LPG BRC

Wszystko, co nie pasuje do pozostałych kategorii forum a powinno być w dziale "Techniczne"

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Lukasz Konopski
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 53
Wiek: 39
Rejestracja: poniedziałek, 30 września 2019, 22:20
Skąd jesteś: Kielce
Silnik: W PLANACH
Skrzynia: W PLANACH
Napęd: W PLANACH
Kolor: Byle nie srebrny
Inny Samochód: Sonata
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

LPG BRC

#1 Postautor: Lukasz Konopski » niedziela, 10 listopada 2019, 16:09

Nie jestem pewny czy to dobry dział ale zapytam tutaj.

Jest tu zapewne kilku fachowców co się znają nie tylko na ortografi... :girl12:

Otóż slyszalem ostatnio od jednego gościa że z instalacji BRC da się odczytać ilość godzin pracy i przeliczyć z pewnym przybliżeniem na kkm.

Nie znam się na tym zbytnio pomimo ze kiedyś w technikum na praktykach szkolnych nauczyli mnie zakładać gaz do poloneza.
Ale dawali tylko te od handlarzy :roftl:

Bedzie wdzięczny za jakąkolwiek informacje - wyszukiwanie w googl nie przyniosło efektu.

Obd2 i prosty CarScanner wiem jak dziala ale BRC to juz nie wiem gdzie ma gniazdo :lol:

Pozdrawiam Serdecznie

Giza

Re: LPG BRC

#2 Postautor: Giza » niedziela, 10 listopada 2019, 17:32

Odczytanie jest bardzo proste. Trzeba mieć interface, do kupienia np. : na aledrogo i zainstalowane oprogramowanie do pobrania np. : ze strony brc. Jednak jak z godzin pracy chcesz przeliczyć na kkm to na prawdę nie wiem :hmm: :idn: . Godzina pracy na autostradzie to np. 140km a godzina w Warszawie to 10km. Przybliżenie zaiste niewielkie będzie...

Lukasz Konopski
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 53
Wiek: 39
Rejestracja: poniedziałek, 30 września 2019, 22:20
Skąd jesteś: Kielce
Silnik: W PLANACH
Skrzynia: W PLANACH
Napęd: W PLANACH
Kolor: Byle nie srebrny
Inny Samochód: Sonata
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: LPG BRC

#3 Postautor: Lukasz Konopski » niedziela, 10 listopada 2019, 18:43

Dzięki

Co do przybliżenia to wg mnie nie masz racji bo to tak jakbyś powiedział ze auto nie ma średniego spalania.

Są skrajne przypadki ale z drugiej strony skala zniżania przebiegu jest na tyle duża że taka analiza może dac informacje jesli auto jest cofniete z 400kkm na sprzedażowe 180kkm

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: LPG BRC

#4 Postautor: hunter » poniedziałek, 11 listopada 2019, 19:38

Jak policzysz przebieg jeżeli instalacja gazowa została zamontowana w 5-cio letnim aucie z przebiegiem np. 140 tkm ,lub było ze 3 razy aktualizowane oprogramowanie w sterowniku BRC :hmm:
"JO" - JESTEM Z TORUNIA


Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości