Zasady grabieży III RP od podstaw

Dla ludzi, którzy mają coś do powiedzenia.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
Piszemy o tym co nas interesuje , szanujemy poglądy innych forumowiczów. Całkowicie bez polityki.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#271 Postautor: stella997 » niedziela, 6 marca 2016, 18:58

Dlatego tak napisałem,bo każdy ma swoją rację z którą nie każdy może lub ma się zgadzać.A blokowaniu stron oraz usuwaniu postów z takich powodów też jestem przeciwny.
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 59
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#272 Postautor: krzysiek ardie » środa, 9 marca 2016, 10:09

Nie zabierałem głosu dotychczas w tym wątku, ale to co się wyprawia przestaje być śmieszne :girl4:

NOWA TRYBUNA OPOLSKA MAGAZYN REPORTAŻ „ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...

„ANDRZEJ DUPA” w szkolnej toalecie. I ruszyło śledztwo...
Mirela Mazurkiewicz 8 marca 2016 AKTUALIZACJA: 9 marca 2016 09:02


Toaleta.jpg
Toaleta.jpg (80.5 KiB) Przejrzano 554 razy

Napis „ANDRZEJ DUPA” w ubikacji opolskiej PSP nr 9 poruszył lawinę. Dyrekcja przeprowadziła śledztwo grafologiczne z użyciem zeszytów uczennic klasy szóstej. Grupkami na przesłuchanie szły.
Czujne oko grona pedagogicznego wychwyciło, że na drzwiach prowadzących do toalety dziewcząt jakiś żartowniś wysmarował napis: „ANDRZEJ DUPA”. Bazgroły w tym miejscu pojawiły się już po raz trzeci w ostatnich tygodniach i po każdym wyszorowaniu drzwi wracały jak bumerang. Wracał tajemniczy Andrzej, w którego wymierzone było ostrze toaletowej krytyki. Pan Robert o sprawie dowiedział się od córki, po rutynowym pytaniu „a co tam w szkole?”: - Jest afera - powiedziała córka.
Z powodu napisu na drzwiach w ubikacji. - Najpierw pomyślałem, że przesadza, bo przecież różne napisy jak świat światem pojawiały się w toaletach, zmieniłem zdanie, gdy córka doszła do szczegółów. Dzień potem w szkole ruszyło intensywne śledztwo. - Następnego dnia córa powiedziała, że nauczyciele zabrali im zeszyty, żeby porównać pismo z tym, co powstało na drzwiach. Zabawa ciała pedagogicznego w grafologów i prowadzenie dochodzenia najpierw mnie rozśmieszyło. Później pomyślałem, że to jest tak bezsensowne, że nie może być prawdziwe. Pan Robert nie wiedział wtedy, że to jeszcze nie finał tej historii: Okazało się, że dzieci były grupkami wzywane na dywanik do dyrekcji. Pojawiło się bowiem podejrzenie, że autor napisu chciał w ten sposób zadrwić z samego pana prezydenta Andrzeja Dudy. Nauczycielka powiedziała dzieciom, że trzeba znaleźć tego chuligana, bo jak by to było, gdyby, dajmy na to, przyjechała inspekcja i odkryła, że szkole nie po drodze jest z nową władzą - relacjonuje zbulwersowany ojciec. - Wtedy przestało być śmiesznie. No przecież to jest absurd w czystej postaci. Panu Robertowi przyszła na myśl scena z kultowego filmu „Rejs” Marka Piwowskiego, który w latach PRL był parodią systemu komunistycznego. W jednej ze scen poeta melduje instruktorowi kulturalno-oświatowemu, że w damskiej ubikacji jest napisane „głupi kaowiec” i jako poszlakę podsuwa kredę. Kaowiec dziękuje za donos, ale zachęca, by poeta „w dalszym ciągu trzymał oko i ucho na pulsie spraw” i „ogólnie się orientował, co, jak, w ogóle”, po czym zaczyna nowe śledztwo, by ustalić... czego poeta szukał w damskiej toalecie.
- Film to jednak tylko film, a tu mamy podobną scenę w rzeczywistości. No szok po prostu - uważa pan Robert. - Na jednym z bloków przy ul. Armii Krajowej jest napis „Andrzej ty ch...”. Jeśli każdy Andrzej w tym kraju kojarzyć się będzie z prezydentem, to do czego my dojdziemy - zastanawia się mama innej przesłuchiwanej szóstoklasistki.
O dwa słowa, które wywołały w podstawówce trzęsienie ziemi, zapytaliśmy u źródła. Dyrekcja była wyraźnie zaskoczona. - Nie jest to jakieś dochodzenie na szeroką skalę. Takie tam nasze wewnętrzne - wyjaśnia Klaudia Tomczyk, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Opolu. - Ktoś po raz kolejny popisał drzwi i próbujemy znaleźć winnego. Nikogo nie oskarżamy, ale chcemy dojść, komu przeszkadzają czyste drzwi bez napisów.
Wicedyrektor Tomczyk początkowo zaprzecza, że grono pedagogiczne dopatrzyło się w sprawie podtekstu politycznego, w końcu jednak przyznaje: - Nie wiem, co dzieci miały na myśli, ale nie sądzę, żeby chodziło o wątek polityczny. Tak daleko nie chcemy sięgać. Ale kiedy zapytałyśmy, o jakiego Andrzeja może chodzić, to dzieci same powiedziały, że być może o naszego prezydenta. Wygląda na to, że to dzieci zasugerowały osobę gronu pedagogicznemu, a ono podjęło trop. Połączenie obraźliwego napisu w toalecie z głową państwa wydaje się dosyć karkołomne jak na pojmowanie świata przez 12-latków. Pani dyrektor też tak myśli i nie wyklucza udziału osób trzecich: - Nie wiem, czy akurat doszły do takich wniosków same, czy ktoś im to zasugerował. Można mówić, że to dopiero szósta klasa, ale nazwiska głównych polityków w kraju już im się o uszy obijają. Mam jednak nadzieję, że nie chodziło tu o obrazę naszego prezydenta. Ostatecznie, proszę panią, nie jednemu psu na imię Burek. Słowa o Andrzeju zostały zmyte z drzwi. Winnego stworzenia obraźliwych napisów, mimo użytych niekonwencjonalnych jak na szkołę środków, nie udało się ustalić. - Myślę, że dzieci wyciągną wnioski z tej sytuacji i więcej drzwi nie będą dewastowane - ma nadzieję wicedyrektor Klaudia Tomczyk. - Zorganizowaliśmy pogadankę z psychologiem szkolnym, aby pokazać, że takie zachowanie jest nieładne i nietaktowne.
Zapytaliśmy Sławomira Kłosowskiego, europosła PiS, a wcześniej również wiceministra edukacji, o to, jak on by zareagował, gdyby podczas wizytacji natknął się na „Andrzeja dupę”, widniejącego na drzwiach toalety. Europoseł głos odzyskał dopiero po dłużej chwili. - Jestem tak zaskoczony, że nie wiem nawet, co bym zrobił - przyznaje poseł Sławomir Kłosowski. - Mówi pani, że ten napis wywołał burzę?
To dobrze, bo to znaczy, że szkoła podchodzi do sprawy krytycznie, więc jest jakaś refleksja. Najlepiej, aby taka sprawa została zamknięta na poziomie szkoły i bez nagłaśniania. Ale widzę, że mleko się wylało. Pytam europosła, czy ma podejrzenia, w jakiego Andrzeja mógł być wymierzony napis. - W pierwszej chwili nie, dopiero po czasie. Wolałbym jednak, by dyrekcja potraktowała sprawę jako przypadkowy napis - mówi. O drugim skojarzeniu europoseł mówi niechętnie. - Pewnie jest takie, jak to, które pani przyszło do głowy, ale ja o nim nie powiem, bo jest poniżej poziomu gleby - ucina. - Mam jedno doświadczenie, którego się trzymam. Staram się na tematy mało poważne nie dyskutować, bo takie dyskusje prowadzą donikąd. O szkolne dochodzenie w sprawie tajemniczego Andrzeja zapytaliśmy również psychologa społecznego. - Ta historia przypomniała mi legendarnego majora Kuźmę, który prowadził przygotowanie wojskowe na Uniwersytecie Warszawskim - mówi doktor Tomasz Grzyb. - Wojskowy odkrył w toalecie napis o treści „major Kuźma jest ch...”. Na zajęciach kazał całemu rocznikowi wyjąć kartki i napisać własnoręcznie to, co widniało na ścianie, aby później porównywać charaktery pisma i tropić winowajcę. Widzę, że dyrekcja szkoły „genialnie” ten pomysł skopiowała. Doktor Grzyb stara się zrozumieć motywację pedagogów, ale szybko się poddaje: - Jedyny efekt jest taki, że teraz już cała szkoła huczy o tym, co zostało napisane w toalecie. Z dziećmi na pewno należało porozmawiać i wytłumaczyć, że szacunek należy się każdemu człowiekowi, bez względu na to, jakie stanowisko zajmuje, a obrażanie prezydenta RP jest obrażaniem podstaw państwa. To przyniosłoby więcej korzyści niż śledztwo w trybie prokuratorskim. I jeszcze jedno. Dzieci, jak podkreśla psycholog, tylko z pozoru nie interesują się polityką. - Pamiętam, jak moja 10-letnia córka zapytała po powrocie ze szkoły, dlaczego ludzie tak bardzo nie lubią Putina. To pokazuje, że nasze pociechy odpryskowo dostają opiniami, które formułują dorośli - uważa Tomasz Grzyb. - Dlatego warto się zastanowić, co i w jaki sposób mówimy w ich obecności.
Imię rodzica zostało zmienione.


Czytaj więcej: http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/a/andrzej-dupa-w-szkolnej-toalecie-i-ruszylo-sledztwo,9479331/
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Peter
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 929
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2016, 22:31
Skąd jesteś: ...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 25 times

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#273 Postautor: Peter » środa, 9 marca 2016, 17:49

Jak to powiedział pewien filozof, każdy ma ukształtowane poglądy, jedynie wszędzie dopatruje się ich potwierdzenia. Dzieciaki najprawdopodobniej chciały dopiec jakiemuś szkolnemu Andrzejowi, dyrekcja szkoły się zbulwersowała ponowną "dewastacją" mienia szkolnego, dzieciaki chcąc odwrócić uwagę od ucznia wskazały wątek polityczny, dyrekcja podchwyciła myśląc że powaga problemu wpłynie na zaprzestanie bazgrolenia po drzwiach, rodzice nakręcili aferę, dziennikarz ją spotęgował, polityk jak to polityk, tylko jedno mu w głowie i tak oto od najmłodszych lat wpaja się podziały między ludzmi.

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#274 Postautor: miro » środa, 9 marca 2016, 18:38

A co ma pisać na drzwiach toalety jak nie dupa?
No może jeszcze dwa wyrazy można by napisać.....
Dobrze że nie napisano Andrzej Cip... bo byłoby podejrzenie o operację.... :lol:

Świat schodzi na psy.. :palm:

Awatar użytkownika
PABLOTECH
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 21:22
Skąd jesteś: Warszawa SKOROSZE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2012
Kolor: STM
Przebieg (km.): 133570
Inny Samochód: Był Cee'd SW'10 CRDi
Has thanked: 66 times
Been thanked: 186 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#275 Postautor: PABLOTECH » środa, 16 marca 2016, 09:27

Miało być we "wrzuty (filmiki, kawały, dowcipy , śmieszne rzeczy)" ale przecież to nie jest śmieszne tylko żałosne ... :palm:
kalentarz w CBA.jpg
to fakt: http://www.tvn24.pl/kalendarze-w-cba-mi ... 580,s.html
Obrazek Obrazek
Koks, wódka i seks w cinquecento ... to nie dla mnie, jeżdżę SORENTO :rolley:

Awatar użytkownika
sextasy
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 445
Wiek: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Skąd jesteś: Serock/Wyszków
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: Mitsubishi Montero
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#276 Postautor: sextasy » środa, 16 marca 2016, 15:11

Żałosne, ale niestety prawdziwe :tdown:
Lepiej spróbować, a potem żałować, niż do końca życia żałować, że się nie spróbowało


Kiedyś: CZARNY TANKOWIEC EX
2,5 CRDi 140KM A/T 2003
Teraz: MITSUBISHI MONTERO XLS
3,5 V6 203KM A/T

Awatar użytkownika
PABLOTECH
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 21:22
Skąd jesteś: Warszawa SKOROSZE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2012
Kolor: STM
Przebieg (km.): 133570
Inny Samochód: Był Cee'd SW'10 CRDi
Has thanked: 66 times
Been thanked: 186 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#277 Postautor: PABLOTECH » środa, 16 marca 2016, 15:21

Nie zdziwi mnie jeśli "św. Trójcę" ...no może jeszcze kilku innych od nowego roku będziemy oglądać na banknotach ... :idn:
Obrazek Obrazek
Koks, wódka i seks w cinquecento ... to nie dla mnie, jeżdżę SORENTO :rolley:

Awatar użytkownika
sextasy
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 445
Wiek: 55
Rejestracja: poniedziałek, 22 września 2014, 14:46
Skąd jesteś: Serock/Wyszków
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Inny Samochód: Mitsubishi Montero
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#278 Postautor: sextasy » środa, 16 marca 2016, 15:25

A tfu tfu, na psa urok. Tego by jeszcze brakowało. Chociaż patrząc na tą megalomanię, to kto wie, kto wie.
Lepiej spróbować, a potem żałować, niż do końca życia żałować, że się nie spróbowało


Kiedyś: CZARNY TANKOWIEC EX
2,5 CRDi 140KM A/T 2003
Teraz: MITSUBISHI MONTERO XLS
3,5 V6 203KM A/T

Konto usunięte

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#279 Postautor: Konto usunięte » piątek, 1 kwietnia 2016, 21:39

Ponieważ rusza program 500+ parę faktów na ten temat. Dziwne, że normalni ludzie to widzą, a rządzący nie chcą. :idn:


chciałbym dożyć czasów mądrych i uczciwych rządów, czego i Wszystkim życzę :ok:

Konto usunięte

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#280 Postautor: Konto usunięte » sobota, 2 kwietnia 2016, 20:25

INSUREKCJA KOSCIUSZKOWSKA-Katarzyna Wielka nazwała Kosciuszke „bestią”.
-dlatego ze wieszał Polskich biskupów za zdrade Narodu Polskiego na rzecz Rosji. SŁOWA GEN.TADEUSZA KOSCIUSZKI W LISCIE DO KSIĘCIA ADAMA CZARTORYSKIEGO (1816r)
"Widzieliśmy rządy despotyczne,które posługiwały się zasłona religii w przekonaniu,że to bedzie najmocniejsza podpora ich władzy,wyposażono wiec księży w najwieksze możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu,nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu Królów Polskich jednym słowem,tak mnożono względy,dobra i bogactwa Duchownych,że połowa Narodu Polskiego cierpiała i jęczała z biedy,podczas gdy oni nie robiąc nic,opływali we wszelkie dostaki.Teraz,kiedy już znane są zgubne skutki tego błędu,wydaje mi się,że nie ma lepszego sposobu,niż pozwolić im upaść i upodlić się...Rząd jako taki nie powinien mieć innej religii niz religia natury"....

Memoriał Tadeusza Kościuszki 1815 r.
!!! „Kościół Powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród” !!!

"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań." (Tadeusz Kościuszko)

W tym miejscu warto jeszcze przytoczyć słowa Ministra Józefa Becka, który po
zakończeniu Kampanii Wrześniowej w 1939 r. powiedział w Bukareszcie: — "Do najbardziej
odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan.

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#281 Postautor: stella997 » niedziela, 3 kwietnia 2016, 16:03

I trudno się z tym nie zgodzić,choć od tego czasu minęły co najmniej dwie setki lat.
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

Peter
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 929
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2016, 22:31
Skąd jesteś: ...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 25 times

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#282 Postautor: Peter » sobota, 4 czerwca 2016, 21:32

Trochę prawdy o samych początkach. Wiele mocnych słów

http://vod.tvp.pl/25345372/04062016-2008

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#283 Postautor: vokal » niedziela, 11 września 2016, 11:17

Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#284 Postautor: vokal » środa, 30 listopada 2016, 21:01

Dzięki Trybunałowi konstytucyjnemu od jutra mielibyśmy kwotę wolną od podatku w wysokości ponad 6000 PLN.
"Na szczęście" rząd nie próżnuje i zadziałał. Nóż w bucie się otwiera.
Obejrzyjcie do końca, żeby dowiedzieć się jaka kwota jest wolna od podatku dla naszych posłów :angry:

Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Peter
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 929
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2016, 22:31
Skąd jesteś: ...
Has thanked: 2 times
Been thanked: 25 times

Re: Zasady grabieży III RP od podstaw

#285 Postautor: Peter » środa, 30 listopada 2016, 21:37

Nie wiem czy ten film to jakaś pomyła, czy prowokacja. Z tego co słyszałem, to wczoraj Prezydent Duda podpisał ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatków dla najbiedniejszych do kwoty 6.600 PLN. :hmm: Co prawda bogatym zabrał, ale podwyżka jest. Co do uposażeń poselskich, moim zdaniem warto by tu było dla porównania przytoczyć zarobki poselskie względem średniej krajowej w innych państwach.


Wróć do „HYDE-PARK”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości