Nie zawsze działające światło stop

Wszystko, co związane z układem elektrycznym

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
gosc1
moja ranga
moja ranga
Posty: 143
Wiek: 47
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2015, 15:39
Skąd jesteś: Mysłowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: nie mam
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Nie zawsze działające światło stop

#1 Postautor: gosc1 » czwartek, 7 maja 2020, 12:26

Witam.
Problem w moim samochodzie jest jak w opisie. Wczoraj wieczorem zauważyłem, że nie za każdym przyciśnięciem pedału hamulca oświeca się światło stop. W czym może być problem? :hmm:
"W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE"

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 59
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Nie zawsze działające światło stop

#2 Postautor: krzysiek ardie » czwartek, 7 maja 2020, 12:28

W poliftach była akcja nawrotowa polegająca na wymianie czujnika pedału hamulca, podejrzewam że to jest przyczyna.
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
gosc1
moja ranga
moja ranga
Posty: 143
Wiek: 47
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2015, 15:39
Skąd jesteś: Mysłowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: nie mam
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Nie zawsze działające światło stop

#3 Postautor: gosc1 » czwartek, 7 maja 2020, 12:30

Od czasu zakupu, a minęło już 5 lat nic przy czujniku nie robiłem. Czy ta akcja jest jeszcze aktualna?
"W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE"

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Nie zawsze działające światło stop

#4 Postautor: darkik » czwartek, 7 maja 2020, 14:41

Kolego - powiem tak, a jestem w temacie ponieważ 3 dni temu sam to przerabiałem. Mianowicie na 100% przyczyna jest w czujniku stop-u. Ja kiedy zauważyłem, że co jakiś czas bez żadnego powodu i bez żadnych reguł zaświecała mi się lampka ESP-OFF. Nie wiedząc co się dzieje poczytałem i koledzy z forum naprowadzili mnie na ten właśnie czujnik. Zakupiłem nowy i wymieniłem. Moja radość nie trwała jednak zbyt długo bo po około miesiącu ponownie zaświeciła mi się ta kontrolka, a do tego zauważyłem właśnie że nie zapala mi się światło STOP. Przerażony pomyślałem "przecież ktoś mi się właduje w du.ę" i jeszcze będzie miał słuszne pretensje. Wkurzyłem się lekko bo dopiero co wydałem kasę na nowy czujnik. Okazało się że te czujniki to straszna lipa. Rozebrałem stary czujnik i okazało się że to prosta konstrukcja. Po prostu z obu stron czujnika podważasz nożykiem zatrzaski i cały czujnik pięknie się rozchodzi tylko zrób to delikatnie. W środku są sprężyste blaszki i styki. Wyczyść te styki papierem ściernym 2500 lub zwykłą bawełniana ściereczką. Wyczyść tzn wsuń papier pomiędzy styki, lekko dociśnij i przesuwaj. Po wyczyszczeniu styków odchyl lekko tą sprężystą część, podłóż pod nią cieniutki śrubokręt lub po prostu gwoździa i z czuciem dognij w kierunku stałych styków. Po złożeniu w całość sprawdź multimetrem przejścia. Na jednej parze styków powinno być przejście przy zwolnionym czujnika, a na drugiej parze przerwa. Po naciśnięciu czujnika sytuacja powinna być odwrotna. Tak właśnie zrobiłem z obydwoma czujnikami (tym starym i tym nowo zakupionym) i jak na razie jest super. Powiem jeszcze tylko że jeśli masz choć odrobinę zdolne ręce to bez problemu sobie z tym poradzisz. A tak na marginesie to lepiej naprawić ten stary czujnik niż kupować nowy bo ten nowy to już tragedia jeśli chodzi o wykonanie. Powodzenia.

Awatar użytkownika
gosc1
moja ranga
moja ranga
Posty: 143
Wiek: 47
Rejestracja: niedziela, 4 stycznia 2015, 15:39
Skąd jesteś: Mysłowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Rok: nie mam
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Nie zawsze działające światło stop

#5 Postautor: gosc1 » czwartek, 7 maja 2020, 14:48

Dzięki wielkie za radę. Kupiłem wcześniej czujnik i wymieniłem. Jak na razie działa. Rozbiorę stary i spróbuję naprawić, jeśli się uda to będzie na zapas. :)
"W ŻYCIU PIĘKNE SĄ TYLKO CHWILE"


Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości