Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

Wszystkie tematy związane z wnętrzem samochodu

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#1 Postautor: sn2010 » wtorek, 20 września 2016, 08:17

Witam

Tak jak już wspominałem w dziale powitań, posiadam Kia Sorento od kilku dobrych lat. Głównie służy mi ona jako 3 autko więc nie jest intensywnie eksploatowana, aczkolwiek ząb czasu oraz moja eksploatacja zrobiły swoje.

Jedną z takich wizualnych usterek, które psują walory estetyczne wnętrza mojej Kijanki jest przetarcie fotela kierowcy. Byłem już u kilku tapicerów, aczkolwiek problem jest z dobraniem nieodróżniającego się od reszty materiału. Próbowałem znaleźć odpowiedni fotel na portalach aukcyjnych, który to mógłby mi posłużyć jako "dawca" samego pokrowca na siedzisko - ale tu pojawia się problem. Mianowicie przeglądając intensywnie ogłoszenia od kilku tygodni, mało jest foteli lewych z tapicerką materiałową (szary + jaśniejszy szary w kropki) będących w dobrym stanie wizualnym. Jeśli takowe się pojawiają to z reguły sprzedający chciałby pozbyć ich się w komplecie z kanapą. Ponieważ moja tylna kanapa nie pamięta kiedy ostatnio kogoś wiozła więc takowa nie jest mi potrzebna.

Do rzeczy ...

Wpadłem na pomysł zakupu fotela pasażera i przełożenia samego pokrowca, poszewki na fotel kierowcy. W związku z tym mam pytanie do Was. Czy ktoś już próbował takiego zabiegu. Czy jest taka operacja możliwa (głównie chodzi mi o rozkład spinek napinających pokrowiec).

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Czy istnieje możliwość założenia poszewka na siedzisko z fotela prawego na lewy ?

#2 Postautor: ntgale » wtorek, 20 września 2016, 09:05

Cały fotel ma inną formę i nie będzie pasować. Nawet na dawcę części materiału nie bardzo się nadaje. Temat przerabiałem.
Do tego może jedna uwaga - ja ćwiczyłem to z elektrycznym fotelem kierowcy, może w manualnym coś lepiej będzie, ale nie liczyłbym na to.

sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość założenia poszewka na siedzisko z fotela prawego na lewy ?

#3 Postautor: sn2010 » wtorek, 20 września 2016, 10:55

Ooo super dzięki za odpowiedź. Ja już chciałem na sobotę zdemontować swoje fotele i spróbować przełożyć z lewego na prawy, ale skoro już to przerabiałeś to szkoda tracić czasu.

Tapicer mi podpowiedział, by schowaną część tylnego podłokietnika przeznaczyć na dawcę materiału, ale sugerował poszukania fotela gotowego - gdyż cała operacja wyjdzie taniej.

No postaram się poszukać fotela wersji europejskiej od kierowcy w sumie nie spieszy mi się, lekko fotel podcerowałem.

A takie pytanie już poza tematem mam, ponieważ sorcia ma miejsce parkingowe znajdujące się praktycznie ciągle na słońcu przez co popękała mi troszkę kierownica (nie mam wersji skórzanej tylko z tworzywa). Nie orientujesz się czy sama kierownica od Anglika będzie pasowała do wersji Europejskiej ?

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Czy istnieje możliwość założenia poszewka na siedzisko z fotela prawego na lewy ?

#4 Postautor: ntgale » wtorek, 20 września 2016, 11:22

Tego nie wiem, ale nie powinno być problemu.

sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#5 Postautor: sn2010 » wtorek, 20 września 2016, 21:03

Byłem w Szczecinie u trzech tapicerów

- pierwszy z nich przestał obszywać same kierownice, jedynie w pakiecie z siedzeniami
- drugi za obszycie powiedział 400 zł
- trzeci, na którego się chyba zdecyduje 270 zł

Jeszcze w wolnej chwili w czwartek podjadę do jednego, zobaczymy jaka cena. Kierownica to aż tak tragicznie nie wygląda, ale chętnie bym ją też zrobił. Bardziej zależy mi na siedzeniu. Ale w dalszym ciągu nie ma nic ciekawego na alledrogo

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#6 Postautor: hunter » wtorek, 20 września 2016, 22:07

sn2010 pisze:Witam

Tak jak już wspominałem w dziale powitań, posiadam Kia Sorento od kilku dobrych lat. Głównie służy mi ona jako 3 autko więc nie jest intensywnie eksploatowana, aczkolwiek ząb czasu oraz moja eksploatacja zrobiły swoje.

Jedną z takich wizualnych usterek, które psują walory estetyczne wnętrza mojej Kijanki jest przetarcie fotela kierowcy. Byłem już u kilku tapicerów, aczkolwiek problem jest z dobraniem nieodróżniającego się od reszty materiału. Próbowałem znaleźć odpowiedni fotel na portalach aukcyjnych, który to mógłby mi posłużyć jako "dawca" samego pokrowca na siedzisko - ale tu pojawia się problem. Mianowicie przeglądając intensywnie ogłoszenia od kilku tygodni, mało jest foteli lewych z tapicerką materiałową (szary + jaśniejszy szary w kropki) będących w dobrym stanie wizualnym. Jeśli takowe się pojawiają to z reguły sprzedający chciałby pozbyć ich się w komplecie z kanapą. Ponieważ moja tylna kanapa nie pamięta kiedy ostatnio kogoś wiozła więc takowa nie jest mi potrzebna.

Do rzeczy ...

Wpadłem na pomysł zakupu fotela pasażera i przełożenia samego pokrowca, poszewki na fotel kierowcy. W związku z tym mam pytanie do Was. Czy ktoś już próbował takiego zabiegu. Czy jest taka operacja możliwa (głównie chodzi mi o rozkład spinek napinających pokrowiec).



Koszt pokrycia siedziska fotela 600 PLN w serwisie KIA :lol: ( siedzisko bez oparcia). :rolley:
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#7 Postautor: sn2010 » środa, 21 września 2016, 07:06

Gerwazy pisze:Popatrz tutaj, jak nam obszyli:

http://www.klubsorento.pl/forum/viewtopic.php?f=45&t=9876&start=135


Jestem pod wrażeniem, zapisałem sobie zdjęcie na pulpicie Waszej kierownicy. Pojeżdżę jeszcze po tapicerach i podpytam się o możliwość i zdolności by efekt był taki jak u Was. Super

Zauważyłem, że macie Sorento z automatyczną skrzynią biegów - jak Wam się sprawuje skrzynia. Chodzi mi o czas reakcji od momentu wciśnięcia gazu do momentu przyspieszenia. Zawsze o automatycznej skrzyni marzyłem, aczkolwiek do wyboru parę lat temu miałem pewne krajowe od znajomych rodziców auto z pewnym przebiegiem i w miarę ciekawym wyposażeniem lecz w manual a szukanie hmm... automatu z historią mi nie znaną. Ostatnio przez tydzień miałem Outlandera z 2015 r. w automatycznej skrzyni i chyba ciut dynamiczniej chodził niż Kia i tak pomyślałem, że w dużo dalszej przyszłości jak już ceny tych aut spadną przejdę na ten model.

Jestem świeży na "forum" dopiero teraz zaczynam sięgać do tematów znajdujących się głębiej. Jak wiele problemów identycznych też przerabiałem :) począwszy od czyszczenia zbiornika paliwa, poprzez świerszcza w aucie etc. Super baza wiedzy i doświadczeń.

hunter pisze:Koszt pokrycia siedziska fotela 600 PLN w serwisie KIA :lol: ( siedzisko bez oparcia). :rolley:


Mimo chęci posiadania siedziska zrobionego przez ASO, stan budżetu sprawia, że zadowolę się tapicerem z rynku lokalnego a różnicę wleję w bak :kwink: Swoją drogą szczerze rozumiem system kreowania cen w ASO, wiem również że na pewno są i chętni na taką usługę - aczkolwiek ja muszę mierzyć siły na zamiary patrząc przez pryzmat kreatywnej księgowości dla mojego portfela. :happy2:

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#8 Postautor: hunter » środa, 21 września 2016, 20:27

hunter pisze:Koszt pokrycia siedziska fotela 600 PLN w serwisie KIA :lol: ( siedzisko bez oparcia). :rolley:


Mimo chęci posiadania siedziska zrobionego przez ASO, stan budżetu sprawia, że zadowolę się tapicerem z rynku lokalnego a różnicę wleję w bak :kwink: Swoją drogą szczerze rozumiem system kreowania cen w ASO, wiem również że na pewno są i chętni na taką usługę - aczkolwiek ja muszę mierzyć siły na zamiary patrząc przez pryzmat kreatywnej księgowości dla mojego portfela. :happy2:[/quote]


Kolego to nie jest koszt usługi tyle kosztuje oryginalne welurowe poszycie ( pokrycie) siedziska do Sorento 2007 3,3V6
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#9 Postautor: sn2010 » środa, 21 września 2016, 21:16

Gerwazy pisze:Fajnie by było, gdybyś uzupełnił profil, bo nie wiem o jakim aucie możemy pogadać w Twoim przypadku :hmm: :bye:


Profil uzupełniłem, Od 2010 roku - KIA Sorento, silnik z manualną skrzynią biegów o pojemności 2.5 (103 kW), przebieg 109 tys km, kolor srebrny. Przez te 6 lat zrobiłem około 40 tys km. Głównie jeżdżąc po mieście.

hunter pisze:Kolego to nie jest koszt usługi tyle kosztuje oryginalne welurowe poszycie ( pokrycie) siedziska do Sorento 2007 3,3V6


Rozumiem, nie mniej jednak myślałem się zamknąć w granicy 300 zł. Jutro mam luźniejszy dzień w pracy, myślę więc że pojeżdżę po tapicerach i zorientuje się o możliwość naprawy fotela.

Awatar użytkownika
Kania
moja ranga
moja ranga
Posty: 94
Rejestracja: czwartek, 5 marca 2015, 22:28
Skąd jesteś: biala podlaska
Rok: 2002
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#10 Postautor: Kania » czwartek, 29 września 2016, 22:22

witam
jeżeli chodzi o przełożenie tapicerki siedziska kierowcy na pasażera i odwrotnie(przekładamy razem z gąbką ), to powiem tak da się to zrobić czas to około 1h.
Jednak jest mały minus, stalowa konstrukcja trzymająca obicie jest lustrzana i nie wszystkie zaczepy są tam gdzie ich potrzeba wiec materiał jest nie do końca naciągnięty po bokach siedzenia ale jednocześnie to co nie jest do końca naciągnięte jest ukryte pod plastikami wiec wszystko wygląda idealnie, jutro jak coś zrobię zdjęcie.
Ja wymieniłem ponieważ miałem oznaki na zwijmy to zmęczenia materiału i wolałem przełożyć nim się rozerwie, a tak przy okazji założyłem maty grzewcze na siedzenie i oparcie pleców
mam nadzieję że pomogłem

sn2010
jestem
jestem
Posty: 8
Wiek: 39
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 08:00
Skąd jesteś: Szczecin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 109000
Inny Samochód: IVECO 35C13, DUCATO
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#11 Postautor: sn2010 » sobota, 1 października 2016, 08:18

Powierzyłem auto fachowcom, oddając Kijankę do tapicera. Choć lubię majsterkować, wiem że sam nie zrobię na tyle dobrze co oni. Dodatkowo zamówiłem pranie tapicerki. Raz jeszcze dziękuje Wam wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
suprotec
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 14 lutego 2015, 01:44
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#12 Postautor: suprotec » poniedziałek, 21 listopada 2016, 00:07

Fotel elektryczny kierowcy jest całkiem inny od mechanicznego, nie ma opcji przełożyć obicia, nic nie pasuje, gąbka, szerokość fotela inna, fotel kierowcy jest niesymetryczny, w porównaniu z fotelem pasażera czy mechanicznym.
Temat przerabiałem kilka dni temu

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#13 Postautor: ntgale » poniedziałek, 21 listopada 2016, 07:38

O tym wcześniej pisałem.

Lukasz Sorento
jestem
jestem
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2018, 11:18
Skąd jesteś: Mazowieckie
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#14 Postautor: Lukasz Sorento » niedziela, 3 czerwca 2018, 22:42

Przekładał ktoś jeszcze materiał fotela kierowcy ze sterowaniem mechanicznym z fotelem pasażera ? Może ma ktoś jakieś zdjęcia?

rudi_pl
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 815
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 14 września 2016, 13:40
Skąd jesteś: Hrubieszów
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: Hmmm
Inny Samochód: Star 266
Has thanked: 32 times
Been thanked: 26 times
Kontaktowanie:

Re: Czy istnieje możliwość przełożenia poszewki na siedzisko fotela prawego na lewy ?

#15 Postautor: rudi_pl » poniedziałek, 30 lipca 2018, 19:33

Da się przełożyć - nie mam elektryki w fotelu. Fotki, hmmm to nic tak skomplikowanego aby sobie nie poradzić.
Ja te metalowe kółeczka które utrzymują materiał blisko poduszki przy rozbieraniu przecinałem. Zostały zastąpione "bziumkami" - znaczy się trytytkami.

Trudniej z zamianą obszycia oparcia - w fotelu kierowcy jest dziura na regulację podparcia lędźwiowego - zostanie brzydki otwór.
"Zdania są jak dupa - podzielone"
Harry Callahan - Brudny Harry


Wróć do „Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości