Serwis po 2000km

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Lonnet
jestem
jestem
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2019, 17:35
Kontaktowanie:

Serwis po 2000km

#1 Postautor: Lonnet » środa, 20 lutego 2019, 13:08

Cześć, jakie są wasze opinie odnośnie serwisowania po przejechaniu 2000km. Salon zalecił mi taki przegląd, a jak dotąd czegoś tekiego nie robiłem ani w szkodzie ani w oplu. Nie wiem czy jest sens, KIA BOK też nie potwierdził że jest taki wymóg. No i w instrukcji też nic na ten temat nie ma. Zatem moim zdaniem szkoda wyrzucać KASĘ, bo chyba nikomu z was serwis nie potwierdzil usterki, nadmiernego zużycia lub zanieczyszczeń wynikających z przejechaniu 2000km.

Awatar użytkownika
Whiteehead
MODERATOR
MODERATOR
Posty: 305
Wiek: 32
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2018, 09:41
Skąd jesteś: Bydgoszcz
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Biała perla
Przebieg (km.): 44000
Inny Samochód: Ceed
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Serwis po 2000km

#2 Postautor: Whiteehead » środa, 20 lutego 2019, 15:37

Jest to nieobowiązkowy serwis, po dotarciu moge wystepowac opilki w oleju, dlatego zaleca sie serwis. Moga byc ale nie musza, jak beda yo pamietaj ze ten olej z opilkami bedzie chlodzil ci turbine i wszystko, a opilki przez turbine to nie jest dobry pomysl. Jak zadbasz tak bedziesz mial. Ten serwis jest nieobowiazkowy i nie musisz go w salobie robic, wazne zebys zalozyl oryginalny filtr oleju i zalal dobry olej, typu milles, texaco lub cos tego pokroju. Nie lest tego orlenowego szitu. I jesli naprawde bedziesz wymieniał olej co 2 lata lub 20tys to zajedziesz silnik.


Aaa i warto plukanke teraz zrobic przy wymianie oleju. Z reszta co. Kazda wymiane warto plukanke zrobic

35 błędów rekord tego roku. Kolego przypominam Punkt 1 regulaminu: Na forum piszemy po polsku. Niedopuszczalne jest pisanie bez polskich znaków ś,ć,ź,ą oraz bez przecinków i kropek.
Nic się nie stanie, jak ktoś zapomni jednego czy dwóch, ale tłumaczenie się , że mam iPhone, jestem dyslektykiem, czy piszę z piwnicy i mam ciemno nie skutkuje.
Druga sprawa, to nie piszemy kolejnego postu pod swoim, należy edytować pierwszy i w nim dopisać, to co chcemy dopowiedzieć. Opcja edycji to przycisk z ikoną ołówka, znajdujący się w prawym górnym rogu postu


Jest to nieobowiązkowy serwis, po dotarciu mogą występować opiłki w oleju, dlatego zaleca się serwis. Mogą być ale nie muszą, jak będą to pamiętaj że ten olej z opiłkami będzie chłodził ci turbinę i wszystko, a opiłki przez turbinę to nie jest dobry pomysł. Jak zadbasz tak będziesz miał. Ten serwis jest nieobowiązkowy i nie musisz go w salonie robić, ważne żebyś założył oryginalny filtr oleju i zalał dobry olej, typu millers, texaco lub coś tego pokroju. Nie lej tego orlenowego szitu. I jeśli naprawdę będziesz wymieniał olej co 2 lata lub 20 tys. to zajedziesz silnik.


Aaa i warto płukankę teraz zrobić przy wymianie oleju. Z reszta co każdą wymianę warto płukankę zrobić


Wróć do „Naprawy gwarancyjne i pogwawancyjne Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości