Swiatła pozycyjne,podświetlenie ,grzanie tyl.szyby

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
offfan
jestem
jestem
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 13:29
Skąd jesteś: Śląskie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kontaktowanie:

Swiatła pozycyjne,podświetlenie ,grzanie tyl.szyby

#1 Postautor: offfan » poniedziałek, 14 lutego 2022, 19:57

Witam!
Szanowni forumowicze! Przejrzałem forum elektryka i nie znalazłem takich cudów jak u mnie więc zakładam nowy temat.
Zaświeciły się pozycyjne, ot tak same z siebie ,podświetlenie przycisków i licznika oraz przycisk podgrzewania szyby , wszystko bez kluczyka na postoju.Zmierzyłem obciążenie -prawie 9 A. No towyciągam bezpieczniki, przekaźniki w skrzynce pod maską wszystkie po kolei - pozycyjne ,podświetlenie zegarów nadal świeci .No to do skrzynki bezpieczników przy nodze kierowcy -ciepła obudowa bezpieczników ,ciepłe przewody niebieskie
we wtyczce nad bezpiecznikami i czuć smrodek spalenizny (ale taki jak spalony tranzystorek) .Porozpinałem wtyczki z okolicy tych bezpieczników ,przestały świecić pozycyjne tył no bo w kierunku na tył rozpięte wszystko. Porozpinałem wtyczki pod deską te dostępne po zdjęciu panelu bocznego ,
no to pozbawiłem wszystko na desce , przyciski itp. ale pozycyjne z przodu świecą. Świeciły tak słabawo więc mierzę napięcie 6,5 V a na akumulatorze jest pełne 12V. Sytuacja więc jest taka że rozbebeszone większość wtyczek a pozycyjne przód świecą (czy tam żarzą się).
Poproszę o jakieś pomysły.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11391
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Swiatła pozycyjne,podświetlenie ,grzanie tyl.szyby

#2 Postautor: Marek » poniedziałek, 14 lutego 2022, 20:36

Jeżeli skrzynka bezpiecznikowa była ciepła, to ją wymontuj, rozbierz i sprawdź połączenia w środku. Zupełnie nie potrzebnie porozpinałeś wszystko dookoła. Jeszcze jedno, sprawdź czy nie zwarła się kostka stacyjki.

offfan
jestem
jestem
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 13:29
Skąd jesteś: Śląskie
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kontaktowanie:

Re: Swiatła pozycyjne,podświetlenie ,grzanie tyl.szyby

#3 Postautor: offfan » poniedziałek, 14 lutego 2022, 21:42

Dzięki za podpowiedź. Nie zaglądałem do kostki stacyjki.


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości