KSA Alkraków a urlop Vokalów

Problemy, opisy akcji KSA

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

KSA Alkraków a urlop Vokalów

#1 Postautor: vokal » sobota, 24 września 2011, 19:01

Sobota. 10 września 2011 r. Godzina 13:43.

Wybieramy się na urlop, więc z żoną postanowiliśmy sprawdzić, czy do naszego urlopowego wypadu do Zakopanego wykorzystać PKP, PKS, czy nasze solidne KS.
Widząc, że opcja PKP/PKS wiąże się z 12 godzinną przeprawą przez dziki kraj zwany Polską wybraliśmy opcję trzecią, czyli Kia Sorento!

Jakież było nasze zadowolenie z faktu uniezależnienia się od łaski i niełaski transportu krajowego. Uśmiechaliśmy się do siebie cały wieczór i cały ranek następnego dnia. W niedzielę ok. południa spakowaliśmy się, załadowaliśmy do czołgu i w drogę.

Radości naszej nie zepsuły dziurawe drogi, chamscy kierowcy wyścigowych Seicento, ani nawet niedzielni kierowcy wracający (chyba z imprezy) do domów.

Jednak nie ma tego dobrego, co by na złe nie wyszło. Radość nasza została całkowicie okiełznana przez nasz wóz opancerzony, kiedy to pruliśmy A4-ką. Jakież zdziwienie pojawiło się na mojej twarzy, kiedy podczas turlania się autostradą z prędkością ok. 150 km/h przestałem nagle czuć parcie fotela na moje plecy. Co więcej, nasz czołg nagle przestał reagować na pedał gazu. Zdziwienia mego nie było końca. Wcisnąłem, więc pedał sprzęgła żeby zredukować, a na obrotomierzu 0x1000 [obr/min]. No to ładnie, myślę. Silnik zgasł. Puszczam sprzęgło – hamowanie silnikiem. Grzecznie włączam kierunkowskaz i zjeżdżam na pas awaryjny. Otwieram maskę, wysiadam z samochodu, podnoszą maskę, a tu smród paliwa! Cały silnik, akumulator, alternator i inne urządzenia zalane ropą. Ojejku! Co ja biedny pocznę? Wyciągam klucze z bagażnika ściągam osłonę silnika. Silnik cały zalany. Żona przekręca kluczyk, a przede mną fontanna ropy. Okazuje się, że cieknie przewód paliwowy od pompy do listwy CR.

Zafrapowany zaistniałą sytuacją, biorę telefon, żeby zadzwonić do PZU Assistance. Holowanie do warsztatu i szukanie nocki. Ale zaraz! - myślę sobie – przecież w Krakowie mamy przedstawiciela KSA (alkraka). Po wielotygodniowych walkach z załączaniem reduktora już wiem, że alkrak jest człowiekiem godnym zaufania. Na pewno pomoże koledze w potrzebie i podholuje pod dobry warsztat w Krakowie. Telefon do alkraka. 15 minut nie upłynęło, jak srebrne Sorento z LED-owymi DRL-ami stanęło przed naszym czołgiem. Z samochodu wysiadł alkrak i powiedział „Szkoda czasu. Składaj się. Holujemy.” I takim sposobem po kolejnych 15 minutach stałem u alkraka pod hacjendą. Żona al’a, Pani Lucyna, zaprasza nas na herbatkę, a po 5 minutach chłonienia ciepłego napoju alkrak dłubie w bebechach mojej Sorci ubabrany po łokcie w smarze i ropie. Szybka diagnoza – PĘKNIETY PRZEWÓD PALIWOWY zasilający listwę CR. Po 3 minutach alkrak trzyma mój przewód w rękach. Oglądamy go usilnie szukając pęknięcia. Nic nie ma! Ale alkrak już jest pewny poprawności swojej diagnozy. Zaprasza grzecznie do domku, gdzie stanowczo stwierdza, iż poddasze powinno nam wystarczyć do przetrwania nocy. Vokalowa z lekkimi oporami zgodziła się na taką opcję. No a skoro ona się zgodziła, to ja również. Po wepchnięciu mojej Sorci na podjazd alkraka udaliśmy się do domu na debatę „Co uczynić, by było lepiej niż jest”. Wymyśliliśmy (przy kilku beskidzkich specjałach zwanych Żywcem i smakołykach Pani Lucyny), że następnego dnia udamy się do serwisu po brakującą część. Z tym postanowieniem udaliśmy się na spoczynek.

Następnego dnia na stole ujrzałem listę zakładów mechaniki w Krakowie wraz z telefonami i godzinami otwarcia. Okazuje się, że alkrak nie mógł spać i od czwartej rano walczył z informacjami w Internecie na temat przewodu paliwowego do Kia Sorento 2,5 CRDi 2003. Kiedy pojawiłem się na dole alkrak wykonywał już „nasty” telefon w mojej sprawie. Okazuje się, że na „rurkę” trzeba czekać dwa-trzy dni. To zbyt długo. Po śniadaniu alkrak bez zastanowienia porywa mnie do swojego czołgu i zabiera na przejażdżkę po sklepach, serwisach, zakładach ślusarskich i złomowiskach. Mimo wielkiego trudu włożonego przez forumowego speca od automatyki nie udaje się nam znaleźć tej części w Krakowie. Znajdujemy jedną rurkę w Starogardzie Gdańskim, ale też trzeba czekać 2 dni. Nie mając wyboru zamawiam przesyłkę kurierem i czekam.

Następnego dnia alkrak daje mi kluczyki do swojego Passata i mówi: „Jedźcie na wycieczkę. Co macie siedzieć w domu bez sensu? Lepiej zobaczcie Ojców i Zamek w Pieskowej Skale.” Opierając się w przyjęciu kluczyków i dokumentów do al-owego VW, w końcu zostajemy złamani. Wsiadamy do auta i podążamy do polecanej atrakcji turystycznej.

Następnego dnia okazuje się, że oczekiwana przeze mnie rurka została wysłana pocztą listem ekonomicznym, zamiast kurierem. Złości mojej nie było końca. No ale przecież nie można wegetować i nadwyrężać przyjaźni forumowej tak ochoczo oferowanej przez Państwa Alkraków. Za radą gospodarza dzwonię do Admina i proszę o wykonanie ofiarowanej przez Niego już wcześniej przysługi przesłania mi przewodu paliwowego przesyłką konduktorską. Admin bez chwili zastanowienie podąża na swoją, oddaloną 60 km od Warszawy działkę, aby wygrzebać potrzebny przewód i wrzucić go do pociągu.
Następnego ranka na dworcu PKP w Krakowie z alkrakiem odbieramy przewód i podążamy do Sorci stojącej na drugim końcu miasta. Serce mi wali, ręce się trzęsą. Boję się, że nie będzie pasował. Alkrak na pocieszenie dodaje „To nie ten przewód”. Ręce mi wiotczeją, nogi robią się jak z waty. No to ładnie - myślę sobie – Czyżbym miał takiego pecha? Dojeżdżamy do domu „zgrywusa alkraka”. Szybko biegnę do mojego pękniętego przewodu. Przymierzam. Uff, pasuje. Ale znając moje szczęście jest inny haczyk. Więc podnoszę maskę mojej schorowanej maszyny i przykładam przewód do pompy i listwy CR. UFF, PASUJE !!!. Alkrak prosi mnie o pozwolenie na wykonanie montażu i uzdrowienia mojej Sorci. Zgadzam się i po 3 minutach fachowiec Al woła: „Odpalaj!”. Przekręcam kluczyk. Kręci, kręci, kręci i…… bruuuummmmm. Silnik pracuje!!! Fontanna ropy się nie pojawia. Radości mojej nie znam granic. Ręce mi drżą, ale już wiem, że moja Sorcia znowu śpiewa basem. Alkrak zaprasza nas na obiad zamykający nasze boje z rurką. Po posiłku, spakowani udajemy się do swojego, już czołgu dziękując i przepraszając alkraka i jego małżonkę za kłopot, jaki przysporzyliśmy naszym, bądź co bądź, przymusowym pobytem.

Z tego miejsca z Anetką chcemy bardzo serdecznie podziękować Państwu Lucynie i Aleksandrowi (Alkrakom) za ciepłe i życzliwe przyjęcie nas pod swój dach oraz opiekę jaką zaoferowali podczas naszych trudnych dni w Krakowie. Gorące podziękowania za miły nocleg, wypożyczenie auta, naprawę zegarka :) i poświęcony czas i energię na poszukiwania części i naprawę auta.

Serdecznie podziękowania należą się także Adminowi za bezinteresowną i ekspresową pomoc w dostarczeniu poszukiwanego przewodu paliwowego. Admin oferował swą pomoc już pierwszego dnia naszych bojów. Jednak nie chcąc kłopotać naszego Guru postanowiłem zaufać transportowi krajowemu. Okazało się to być złą decyzją. Admin bardzo ucieszył się, że może nam pomóc i za to mu wielkie dzięki!!!

Same słowo pisane, to za mało żeby wyrazić to, co czujemy. Jednak mamy nadzieję, że to wystarczy na początek :)


Do zobaczenia na V Zlocie Klubu Sorrento!
KSA Rulez!!!!!!!

PS. Wygląd problemu jaki nas spotkał wrzucę na forum w odrębnym wątku.
A może i w tym samym ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 9 marca 2012, 07:01 przez vokal, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
Wojtas_vic
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 3757
Wiek: 52
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 06:22
Skąd jesteś: Koszalin
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Czarna Perła
Przebieg (km.): 225000
Twoje poprzednie Sorento: 2,5 CRDI 2005 A/T
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#2 Postautor: Wojtas_vic » sobota, 24 września 2011, 21:04

Normalnie jadę do Krakowa i sam przecinam sobie przewód paliwowy :D ...chociaż nie, spotkamy się przecież na zlocie. KSA działa i to jest budujące, jest to moje pierwsze i jak dotąd jedyne forum...i się mi podoba :31
Obrazek

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#3 Postautor: Admin » sobota, 24 września 2011, 22:19

Wojtas_vic , nie mam już drugiego przewodu ;)
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

prtro
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1227
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 12:27

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#4 Postautor: prtro » niedziela, 25 września 2011, 00:13

Alkrak :oklaski
Ja mając samochód innej marki niż Kia dlaczego nadal jestem tutaj ,właśnie dla tego ,tu jest klimat ,tu są fajni ludzie,i do zobaczenia na zlocie.

Awatar użytkownika
gallardo
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 896
Wiek: 48
Rejestracja: sobota, 3 kwietnia 2010, 15:47
Skąd jesteś: Mezowo
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 3.5 V6 (280KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2009
Kolor: bordoux
Przebieg (km.): 230000
Twoje poprzednie Sorento: ...piękne, szybkie, niezawodne
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#5 Postautor: gallardo » niedziela, 25 września 2011, 09:20

Ciepło sie robi na sercu czytając takie posty,tak trzymac!
Extremalny liberalizm stylem życia.

Awatar użytkownika
Adimo
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Wiek: 53
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 21:48
Skąd jesteś: Gruta
Silnik: 2.4 i (174KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: W PLANACH
Inny Samochód: Isignia
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#6 Postautor: Adimo » niedziela, 25 września 2011, 14:08

Brawo, brawo wielkie ukłony w stronę Alkrak-a, KSAssist działa, oto żywy dowód. :oklaski

Awatar użytkownika
marcel
To ja
To ja
Posty: 294
Wiek: 42
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2011, 18:11
Skąd jesteś: Łódz/Aleksandrów.Ł
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2002
Kolor: srebrny metalik
Przebieg (km.): 173000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#7 Postautor: marcel » niedziela, 25 września 2011, 19:37

Alkrak ,Admin :31 super pomoc pełen szacunek dla was za poświęcenie swojego czasu na pomoc koledze, KSA :yes

Awatar użytkownika
Titel
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 351
Wiek: 43
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 20:34
Skąd jesteś: Legionowo /Przasnysz
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: 2005
Kolor: był złoty
Inny Samochód: Bravo II, Yaris
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#8 Postautor: Titel » wtorek, 27 września 2011, 20:18

:D Jesteś kolejnym już uratowanym przez KSA - gratulacje za poświęcenie dla Admina i Alkraka (kolejność z wiadomych względów taka a nie inna)
TRANCE music
Obrazek

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#9 Postautor: vokal » czwartek, 29 września 2011, 23:43

A oto wygląd problemu, który nas spotkał.

Zdjęcie wykonano w technologii makro przy użyciu zegarmistrzowskiego szkła powiększającego x10.

Obrazek

Rurkę zabieram na V Zlot, więc każdy obecny będzie mógł zobaczyć szczelinę na żywo :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 listopada 2016, 20:07 przez jaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: uzupełnianie zdjęć
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#10 Postautor: vokal » piątek, 30 września 2011, 09:21

Wykorzystane szkło powiększające jest własnością alkraka :)
Ze sobą będę miał obiektywy do makro :)
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
wollys
moja ranga
moja ranga
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 2 kwietnia 2010, 13:04
Skąd jesteś: slask
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Kolor: hmm
Inny Samochód: Szukam :)
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#11 Postautor: wollys » piątek, 30 września 2011, 12:21

tomek 338 my podobnie jak ty czolgu brak ale ludzie na forum bezcenni,
ja natomiasy swoje i zony zycie i oczywiscie kijanki zawdzieczam adimo,wiem ze jeszcze sa porzadni ludzie w naszym kraju
ALKRAK-poprostu bezkomentarza,brak slow

Ja mając samochód innej marki niż Kia dlaczego nadal jestem tutaj ,właśnie dla tego ,tu jest klimat ,tu są fajni ludzie,i do zobaczenia na zlocie.

Awatar użytkownika
cyber_human
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3364
Wiek: 48
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 09:16
Skąd jesteś: POZnan* West Side
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Silver/Pewter Gray
Przebieg (km.): 298000
Inny Samochód: motocykl BMW R1150GS
Twoje poprzednie Sorento: nie sprzedam... robimy
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: KSA Alkraków a urlop Vokalów

#12 Postautor: cyber_human » poniedziałek, 5 grudnia 2011, 10:38

Alkrak z Adminem stawiają poprzeczki bardzo wysoko... Ale każda pomoc się liczy, chodzi po prostu o to, żeby się nie odwracać plecami, żeby propagować takie postawy, które niestety, w dzisiejszych czasach są brylantami...
SuperLock - pierwszy w Polsce
Lift 2": H&R, Koni Heavy Truck
Chip:140@175 KM, 320@390 Nm

Ja też nie znam się, nie umiem, nie rozumiem, a w ogóle, to mi się nie chce.
Wypieram się tego, co napisałem, zmieniam zdanie, kręcę i ściemniam.


Wróć do „POMOC ASSISTANCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości