Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

Koła, spoilery, grille, lotki, blendy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
sandwolf
jestem
jestem
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:50
Skąd jesteś: Kraków
Rok: 2010
Kontaktowanie:

Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#1 Postautor: sandwolf » niedziela, 27 kwietnia 2014, 12:37

Moi drodzy,

czy ktoś jest w stanie mi pomóc. Nie zalałem tej informacji w necie.
Chciałbym przyciemnić szyby w kijance aby wyglądały jak w oryginalnej opcji. Nie wiem jaki powinny mieć procent przepuszczalności światła aby zbliżyć się do oryginału.

Proszę o pomoc.

sandwolf
jestem
jestem
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:50
Skąd jesteś: Kraków
Rok: 2010
Kontaktowanie:

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#2 Postautor: sandwolf » niedziela, 27 kwietnia 2014, 13:09

tak, zrobiłem to ale tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie :kwink:

Konto usunięte

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#3 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 27 kwietnia 2014, 16:20

Ostatnio przyciemniłem szyby w swojej, zawsze to robię w każdym aucie, żeby pomóc klimie na przykład :) . Zawsze każę założyć najciemniejsze folie jakie posiadają i nie pytałem nigdy jakie są rodzaje. Ale z tego co wiem, szybiarze to mają w zasadzie 3-4 rodzaje folii(kolorów) "na stanie" i takie proponują.

Jeśli chodzi o producentów to wiem że firma Global ma w ofercie:
- czarne -QDP 05, 20, 30, 40, 50% przepuszczalności
- GREEN PREMIUM 20, 30, 50%
kolorowe folie premium w kolorze zielonym, imitują oryginalne szyby
a jakie są w kia to może spróbuj dowiedzieć się w salonie KIA

sandwolf
jestem
jestem
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:50
Skąd jesteś: Kraków
Rok: 2010
Kontaktowanie:

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#4 Postautor: sandwolf » niedziela, 27 kwietnia 2014, 19:19

Beata pisze:Chyba czytasz wybiórczo :lol: Albo ja :lol:
70%
...

Z tego wynika, że szyby boczne tylne i tylną możesz sobie przyciemnić, ile chcesz :think:


Czyli podsumowując: w KIA Sorento z fabrycznie przyciemnianymi szybami współczynnik przepuszczalności to 70%- jeśli zamówię takie przyciemnianie to będzie dokładnie jak w oryginale :)

sandwolf
jestem
jestem
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2013, 20:50
Skąd jesteś: Kraków
Rok: 2010
Kontaktowanie:

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#5 Postautor: sandwolf » niedziela, 27 kwietnia 2014, 20:36

słusznie, dzięki :)

kamilck
moje konto
moje konto
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 20:20
Skąd jesteś: Kielce
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: nie dotyczy
Kontaktowanie:

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#6 Postautor: kamilck » poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 04:57

Oryginalnie szyby przednie boczne maja przepuszczalności 70% zresztą nawet na nich pisze(przynajmniej u mnie w sori). Taka jest minimalna i nic już więcej nie można z przednimi zrobić no chyba że metodą piecową, wtedy widać jakby była mocniej przyciemniona a przepuszczalność wysoka. Metoda stosowana np. w mercedesach, toyotach avensis

Jest jedno ale..... "Należy zaznaczyć, że policjant z drogówki wcale nie musi posiadać przy sobie miernika przepuszczalności światła. Równie dobrze może stwierdzić uchybienia na podstawie oceny wzrokowej. Opinia policjanta jest uznawana za miarodajną."

kamilck
moje konto
moje konto
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2012, 20:20
Skąd jesteś: Kielce
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: nie dotyczy
Kontaktowanie:

Re: Przyciemnienie szyb w proc. - Jak w oryginale

#7 Postautor: kamilck » wtorek, 29 kwietnia 2014, 05:06

Beata pisze:kamilck, cytat powinien mieć źródło, w tym przypadku: http://moto.onet.pl/aktualnosci/przycie ... -nie/j7byb
Dziękuję za potwierdzenie % przepuszczalności w fabrycznych szybach Sorento. Nie na wszystkich szybach jest informacja o tym, co było już zaznaczone w starym wątku na ten temat.
Jeśli zaś chodzi o to, co zacytowałeś, dla mnie to brzmi jak kuriozum, albo bardzo, bardzo rzadki wyjątek. Policjant nie może sobie uznaniowo stwierdzić, że mu się szyba nie podoba, i zabrać dowodu (bo ja oczywiście odmówiłabym odklejania folii). Zawsze zresztą jest możliwość odmowy mandatu i skierowania sprawy do sądu.
A dlaczego nie może? Bo każda oklejona szyba powinna mieć homologację, a a takiego dokumentu policjant nie może podważać.
We własnym interesie kierowca powinien mieć homologację na przyciemnione szyby i okazać ją w przypadku wątpliwości policjanta.
Oczywiście, sytuacja, o której pisze redaktor z onetu, może się zdarzyć, jeśli mówimy o tzw. wiejskim tuningu, a wtedy nie ma zmiłuj, i słusznie. Ale redaktor, według mnie, jest mało rzetelny i spłycił temat, traktując wyjątek jak regułę i wprowadzając czytelników w błąd.
Jeżeli jednak, jakimś cudem, w rzeczywistości jest tak, jak w cytacie, to ja się z tego kraju wypisuję :lol:



Bo to Polska, nie elegancja Francja....

PS. Zapomniałem podać linka ale dokładnie mnie poprawiłas ;)


Wróć do „TUNING WIZUALNY”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości