Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

Wszystkie tematy związane z wnętrzem samochodu

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
kiprak
moje konto
moje konto
Posty: 246
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 20:35
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: EB/V9
Przebieg (km.): 288500
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#1 Postautor: kiprak » niedziela, 8 października 2017, 21:30

Koledzy, część uszczelek w moim Sorento, jeśli nie wszystkie, mają pęknięcia i ubytki. Drobne lub większe, ale są. Auto ma swoje lata. Gdzieś czytałem, że uszczelki w Sorento nie należą do najbardziej wytrzymałych. Do czego zmierzam, zapewne za jakiś czas będzie problem z dostępnością tego typu elementów, w sumie sam nie wiem. Uszczelki to kwestia estetyki, ale i szczelności zapewne. Pomyślałem, aby wymienić je na nowe i przez kolejne lata mieć święty spokój. Pytanie, gdzie szukać, aby kupić najtaniej? Pozostaje ASO i sklepy np. http://www.kiasklep.pl/index2.php?a=sor ... ie&c=drzwi? Ceny uszczelek są dość wysokie, ale w przypadku używanych, nie ma pewności, co wyśle sprzedawca, ile wytrzymają.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#2 Postautor: Marek » niedziela, 8 października 2017, 21:40

Zaczynam Ci współczuć , czy jest coś , czego nie musisz poprawiać w Sorento . :)

kiprak
moje konto
moje konto
Posty: 246
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 20:35
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: EB/V9
Przebieg (km.): 288500
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#3 Postautor: kiprak » niedziela, 8 października 2017, 21:46

Denerwują mnie takie drobiazgi. :) Wiem, że posypało się trochę wątków, ale sukcesywnie chciałbym krok po kroku poprawić to, co mnie w pewien sposób drażni. Tu pęknięta uszczelka, tam brak podświetlenia przycisku w konsoli środkowej, ubytek chromu na klamce wewnętrznej kierowcy. To są drobiazgi, ale fajnie byłoby o to zadbać. Wam nie zdarzają się takie drobne oznaki nadgryzienia auta przez "ząb czasu"?

Część wątków dotyczy naturalnego zużycia się części, inne z kolei, przywrócenia auta do stanu sprzed kolizji. Nie mam doświadczenia, stąd pytam Was. :)

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#4 Postautor: Marek » niedziela, 8 października 2017, 21:56

Doskonale to rozumiem , też poprawiłem kilka drobiazgów . Klamkę wewnętrzną kierowcy , naprawiłem kupując tylną bo przednie na allegro były fatalne a tylne jak nowe , ale z uszczelkami może być gorzej .

kiprak
moje konto
moje konto
Posty: 246
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 20:35
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: EB/V9
Przebieg (km.): 288500
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#5 Postautor: kiprak » niedziela, 8 października 2017, 22:23

Nowe uszczelki wydają się być drogie. Muszę zweryfikować, które w pierwszej kolejności wymagają wymiany i sukcesywnie, raz na miesiąc, czy dwa, zakupić jedną i wymienić. Nie weryfikowałem jeszcze stanu używanych klamek od strony kierowcy, ale tak zapewne się skończy, kupię tylną. O tyle denerwuje mnie ubytek chromu, że nie trudno się skaleczyć.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#6 Postautor: Marek » niedziela, 8 października 2017, 22:26

Lub poszukaj używek tylko blisko , żebyś mógł obejrzeć .

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#7 Postautor: krzysiek ardie » niedziela, 8 października 2017, 22:37

Kiprak po co kupowałeś to auto ? sprzedaj je zanim zbankrutujesz albo kup sobie jakiegoś angola na części. Patrząc na Twoją płodność to do Sylwestra założysz tyle nowych wątków i wpiszesz tyle postów, że najdłuższy tasiemiec "Moda na sukces" to będzie przy Twojej płodności małe Miki :cry:
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Karpik91
Jestem
Jestem
Posty: 211
Wiek: 32
Rejestracja: sobota, 1 lipca 2017, 21:30
Skąd jesteś: Rzeszów
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 193000
Inny Samochód: SEAT LEON
Has thanked: 17 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#8 Postautor: Karpik91 » niedziela, 8 października 2017, 22:46

W sumie też mam 2003r, ale uszczelki wyglądają ok :hmm:

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#9 Postautor: Admin » niedziela, 8 października 2017, 22:57

U mnie też w dobrym stanie.
Zawsze przed zimą przecieram szmatką z silikonem.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

kiprak
moje konto
moje konto
Posty: 246
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 20:35
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: EB/V9
Przebieg (km.): 288500
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#10 Postautor: kiprak » niedziela, 8 października 2017, 23:55

krzysiek ardie pisze:Kiprak po co kupowałeś to auto ? sprzedaj je zanim zbankrutujesz albo kup sobie jakiegoś angola na części. Patrząc na Twoją płodność to do Sylwestra założysz tyle nowych wątków i wpiszesz tyle postów, że najdłuższy tasiemiec "Moda na sukces" to będzie przy Twojej płodności małe Miki :cry:

Krzysiek, jeśli mam być szczery, tego typu pytania i wnioski są w pewien sposób krzywdzące, albo inaczej, w niczym mi nie pomagają. Sugerujesz, że powinienem sprzedać auto? Jak Ty to widzisz? Opuściłbym cenę o kilka tysięcy złotych, aby później, po zakupie innego pojazdu, wpakować kolejne kilka tysięcy na tzw. pakiet startowy? Nie stać mnie na zakup auta z salonu, a nabycie używanego, zawsze wiąże się z pewnym zakresem inwestycji. Myślisz, że przed zakupem tego Sorento nie starałem się ze wszystkich sił, aby sprawdzić jego stan techniczny? Starałem się, bardzo. Weryfikowałem jego historię przed importem do Polski, zdecydowałem się na zakup auta od członka tego forum. Mało tego, prosiłem o opinię innych forumowiczów, którzy auto znali, polecili. Jak mogłem przewidzieć, że tuż po zakupie spotkam się z poważnym problemem dotyczącym spalania dużych ilości oleju. Sprzedawca nie poinformował mnie o tym fakcie. Czy Ty, umiałbyś zweryfikować Sorento w 100% przed jego zakupem, nie będąc jeszcze nigdy wcześniej użytkownikiem tego modelu? Jeśli byłbyś w stanie sprawdzić, że silnik nie łyka >1l oleju na 1000 km, żałuję, że nie miałem przy sobie takiej osoby, jak Ty.

Podczas zakupu ignorowałem takie szczegóły jak naderwana uszczelka, brak podświetlenia pod przyciskiem ogrzewania lusterek, ubytek chromu na klamce czy kilka drobnych rysek na lakierze. Liczyły się 3 rzeczy - sprawny silnik, napędy w dobrej kondycji i zdrowa rama oraz blacharka. Niestety, z silnikiem się nie udało. Mieszkam na prowincji, do pracy pokonuję dziennie przeszło 100 km, mam w domu od dwóch tygodni noworodka, potrzebuję spranego, zadbanego auta. Czy to jest dziwne, że staram się auto doprowadzić do ładu? Nie widzę innego rozwiązania. Nie sprzedam pojazdu zatajając problem silnika, konieczności wymiany amortyzatorów i kilku innych, dużo mniej istotnych, drobnych usterek. Przepraszam, jeśli moja wypowiedź wydaje się być irytująca, ale takie jest moje zdanie, być może wg Ciebie i innych obarczone błędnym myśleniem, nie wiem.

Jeśli naruszam regulamin pytając o najdrobniejsze szczegóły, jak wymiana uszczelek, gdzie i w jakiej cenie ich szukać, proszę o napomnienie i usunięcie mojego wątku.

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#11 Postautor: Admin » poniedziałek, 9 października 2017, 04:35

Pisz , kiprak swobodnie o wszystkim co Ci dolega i się nie przejmuj.
Mi, na przykład nikt nie doradził , żebym sprzedał Sorento po awarii, bo nie było jeszcze forum. Gdyby tak było, to nie wpakował bym tyle pieniędzy w bezskuteczną naprawę.
Ale zawsze każdy sam decyduje i dopiero później , z perspektywy czasu będzie wiadomo kto ma rację .
Na pewno Krzysiek nie chciał Ci zaszkodzić , może po prostu napisał to co myśli w zbyt brutalny sposób :kwink:
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lopunia
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1115
Wiek: 47
Rejestracja: środa, 10 lipca 2013, 16:15
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2009
Kolor: Srebny
Przebieg (km.): 98000
Inny Samochód: SUZUKI GV II
Twoje poprzednie Sorento: Srebrny ZŁOMEK 2.5 CRDI AT
Has thanked: 50 times
Been thanked: 17 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#12 Postautor: lopunia » poniedziałek, 9 października 2017, 11:56

Kiprak a może spróbować z uszczelkami kupowanymi na metry? Z pewnością można dobrać podobny albo nawet identyczny profil jaki jest w czołgach.

Przykładowa strona z uszczelkami "na metry" a jest ich trochę w sieci.

http://sklep.autoczesci.torun.pl/uszczelki/217-uszczelka-drzwi-do-samochodu-motorowki-lodzi-maszyn-t10.html

Życzę wytrwałości w ogarnianiu autka :happy2: Tak jak napisał Admin - śmiało pisz o problemach od tego jest forum, a forumowicze od pomocy.

Może przygotujesz jakąś fotorelacje z wykonywanych robót?
pozdrawiam
Piotrek


"Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera"

kiprak
moje konto
moje konto
Posty: 246
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2017, 20:35
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: EB/V9
Przebieg (km.): 288500
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#13 Postautor: kiprak » poniedziałek, 9 października 2017, 12:19

Chętnie relacjonowałbym przyszłe wymiany podzespołów itp., ale nie mam mechanika, który "po koleżeńsku" pozwoliłby mi towarzyszyć przy serwisie, choć bardzo był chciał. Prawdopodobnie będę musiał zlecić serwis przypadkowemu "specjaliście". Nie mniej jednak, postaram się sfotografować choćby części, które przywiezie kurier, ewentualne sfotografuję uszkodzenia uszczelek, drobne niedoskonałości, które chciałbym sukcesywnie poprawiać, tak jak wyciek, który już na forum zamieściłem. Wrzucę również zdjęcie przodu po kolizji, ale muszę umyć auto po wczorajszym wypadzie do ubłoconego po progi lasu. :) Przed zmianą amortyzacji dokonam pomiaru wysokości auta, zobaczymy, jak to się zmieni.

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 58
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Uszczelki drzwi i klapy bagażnika - wymiana. Gdzie szukać? Nowe, czy używane?

#14 Postautor: krzysiek ardie » poniedziałek, 9 października 2017, 16:25

Kiprak ja pisałem całkiem serio, bo jak podliczyłem Twoje bolączki łącznie z kosztami remontu silnika to wyszło mi koło 15 000 zł i dlatego zadałem Ci pytanie czy warto dalej iść tą drogą. Jeżeli korzystasz z usług "mechaników" to z Twych postów wychodzi mi, że jesteś nie mechaniczny i męczysz się teraz z autem, a takie zabawy są wtedy dwukrotnie droższe. Szczerze ci powiem, że jakieś Paserati w kombi albo Sharan chyba by rozwiązał Twe problemy, bo i to auta łatwiejsze do ogarnięcia i naprawy oraz części są dużo tańsze, u mnie też jest problem z mądrymi mechanikami a wieśwageny naprawiają na każdym rogu ulicy. Z dzieci i pieluch już dawno wyrosłem ale też to przerabiałem i odnośnie aut dobrze Ci radzę. Wtopionej w auto kasy nigdy nie odzyskasz chyba, że tak jak u mnie auto zarabia na siebie. Sorento jest fajne, tylko dość rzadkie skomplikowane w naprawach, dlatego napisałem Ci to co napisałem i mimo miłości do tej góry złomu zdania nie zmienię. Na forum jest dużo aut z mocno skręconymi licznikami ale forumowicze mimo moich ostrzeżeń w swojej naiwności je kupują. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt z serwisu wynika że auto zrobiło od 2007 do 2011 roku regularnie po 50 000 km na rok w tym roku wjeżdża do Polski i ma 250 000 km na liczniku, tłumaczę nie kupuj tego auta. Ale jakoś to będzie i kolejny napalony kupuje potem się zaczyna EGR, turbina, pompa, wtryski albo zatarty silnik i potem pytania kupić używany silnik, remontować i płacz, że zabawa w Sorento to droga zabawa ale taka jest brutalna prawda. Pamiętasz jak zacząłeś pisać o pożeraniu oleju i pamiętasz moje pytanie o rzetelność sprzedającego Piper viewtopic.php?p=191731#p191731 , resztę musisz dopowiedzieć sobie sam.
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba


Wróć do „Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości