Antena

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
ARCHIWUM

Antena

#1 Postautor: ARCHIWUM » środa, 10 marca 2010, 22:12

Witam
Mam u siebie mały problem z anteną, nie chowa się do końca przy wyłączeniu radia i wystaje około 15 centymetrów. Poza tym przy składaniu ostatniej części coś stuka i odbija ją do góry. Przy wysuwaniu w etapie końcowym również słychać stuknięcia. Człowiek w serwisie powiedział mi że nie da rady z tym nic zrobić i jedynie wymiana anteny coś pomoże....
dredful

Pozostałe informacje tutaj:- http://kiasorento.iq24.pl/default.asp?g ... emat=53039

angorek

Re: Antena

#2 Postautor: angorek » niedziela, 18 lipca 2010, 22:35

Chcę rozwinąć temat anteny radiowej.
Ciągnąc pod Grunwald aby uniknąć kilometrowych korków przedzierałem się leśnymi drogami. I niestety uszkodziłem antenę teleskopową. Od dawna mnie denerwowała. W zimie lubiła zamarznąć. Aby ją schować trzeba wyłączyć radio ale wtedy nie działa Nawigacja wbudowana w to radio. A w ogóle to nie jest dobry pomysł aby w samochodzie do jazdy w terenie zamontować sztywną antenę która złamie się przy byle okazji. Uznałem więc, że jest dobry moment aby wymienić ją na coś innego.
Czy ktoś ma pomysł na fajną antenę do naszego :tank1 ?

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Antena

#3 Postautor: Admin » niedziela, 18 lipca 2010, 22:58

Marcelo8 zamontował sobie gumową antenę .
Tu jest trochę o tym: http://www.kiasorento.iq24.pl/default.asp?grupa=109498&temat=53039
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
tommy
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1615
Wiek: 55
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 10:15
Skąd jesteś: Węgorzewo
Silnik: nie mam
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: Jeep Cherokee KL
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I, 2,5 CRDi, Tiptronic.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Antena

#4 Postautor: tommy » poniedziałek, 19 lipca 2010, 09:07

Ja mam antenę wewnętrzną zamontowaną na przedniej szybie. Ale jakość taka średnia jest. Tzn. u mnie na Mazurach chwilami tracę sygnał radiowy ale jak tylko wyjadę bardziej "w Polskę" to nie ma problemów. Nie bardzo wiem czym to jest spowodowane, bo wcześniej miałem antene wewnetrzną w Sharanie i odbiór był rewelacyjny. :29

karacena
moja ranga
moja ranga
Posty: 134
Wiek: 46
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 11:43
Skąd jesteś: Rzeszów/Łańcut
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2004
Kolor: srebrny metalic
Kontaktowanie:

Re: Antena

#5 Postautor: karacena » poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:06

Natomiast ja dałem do blacharza zaspawał dziurę po antenie i do lakiernika - natomiast antenę mam na środku dachu prawie przy bagażniku, wszystko chodzi idealnie :)
Co za tym idzie nie mam żadnych problemów z anteną, a miejsce oryginalne i rodzaj anteny to porażka, jak się jeździ gdzieś po terenie leśnym.
2.5 CRDi EX 2004, 85 tyś, Olej, 2HI/4HI/4LO

Awatar użytkownika
Piotr
coś umiem
coś umiem
Posty: 686
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 08:26
Skąd jesteś: Grodzisk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2009
Kolor: wielokolorowy
Przebieg (km.): 105000
Kontaktowanie:

Re: Antena

#6 Postautor: Piotr » poniedziałek, 19 lipca 2010, 11:30

karacena pisze:Natomiast ja dałem do blacharza zaspawał dziurę po antenie i do lakiernika - natomiast antenę mam na środku dachu prawie przy bagażniku, wszystko chodzi idealnie :)
Co za tym idzie nie mam żadnych problemów z anteną, a miejsce oryginalne i rodzaj anteny to porażka, jak się jeździ gdzieś po terenie leśnym.


Szkoda że wcześniej nie pomyślałem o takim rozwiązaniu.
Przy malowaniu samochodu mogłem zrobić tak samo i to niemal bezpłatnie. :24
apetyt rośnie w miarę wędzenia

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Antena

#7 Postautor: autorus » poniedziałek, 19 lipca 2010, 12:17

U mnie antenka się chowa za pomocą przycisku. Jest dużo lepiej. Po mieście jej w ogóle nie wyciągam, dopiero gdy jadę na trasie jest to konieczne.

angorek

Re: Antena

#8 Postautor: angorek » poniedziałek, 19 lipca 2010, 14:55

Ja też myślałem o przeniesieniu anteny na dach, ale sori jest jeszcze na gwarancji. Podoba mi się to co zrobił Marcelo. Szukam odpowiedniej anteny i zrobię tak samo.

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#9 Postautor: kwintolp21 » poniedziałek, 19 lipca 2010, 16:37

Jak może ktoś zauważył wymieniłem u siebie tą antenę montując do złudzenia identyczną tylko, że trój-funkcyjną tzn. CB/FM,AM/GSM.
Działa idealnie zasięg CB dochodzi do 20km radio też zdecydowanie lepiej odbiera, polecam antena nie jest tania bo 200zł,
Natomiast kupując trzy osobno, do tego dochodzi pewnego rodzaju zabezpieczenie gdyż złodziej nie zauważy masztu 2m
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

http://www.euro-sat.com.pl/produkt/sirio_triflex_cb_fm_gsm,608

Awatar użytkownika
Piotr
coś umiem
coś umiem
Posty: 686
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 9 marca 2010, 08:26
Skąd jesteś: Grodzisk Mazowiecki
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2009
Kolor: wielokolorowy
Przebieg (km.): 105000
Kontaktowanie:

Re: Antena

#10 Postautor: Piotr » poniedziałek, 19 lipca 2010, 21:37

kwintolp21 pisze:Jak może ktoś zauważył wymieniłem u siebie tą antenę montując do złudzenia identyczną tylko, że trój-funkcyjną tzn. CB/FM,AM/GSM.
Działa idealnie zasięg CB dochodzi do 20km radio też zdecydowanie lepiej odbiera, polecam antena nie jest tania bo 200zł,
Natomiast kupując trzy osobno, do tego dochodzi pewnego rodzaju zabezpieczenie gdyż złodziej nie zauważy masztu 2m



Możesz zrobić zbliżenie mocowania swojej anteny?
Bardzo mi się spodobała.
apetyt rośnie w miarę wędzenia

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#11 Postautor: kwintolp21 » poniedziałek, 19 lipca 2010, 22:27

Piotr pisze: Możesz zrobić zbliżenie mocowania swojej anteny?
Bardzo mi się spodobała.


Mocowanie jest takie same jak w innych antenach tzn. podkładka i śruba od dołu a od góry antena z gumową uszczelką jak na foto... potem przeciągnięcie trzech kabli (ja ciągnołem dwa gdyż GSM nie potrzebuję) do auta fabrycznym otworem (drutem miedzianym) bardzo ostrożnie gdyż tym samym idzie wężyk do tylnego spryskiwacza łatwo zagiąć i nie będzie pryskać na tył, odkręcamy plastik w nogach pasażera wyprowadzenie za schowek i tyle..., jeżeli się postarasz nie musisz nawet ściągać koła, tylko obowiązkowo druga osoba bo samemu nie dokręcisz śruby tak straszny jest dam dostęp (albo ja mam ręce za krótkie), nie obyło się bez czarnego silikonu jednak tylko troszeczkę profilaktycznie od dołu... więc jest nie widoczny kabli jest multum, od CB chyba połowę odciąłem, bo wiem, że to się przekłada na zasięg (krótszy kabel, mniejsze straty) natomiast do radia zostawiłem tak jak jest gdyż końcówkę fabryczną ciężko obrobić...

Awatar użytkownika
andykon
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 510
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 14:52
Skąd jesteś: PODLASIE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: SREBRNY METALIK
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#12 Postautor: andykon » poniedziałek, 19 lipca 2010, 23:04

Szukając innej oferty na zapodaną przez kwintolp21 antenkę znalazłem takie coś.
Prawdopodobnie a nawet na pewno jest to bład w pisaniu ale umowa kupna jest zawsze umową a oferta inetrnetowa ofertą. Oferta i kup teraz obowiązywać powinno 2 strony.
http://boome.pl/aukcja,297,CB-Antena-SIRIO-TRIFLEX-CBFMGSM900-NOWA-F-ra-VAT.html
Cena zaje... -fajna 2,20 za szt.+ koszty przesyłki - kupiłem zobaczymy jaki będzie finał.

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#13 Postautor: kwintolp21 » wtorek, 20 lipca 2010, 08:00

andykon pisze:Szukając innej oferty na zapodaną przez kwintolp21 antenkę znalazłem takie coś.
Prawdopodobnie a nawet na pewno jest to bład w pisaniu ale umowa kupna jest zawsze umową a oferta inetrnetowa ofertą. Oferta i kup teraz obowiązywać powinno 2 strony.
http://boome.pl/aukcja,297,CB-Antena-SIRIO-TRIFLEX-CBFMGSM900-NOWA-F-ra-VAT.html
Cena zaje... -fajna 2,20 za szt.+ koszty przesyłki - kupiłem zobaczymy jaki będzie finał.



Tak antenka jest taka sama...
Jeżeli chce Ci się chodzić po sądach to :yes

maska

Re: Antena

#14 Postautor: maska » sobota, 14 sierpnia 2010, 15:47

Beato :) kiedy wreszcie Twój elektryk zrobi coś od razu? :) Na jego miejscu nie odpuściłbym dopóki wszycho by nie chodziło :) Roboty szuka czy jak? :(

Pietia
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 38
Wiek: 57
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 13:09
Skąd jesteś: Oświęcim
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Kontaktowanie:

Re: Antena

#15 Postautor: Pietia » sobota, 14 sierpnia 2010, 16:50

Chyba każdego z nas pomalutku dopadnie problem anteny. U mnie nie składał się jeden teleskop i oczywiście też stukało przy składaniu i rozkładanie ale dopóki radio grało specjalnie mi to nie przeszkadzało. Teraz już nie chowa się drugi teleskopik i odbiór jest kiepski , no cóż teraz chyba na mnie pora :D


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości