Pomocy, kupię tylny most 3.727 2.5 CRDi po lifcie

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Pomocy, kupię tylny most 3.727 2.5 CRDi po lifcie

#1 Postautor: babelek1 » sobota, 9 lutego 2019, 12:36

Witam.
Kupię tylny most do sorento 2007
oznaczenie 3.727
F420
STD
520003E420

Już siły nie mam:( samochód oddany na wymiane łożysk tylnich-renomowany warsztat w Goleniowie) niestety panowie z warsztatu nie za bardzo mogli sobie poradzić z tym i przy nabijaniu łożysk pokrzywili półosie. bicie straszne hałas nie do wytrzymania przy każdej prędkości czy 30km/h czy 70km/h. Im wyższa prędkość tym bardziej głowa pęka.
W innym warsztacie dzisiaj sprawdzili i stwierdzili ewidentnie że wina złej wymiany łożysk. w styczniu włożyłem w części i naprawy 4tyś(pompa vacum, uszczelka klawiatury i inne drobnostki-po wymianie pompy vacum u nich problem chyba z wtryskami ponieważ auto ciężej odpala a jak ciepły to czasami tragedia(nie znam sie na tym ale chyba zapowietrzony układ jeszcze gdzieś) ostatni raz cokolwiek mi tam robili. nowy mechanik mówi by lepiej kupić cały most używany i będzie działał z naprawą. Dodam że po wymianie łożysk zrobione 56km i boje sie tym jechać by sobie i komuś krzywdy nie zrobić.
Jeśli któryś z szanownych forumowiczów posiada na sprzedaż sprawny most z takimi oznaczeniami i możliwościa wysyłki prosił bym o kontakt
Niestety zdjęcia etykiety mostu nie mogę załączyć ponieważ przekracza rozmiar:(
Jeśli napisałem post w nieodpowiednim dziale prosze o przeniesienie.
Pozdrawiam-Rafał

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#2 Postautor: Marek » sobota, 9 lutego 2019, 13:45

Stare ogłoszenie , sprawdź może nie sprzedali . To firma , zawsze łatwej o reklamację . https://www.nanodatex.pl/kia-sorento-02 ... 88080.html , https://allegro.pl/oferta/kia-sorento-l ... 7797555431

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#3 Postautor: babelek1 » sobota, 9 lutego 2019, 14:03

Dziękuję
Widziałem te ogłoszenie i mam w obserwowanych.
Na ogłoszeniu z allegro jest na tabliczce F460 - nie ma różnicy F420 jak na mojej tabliczce?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#4 Postautor: Marek » sobota, 9 lutego 2019, 17:16

Nie wiem czym się różni , może trzeba sprawdzić po nr. Vin . Może były stosowane różne .

Awatar użytkownika
hawerek
Jestem
Jestem
Posty: 2085
Wiek: 44
Rejestracja: czwartek, 8 sierpnia 2013, 09:57
Skąd jesteś: Goleniów (ZGL)
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2006
Kolor: Srebrny
Przebieg (km.): 180000
Inny Samochód: Seat Leon FR
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#5 Postautor: hawerek » sobota, 9 lutego 2019, 23:37

Napisz jaki warsztat, będę wiedział co unikać. :blushing:

A nie łatwiej dokupić same półosie niż cały tylny most. A czy przed liftowe półosie są takie same do polifta czy inne?
Yokohama Geolandar A/T-S, USEL, Lift 2" - przód i tył sprężyny IronMan

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11348
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 255 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#6 Postautor: Marek » niedziela, 10 lutego 2019, 00:03

Numerami się różnią , oglądałem na zdjęciach i różnicy nie widzę chyba że w wymiarach .

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#7 Postautor: babelek1 » niedziela, 10 lutego 2019, 07:15

Warsztat najbardziej chyba znany w Goleniowie (Hawerek podeśle Tobie na pw po opinii bo moze mam uprzedzenie do tego zakładu już i sie czepiam ich) -w poniedziałek auto bedzie oglądał rzeczoznawca i ide na rozmowe do mechaników) sądzić raczej się nie zamierzam bo sprawa trwała by ze 2 lata albo dłużej a nie mam na to ani czasu, ani ochoty.
Chce mieć pewność czy to na 100% przez naprawe u nich. Nie mam zamiaru oczerniać nikogo publicznie ale to co zrobione to porażka-przed naprawą słychać było najprawdopodobniej łożysko-przy wiekszych prędkościach 80+
-dla pewności pojechalem wyważyć opony i zamienic z przedniej osi na tylną.
Opony nie pomogły wiec postawiłem na łożyska, gdyż ciągnąc za tylnie koła wyczuwalny był mały luz. zakupilem łożyska (nie brałem najtańszych- tył 189 juz po rabacie za sztukę a przód 98 zł) i zostawiłem auto do wymiany.
Najpierw miało być 100zł za wymiane łozyska, po chwili Pan obejrzal auto i zobaczył co i jak i stwierdził ze przód 150zł a tył dalej 100zł.a po 5 min jak wychodziłem od nich że 150zł za sztuke. ok. byle by było wymienione. na 2 dzień telefon czy moga rozciąc obudowę za tarcza tylnią, aby mieć lepsze dojście i że czesto tak robia i później pospawaja spowrotem i bedzie dobrze. ok niech tna to tylko obudowa i wiedza co robia. auto po 2 dniach odebrane-zaplacilem za wymianę tylnich łożysk bo z przodu sprawdzali i były ok wiec łożyska oddać do sklepu. super sobie myślę. przed odjazdem Pan mi pokazuje łożysko, które było trafione i że nameczyli sie jak diabli przy wymianie-gdyby coś buczało albo coś sie działo z autem dać im znać i zostawić auto.
Tylko wyjechałem słyszę dziwny dźwięk.
Myślę sobie że przewrazliwiony jestem i podjarany kak koza na obierki odbiorem Sorci i jest wszystko ok- ale jadąc wolno też ten dźwięk jest i miałem wrażenie podskakiwania w samochodzie.
Przez tel mechanik mówi by pojeździć z 50km i dać znać.
2 tyg auto stało ponieważ nie mogłem jeździć po artroskopii kolana- (psy trzeba wybiegac wiec myślę sobie już czas:) zapakowałem moje maleństwa do auta, jade na polna droge wypuścić je i by pobiegaly i zaczęło się)
Zwykła polna twarda droga, bez wariowania by jak najmniej kolano męczyć bez przełączania napedow-2 bieg i pyrkanie.
Buczenie, wycie dochodzace z tyłu(jak bym bande nastolatek na koncert Bimbera:) wiózł :)
podskakiwanie auta,
spadek mocy jak bym naczepe tira ciągnął za sobą,
reakcja na przyśpieszenie - muł straszny-caly czas opór ma i ciężko
Wczoraj byłem u mechanika w Kamieniu Pomorskimi by zobaczył (myślałem że nie dojadę na miejsce) lewa strona ma bicie chyba 0.49 czy jakoś tak, widac przy frezie wewnętrznym uderzenie-chyba prasą bo młotem raczej niemożliwe - już tarcze hamulcowa na środku powierzchni hamowania jest wygryziona na 3mm i ciagle trze. prawa o ponad połowę mniej i dopiero tarcze brać zaczyna.mechanik mowi ze nie wiadomo co półośka w środku narobiła bo już słychać hałasować most zaczyna a wałek atakujacy jest,, bardziej nabiło lub napręzyło'' opone juz drze.
Jadac 30km/h wgryzam się kłami w kierownice bo we łbie dudni.
Jadąc 50 już radio na full nie pomaga i dalej wgryzam sie w kierownice:)
jadac 70+ to już hardcore :) na gorszej drodze z wybojami dupa lata jak chce i ciężko utrzymac auto prosto. 50km wczoraj z Kamienia wracałem jak wczasowicz-2 godziny przez Golczewo:) masakra. sił już nie mam ani nerwów - dobrze że głupi humor nie opuszcza:)
Się ku... źwa rozpisałem :)

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#8 Postautor: babelek1 » niedziela, 10 lutego 2019, 07:21

Same półosie już niby nie ma sensu, bo bałaganu za dużo i że taniej i szybciej już wyjdzie mnie most używka. Nie mam pojecia czym różnią sie przedliftowe od polifta.

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#9 Postautor: Andrzej » niedziela, 10 lutego 2019, 08:19

To faktycznie nabroili.
Mam taki most z 2008 r., Krzysiek_ardie musiałby sprawdzić przełożenia, ale nie za bardzo mogę pomóc, bo most jest jeszcze na samochodzie.
Z przednim męczyłem się dwa dni aby wyjąć , tylni sobie darowałem do wiosny, bo nawet jednej śruby nie byłem w stanie odkręcic i już za zimno się robiło .
Jeśli pasuje i bardzo Ci zależy i nie będzie już innej możliwości to mógłbyś przyjechać z ekipą i go sobie wymontować i wszystko co Ci tam potrzebne :kwink:

Screenshot_2019-02-09-23-51-19-550_com.google.android.apps.photos~01.jpg
Screenshot_2019-02-09-23-51-19-550_com.google.android.apps.photos~01.jpg (93.19 KiB) Przejrzano 1890 razy
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

sawno
moja ranga
moja ranga
Posty: 136
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2014, 22:12
Skąd jesteś: kamien pomorski
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Rok: 2004
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#10 Postautor: sawno » niedziela, 10 lutego 2019, 08:30

A gdzie byłeś w Kamieniu Pomorskim, pytam się bo dobrze wiedzieć gdzie podjechać jakby co?

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#11 Postautor: babelek1 » niedziela, 10 lutego 2019, 11:15

Sawno-z tego co wiem w Kamieniu też ciężko trafić na dobrego mechanika.Kupię most wstawią i zrobią porządek z wtryskami to dam Tobie znać czy jest co polecać czy znów będę miał niesmak i nie sprawne auto. Tyle czasu bez awarii tylko eksploatacyjne rzeczy-ponad 70 tyś przejechałem bezproblemowo a teraz nie wiem już gdzie dać i kogo słuchać bo kazdy ma inna teorie. Inny mechanik też radzi by wymienic caly most bo najłatwiej tylko loteria by kupic sprawny.
Na pewno moge polecić Tobie gościa z Dziwnowa albo Wrzosowa(jego syn ma Sorcie)
Gość pracuje w Wolinie tam gdzie myjnia i przeglądy robią.Rol cos.
Powiadam Ci-magik. jest tokarzem albo coś takiego nie ma rzeczy niemożliwych do dorobienia. minus taki że robi to dodatkowo tylko w weekendy. robił mi silnik do łódki cos popekane bylo dorobił jak oryginalne i latal super. robił mi kilka razy wczesniejsze auta. nie robi tylko elektryki ale nie owija w bawełnę albo zrobi albo mówi że nie podejmie sie.
Z łożyskami niestety odmówił mi i powiedział wprost że nie ma odpowiedniej prasy by nabić nowe, bo zepsuć to nie sztuka a jeszcze trzeba zbic stare by nie uszkodzić jakiegos pierścienia z czujnikiem abs czy jakoś tak.
nawet jak wymieniał mi wczesniej amory i klocki a samochod był zaj... ny w blocie karcherem umył bo mówił że patrzeć nie mógł :) Pan Andrzej.
Kiedyś z synem jego rozmawiałem to wszystko zawsze ojciec mu robi-jego tylko części interesują.ostatnio robił mu reduktor z tego co wiem. Tego Pana z całym szacunkiem mogę polecić

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#12 Postautor: babelek1 » niedziela, 10 lutego 2019, 11:19

Gdybym wiedział że tyle bałaganu będzie oddał bym na wymianę łożysk w serwisie bo dzwoniłem to 300zł od sztuki i 6 godzin wymieniaja wszystkie 4.
Zaoszczędzony czas i nerwy-ale Polak mądry po szkodzie

sawno
moja ranga
moja ranga
Posty: 136
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2014, 22:12
Skąd jesteś: kamien pomorski
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Rok: 2004
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#13 Postautor: sawno » niedziela, 10 lutego 2019, 12:04

Ja jestem z okolic Kamień Pomorski, i kijankę mam prawie 5 lat i powiem Ci ze jako tako daje do kamienia obok CPN Orlenu w byłym fiacie, ale czy polecam to chyba nie, robię tam wymianę oleju, zawieszenie robiłem i chyba tylko to i właśnie planuje sprzedać samochód ale coś wczoraj zaczęło mi lekko wyć z tyłu przy 60 i chyba tylne łożyska take sam nie wiem gdzie dam jeszcze.

babelek1
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 17:36
Skąd jesteś: Goleniow
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 185000
Inny Samochód: alfa romeo
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#14 Postautor: babelek1 » niedziela, 10 lutego 2019, 12:47

W serwisie 300 zł za sztukę biorą bo dzwoniłem.
Pod Kamieniem jest znany zakład chyba bracia-podkręcają samochody-na necie jest że Mokrawica oni nie maja tam napraw ??? samochody podkręcają i ludzie zadowoleni-ale czy naprawy jakiekolwiek robią,nie orientujesz się?
EDIT
Znalazłem ogłoszenie odnośnie mostu.
Z etykiety wychodzi że niby to samo-o co pytać? bo czy sprawny to każdy powie że lalka

https://m.olx.pl/oferta/kia-sorento-06r ... xx7Mk.html

znalazłem jeszcze takie ogłoszenie

https://allegro.pl/oferta/kia-sorento-l ... 7736762364

podany nr vin na tabliczce-czy mógłby ktoś mądry sprawdzić jakie jest przełożenie czy 3.727? Byłbym bardzo wdzięczny
KNEJC524585857074

sawno
moja ranga
moja ranga
Posty: 136
Rejestracja: wtorek, 11 lutego 2014, 22:12
Skąd jesteś: kamien pomorski
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Rok: 2004
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Pomocy kupie-tylni most 3.727 lift

#15 Postautor: sawno » niedziela, 10 lutego 2019, 13:28

Braci z Mokrawicy znam ale oni raczej w takie rzeczy się nie bawią, oni tuning pełna gębą, znani w Polsce i w Europie, jeszcze na początku jak otworzyli to przekładali mi silniki w Iveco i robota super.


Wróć do „ARCHIWUM OGŁOSZEŃ”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości