniutkie a malutkie wkłady rozpuszczają sie juz pierwszego dnia.
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa

#6 Postautor: autorus » poniedziałek, 19 lipca 2010, 20:49

Chodziło mi raczej po głowie :

http://allegro.pl/item1147710771_lodowka_turystyczna_samochodowa_45_l_camry.html

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Mam jeszcze pytanie bo nigdy takowej lodówki nie używałem.Czy ona jest włączona podczas jazdy? Zawsze mi się wydawało ze tak, ale przecież wydmuchuje ciepłe powietrze i co z tym?

MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa

#7 Postautor: MixhaL » poniedziałek, 19 lipca 2010, 21:51

Mozesz sobie wlaczyc jak chcesz zeby ci chlodzila lub tez nie jezeli masz wklady, nie wydmuchuje cieplego poprostu dmucha chlodniejszym w srodku.
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG

Awatar użytkownika
andykon
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 510
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 14:52
Skąd jesteś: PODLASIE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: SREBRNY METALIK
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa

#8 Postautor: andykon » poniedziałek, 19 lipca 2010, 23:55

Trzeba przyznać, że masz dobry gust. :yes Fajna, ale droga .
Tak jak napisał MixhaL. Ciepłym dmucha przez chwilę, tj. dopóki nie wydmucha go ze środka a to przecież dzieje sie bardzo szybko.
Lodówkę wstawiasz przecież do bagażnika gdzie masz gniazdo zasilania. Gdy zaciągniesz roletę nic no może prawie nic do środka kabiny pasażerskiej :sorento się nie dostaje.

Awatar użytkownika
tommy
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1615
Wiek: 55
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 10:15
Skąd jesteś: Węgorzewo
Silnik: nie mam
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: Jeep Cherokee KL
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I, 2,5 CRDi, Tiptronic.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór

#9 Postautor: tommy » wtorek, 20 lipca 2010, 10:26

Z tą roletą to trzeba uważać bo ja np mam lodówkę, która jest wysoka akurat jak bagażnik z zaciagniętą roletą a ponadto ma wyloty powietrza na górze. Tak, że zaciągając rolete przytykam te wyloty w lodówce a co za tym idzie, pogarszam odprowadzanie ciepła z lodówki. Wniosek - jak mam lodówkę to nie zaciagam rolety.

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#10 Postautor: autorus » czwartek, 22 lipca 2010, 19:14

Ano zakupiłem ta camry. Hm bomba. Dobra jakość plastików. Jak włożę ją do samochodu to zrobię fotki. Dodatkowo ma kółeczka po jednej stronie wiec można tez ciągnąc.

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#11 Postautor: autorus » środa, 4 sierpnia 2010, 16:01

Fotki lodóweczki zrobię dziś, właśnie żonka odkurza samochód :)

teraz troszkę komentarzy:
- jak ją ustawiłem wczoraj na 220V i zostawiłem w pokoju to hałas był taki ze się spać nie dało.
- ma dwa wentylatory na górze, dziwny pomysł :(

+ no pojemność to jest konkretna, żeby ją wypełnić trzeba pokombinować, bo inaczej się będzie obijało podczas hamowania
+ fajne kółeczka, naprawdę duża no i chłodzi, co więcej można powiedzieć o lodówce. Działa ok

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#12 Postautor: Admin » środa, 4 sierpnia 2010, 16:43

Autorus , ty to zawsze masz wszystko " z górnej półki " :) więc podejrzewam , że Twoja lodówka będzie najlepsza ze wszystkich jakie kto ma .
Ja mogę opisać swoje doświadczenia ze zwykłą przenośną lodówką turystyczną 24 l 12v zakupioną wraz z przejściówką z 220 na 12 v .

Obrazek


Wyjazd do Chorwacji ,okolice Dubrownika , więc trochę daleko , lodówka całą drogę była włączona , w środku wędliny, kiełbasa , napoje i trochę piwa .
Widzieliśmy Czechów wyrzucających kilogramy jedzenia do kosza , u nas nic się nie zmarnowało .
Po rozbiciu namiotu zawsze obowiązkowo braliśmy prąd , dzięki czemu lodówka praktycznie cały czas chodziła .
Na wierzchu , zaraz przy wentylatorze i takim aluminiowym radiatorze wytworzył się lód i mimo , wiadomo jakich , upałów zawsze miałem na plaży czy wieczorkiem zimne piwo ( ok 4 puszek lub butelek oraz dwie 2 litrowe cole ), pozatym masło i wędliny .

Obrazek


Oczywiście lodówka zostawała włączona w namiocie natomiast napoje przenoszone w termoizolacyjnych torbach jakie można kupić za grosze , a w Chorwacji nawet sześciopaki piwa AMSTEL pakowane są w takie termiczne torby :

Obrazek

Wniosek jest taki , że każda lodówka czy chłodziarka nadaje się na wyjazd pod warunkiem , że jest cały czas bez przerwy włączona i przy współpracy z torbami termicznymi gwarantuje w każdej chwili zimne napoje , nawet na plaży .
Przy przeworzeniu lodówki w samochodzie należy uważać aby nie były zasłonięte otwory wydmuchujące powietrze .

Autorus , masz piękną lodóweczkę i jak kiedyś będę wyjeżdżał a tobie nie będzie potrzebna ( np: w zimę ) to chętnie pożyczę :)
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Catkiller
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 54
Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2010, 14:54
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Srebrny - 200KM
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#13 Postautor: Catkiller » środa, 4 sierpnia 2010, 17:50

Mam bardzo podobną lodówkę do tego co znalazł Admin.
Do niej przetwornicę 220/12V żeby uzywać zasilania z gniazda 220V i dwa wkłady do zamrażania, żeby trzymało temperaturę bez zasilania.
Wg mnie to jest optymalna wielkość, bo to co kupił Autorus to jest jakiś kolos co zajmuje ponad pół bagażnika.
Lodówka oprócz tego , że jest mniejsza od tej szarej, to jest wyższa niż szersza więc łatwiej ją ułożyc w bagażniku i zajmuje de facto mniej miejsca.
I najważniejsza sprawą jest, że jest otwierana od góry, bo to co na samym początku znalazł Piotr, to może i fajnie wygląda, ale w samochodzie, jak się zapakuje cały bagażnior, nie daje się łatwo otworzyć. Wnerwiające są tylko te radiatory, które są wewnątrz pudła, bo to utrudnia pakowanie, ale do wytrzymania to jest.
Z reguły robię tak, że na całą noc przed wyjazdem uruchamiam lodówkę w domu, rano dowalam zamrożone wkłady do środka i pakuję co trzeba. Bez problemu wytrzymuje to parę godzin, nawet bez podłączania zasilania w samochodzie. I wcale tak mocno nie dmucha ciepłym jak już się to zasilanie podłączy. Klima w samochodzie to odciąga bezproblemowo. W zasadzie nic nie czuć.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MixhaL
coś umiem
coś umiem
Posty: 736
Wiek: 43
Rejestracja: piątek, 5 marca 2010, 15:41
Skąd jesteś: Lubelskie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2003
Kolor: Czarny/Szampański
Przebieg (km.): 152000
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#14 Postautor: MixhaL » środa, 4 sierpnia 2010, 18:55

Jeżeli chodzi o wydajność to niestety, ale lodówka autorusa jest na szarym końcu, zanim coś tam schłodzi to może minąć nawet kilka godzin więcej w porównaniu do np 24. litrowych, nie wspominając o mniejszych. Trzeba mieć naprawdę dużą rodzinę, żeby wykorzystać jej przestrzeń, bo jechać w 3 osoby gdzie w zupełności wystarczy 24l, która szybciej schłodzi i utrzyma niższą temperaturę. Nie ma się co oszukiwać coś za coś, na niekorzyść przemawia też bagażnik sorento, który tyle że tylko jest.
Jeżeli kogoś interesuje to w 24l wchodzi mi 2 2l napoje 10x0.5l piwa w butelce,wędlina i wkłady, a gdyby zapakować piwa w puszce, można by chyba upchać ok 18-20, gdyż się zmieszczą w pionie.
Kia SORENTO EX plus pakiet TOW i LUXURY
Wersja USA
Fuel Economy- 14.5l LPG

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Lodówka samochodowa- trudny wybór, zasady eksploatacji

#15 Postautor: autorus » środa, 4 sierpnia 2010, 20:06

Hi faktycznie ma spora rodzinkę ale też się skłaniam ze jest za duża.


Wróć do „GADŻETY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości