Demontaż tapicerki fotela

Wszystkie tematy związane z wnętrzem samochodu

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sp0nsor
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 37
Wiek: 40
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 12:12
Skąd jesteś: W-wa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: szary
Przebieg (km.): 136000
Inny Samochód: E-8
Kontaktowanie:

Demontaż tapicerki fotela

#1 Postautor: Sp0nsor » czwartek, 18 października 2012, 12:49

jak w temacie wyżej
rozbierał może ktoś tapicerkę fotela? Padły mi maty grzewcze i chcę wymienić ale nie wiem za bardzo jak się dobrać do nich.
Ma ktoś może jakieś fotki albo instrukcję jak to zrobić był bym wdzięczny, zwlaszcza jak dobrać się do maty oparcia.
Co sądzicie też o matach uniwersalnych z termostatem wbudowanym, takich do docięcia. Za orginalne w serwisie zawolali mi 750zl :angry:

Awatar użytkownika
andykon
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 510
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 14:52
Skąd jesteś: PODLASIE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: SREBRNY METALIK
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Demontaż tapicerki fotela

#2 Postautor: andykon » sobota, 20 października 2012, 09:12

Sam demontaż nie sprawia wielu problemu. Niestety zacząć musisz od wymontowania całego siedzenia, następnie odkręcenia siedziska od stelażu i jego rozebrania. Poszycie siedzenia (dot. skóry – jak jest przy welurze tego nie wiem, zapewne tak samo) przymocowane jest za pomocą takich spinek z drutu – w kształcie kółka. Jak zwykle demontaż to mały pikuś gorzej z montażem gdyż napięcie poszycia siedzenia realizowane jest przez druty które należy przecisnąć przez spinki w kształcie kółka – problem stwarzają naciągi w środkowej części siedzenia gdyż schowane są w piance siedzenia ale na forum widziałem fajne rozwiązanie, które eliminuje ten problem a mianowicie któryś z czołgistów spinki zastąpił plastikowymi opaskami samo zaciskającymi które wg. mnie znakomicie zastępują spinki z drutu.


Wróć do „Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości