Antena

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
maska

Re: Antena

#16 Postautor: maska » sobota, 14 sierpnia 2010, 20:36

Skoro sama zaproponowałaś inny termin :) to zwracam człowiekowi honor :)
Niemniej jednak wszelkie usterki elektryczne, powinno sie usuwać jak najszybciej, bo mogą się źle skończyć :(

prtro
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1227
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 12:27

Re: Antena

#17 Postautor: prtro » sobota, 14 sierpnia 2010, 23:35

Jeśli chodzi o naprawę nie chowającej się anteny to jest to dość proste (nie w przypadku spalonego silniczka). Odpalamy radio aby antena wyszła i na wysuniętej antenie chwytamy bat anteny i ciągniemy go do góry (musi być pociągnięta równo) po tej operacji zostaje nam bat i linka w rękach, porządne czyszczenie nasmarowanie (wd40) i wkładamy bat z powrotem. Przy wkładaniu ważne jest aby kulka która jest na końcu plastikowej linki zrobiła "klik".Trzymając jeszcze luźną antenę wyłączamy radio aby silniczek zaczął zwijać linkę a następnie bat anteny. Jeśli nadal się antena nie chowa do końca powtarzamy całą operację. Pozdrawiam
Beato mam nadzieję że długo będzie ci szalał silniczek. :31

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#18 Postautor: kwintolp21 » niedziela, 15 sierpnia 2010, 08:41

Nie prościej tak :?:
Cała operacja trwa około 90 minut z palcem w :02
Zasięg zdecydowanie się poprawił brak szumów na dołkach, zaburzenie aerodynamiki?-proszę was
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

maska

Re: Antena

#19 Postautor: maska » niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:10

No nie wiem, czy prościej :) no i nowa dziura w dachu :) Pozatym Kwinto :) co niektórzy są przywiązani do takiego "wynalazka" jak wysuwana antena:)
Beata ma pstryczek od chowania:) moja chowa się sama, jak wkładam CD czy podłączę USB:) Więc zawsze można schować w terenie:) A wymiana jak padnie jest poprostu wymuszeniem, z powodu braku tej części :)
Owszem, jeśli ktoś ma CB, i telefon na stałe w czołgusiu, może sobie zafundować stałą. Ale żyjemy w kraju, gdzie urwanie czegoś komuś w jego samochodzie, czy tylko zarysowanie kluczem lakieru. Daje to satysfakję sprawcy :( i zadowolenie, że zaszkodził, bo jak ja nie mam, to czemu Ona/On ma mieć? :( Schowana antena tak bardzo nie kusi :( a, że czasem się zacina, to już inna bajka :)

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#20 Postautor: kwintolp21 » niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:21

maska pisze:No nie wiem, czy prościej :) no i nowa dziura w dachu :) Pozatym Kwinto :) co niektórzy są przywiązani do takiego "wynalazka" jak wysuwana antena:)
Beata ma pstryczek od chowania:) moja chowa się sama, jak wkładam CD czy podłączę USB:) Więc zawsze można schować w terenie:) A wymiana jak padnie jest poprostu wymuszeniem, z powodu braku tej części :)
Owszem, jeśli ktoś ma CB, i telefon na stałe w czołgusiu, może sobie zafundować stałą. Ale żyjemy w kraju, gdzie urwanie czegoś komuś w jego samochodzie, czy tylko zarysowanie kluczem lakieru. Daje to satysfakję sprawcy :( i zadowolenie, że zaszkodził, bo jak ja nie mam, to czemu Ona/On ma mieć? :( Schowana antena tak bardzo nie kusi :( a, że czasem się zacina, to już inna bajka :)



99% aut ma antenę na dachu moja nie różni się niczym od innych fabrycznych (zamalowane napisy producenta)
Przywiązanie przywiązaniem natomiast jak widać każdy ma z tym wynalazkiem problem mniejszy lub większy i co za tym idzie $$$ i za 2 lata $$$ nie jest to dobre rozwiązanie
Jestem przekonany iż taka zdecydowanie mniej kusi niż 2m maszt nieprawdaż :?:

maska

Re: Antena

#21 Postautor: maska » niedziela, 15 sierpnia 2010, 09:44

Przecież się zgodziłem, z Tobą, że jak masz na stałe CB i GSM to rozwiązanie warte przemyślenia i dobre :) Ale dopóty, dopóki nie mam na stałe CB a GSM ma własną wewnętrzną :) i czasem fajnie, że jestem poza zasięgiem :). Standardowa wymaga tylko przeczyszczenia, bo pracuje. To gdzie tu $$$? Będą jedynie jak padnie i się nie podniesie, albo sam ją urwę, bo zupa była za słona :) (czytaj gałęzie nisko i patrzyłem w drugą stronę :)). Wtedy Twoje rozwiązanie jest OK, wymieniam na nową :) nie zgodzę się tylko z nową dziurą w dachu :) mam już jedną po starej antenie, więc czemu nie wykorzystać? No tak CB będzie gorzej pracowało :) Ale i to da się obejść :)

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#22 Postautor: kwintolp21 » niedziela, 15 sierpnia 2010, 10:17

Czyli piszemy o tym samym tj. padnie fabryczna antena koszt całej 800zł jak ktoś kiedyś pisał sam siłownik troszkę mniej sama prosta antena 20 max 50zł kwestia zasięgu na dachu a na dole różnica 90cm na wysokości

maska

Re: Antena

#23 Postautor: maska » niedziela, 15 sierpnia 2010, 10:23

Przyznaję rację :) ale tylko jak padnie zupełnie i małym kosztem się nie da:), usprawnić oczywiście :) Wystarczy jednak profilaktyka i powinna długo działać :) Co do zasięgu masz rację, ale mi w zupełności wystarcza 2km:) i wolę wozić magnetyczną niż krajać czołgusiowi berecik :) Ostatecznie projektant antenkę zrobił mu koło nosa :) ale taki jego urok :)

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#24 Postautor: kwintolp21 » niedziela, 15 sierpnia 2010, 10:39

maska pisze: wystarcza 2km:)


:12 Moje małe gówienko łapie teraz 18-20km :11
Na dole było około 12

maska

Re: Antena

#25 Postautor: maska » niedziela, 15 sierpnia 2010, 10:51

Moje też ma około 15km :) ale jak napisałem, wystarcza mi 2km :) CB mam dla spokoju duszy i pomocy w szukaniu drogi do celu :) Policja mnie nie rusza, bo staram się zgodnie z przepisami:) Natomiast 2km wystarczy by znaleźć drogę poza korkiem czy problemami drogowymi, jak i dopytać się o trasę do celu :) czy pogadać w konwoju kijanek :)

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Antena

#26 Postautor: autorus » niedziela, 15 sierpnia 2010, 19:10

maska pisze:Przyznaję rację :) ale tylko jak padnie zupełnie i małym kosztem się nie da:), usprawnić oczywiście :) Wystarczy jednak profilaktyka i powinna długo działać :) Co do zasięgu masz rację, ale mi w zupełności wystarcza 2km:) i wolę wozić magnetyczną niż krajać czołgusiowi berecik :) Ostatecznie projektant antenkę zrobił mu koło nosa :) ale taki jego urok :)


Także wole wozić magnetyczna. Duży zasięg uważam za mało potrzebny.

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Antena

#27 Postautor: autorus » niedziela, 15 sierpnia 2010, 19:13

Pietia pisze:Chyba każdego z nas pomalutku dopadnie problem anteny. U mnie nie składał się jeden teleskop i oczywiście też stukało przy składaniu i rozkładanie ale dopóki radio grało specjalnie mi to nie przeszkadzało. Teraz już nie chowa się drugi teleskopik i odbiór jest kiepski , no cóż teraz chyba na mnie pora :D


Widziałem na allegro antenkę, nie pamiętam jaka cena. W Korei można nabyć płetwę. Jak to się sprawuje nie wiem ale ciężko ja urwać :) Poszukam link :)

http://cgi.ebay.pl/12V-WORKING-SHARK-FIN-CAR-ROOF-ANTENNA-AERIAL-VAUXHALL-/350282258631?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć Koszt ok 40zl

Awatar użytkownika
andykon
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 510
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 14:52
Skąd jesteś: PODLASIE
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: SREBRNY METALIK
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#28 Postautor: andykon » niedziela, 15 sierpnia 2010, 20:01

Zastanawiałem sie kiedys nad taką płetwą jak zapodał autorus. Ciekawe, czy ktoś ma zainstalowaną taką antenę w czołgu i jak sie to spisuje?

kwintolp21
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1712
Rejestracja: niedziela, 21 marca 2010, 12:04
Skąd jesteś: Europa
Rok: nie dotyczy
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Antena

#29 Postautor: kwintolp21 » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 10:04

Proszę was, grill z BMW, antena z BMW :( prawie jak w Golfie II, Tak usilnie chcecie trafić na niebieską teczkę tedego :31
Bez obrazy oczywiście, ale taka antena to przegięcie jak dla mnie :21

maska

Re: Antena

#30 Postautor: maska » poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 10:10

Kwinto :) Płetwa wcale nie jest wynalazkiem Będziesz Miał Wydatki :) a, że z nim się kojarzy, to jedynie pogląd Tedego :)
Każdy robi to co mu pasuje i jemu samemu sprawia zadowolenie :) Ja jedynie mogę powiedzieć, czy mi się podoba czy nie i to wszycho :) Płetwa dobrej jakości jest doskonałym rozwiązaniem dla samochodów z natury szybkich :) ma też swoje wady :) jest zawsze ze wzmacniaczem :) pasywnym, czy aktywnym :) Ma też jedną wadę dla czołgu :) TRZEBA mieć dodatkowa dziure w dachu :) A to dla mnie ją całkowicie dyskwalifikuje, a nie to, że takie są w BMW :)


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości