Montaż kamery cofania

Własne fotorelacje z napraw lub usprawnień.

Moderator: Moderator

Regulamin forum
UWAGA: tu wstawiamy tylko własne fotorelacje z napraw i tego co sami zrobiliśmy przy aucie . NIE ZADAJEMY TUTAJ PYTAŃ, tylko dajemy odpowiedzi i wskazówki.
Wiadomość
Autor
Betina
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 535
Rejestracja: czwartek, 4 marca 2010, 21:48
Skąd jesteś: KRAKÓW
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: Indigo Blue
Been thanked: 2 times

Montaż kamery cofania

#1 Postautor: Betina » środa, 10 marca 2010, 11:51

Jak w temacie:
1. obieramy miejsce montażu...
2. należy zdemontować koło zapasowe - aby ułatwić dostęp - przy okazji pokazuję jak i gdzie włożyć klucz do opuszczania koła zapasowego.
Obrazek
3. okazuje się, że spoiler od spodu jest wzmocniony - trza wyciąć plastikowy fragment elementu - mam nadzieje, że kijanka się nie załamie :) ten plastik trza wyciąć od spodu, wyżynarką, czy pilarką kątową, o powierzchni trochę większej jak potrzebna... otwór na kamere wytniemy później...
Obrazek
Obrazek
4. wycinamy otwór - często łącznie z kamerą przysyłają wrzeciono do wycinania otworu - u mnie nie było skorzystałem ze zwykłego stolarskiego - zalecam ostrożność.
Obrazek
5. zamontować kamere - zwracam uwagę na kąt kamery w stosunku do pionu oraz poziomu - żeby kamera nie patrzyła w księżyc i nie patrzyła do góry nogami :)
Obrazek


Prowadzenie przewodów:
1. w bagazniku trza oderwać trochę tapicery i plastików.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
2. przez tą czarną gumę prowadzimy przewody od spodu do wnętrza auta.
Obrazek
Obrazek

Podłączenie zasilania:
1. zdemontować tylną lampe.
2. przeprowadzić przewody.
3. podłączyłem zasilanie na sztywno do przwodów światła cofania, zalutowałem - może mało książkowo - ale nie mogłem znaleźć kostki przyłączeniowej...
Przewody przeciągnołem przy pomocy drutu....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

BubRb

--------------------------------------------
Dodatkowe informacje:
tomek338 W prawie wszystkich radiach sygnał biegu wstecznego musi być podłączony do radia.Pioneer tak ma.Jeśli tego nie zrobimy to za każdym razem będziemy musieli przełączyć ręcznie. Oprócz kabla chinch ,trzeba podać do radia kabel (+12)który przełączy radio na kamerę cofania.

Wróć do „FOTORELACJE Z NAPRAW KIA SORENTO I (2002-2009)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Szelma i 6 gości