problem z układem kierowniczym.

Hamulce, amortyzatory, sprężyny, koła, drążki itp.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bercik2206
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 47
Wiek: 36
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 15:22
Skąd jesteś: Morąg
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2003
Kolor: Grafit
Przebieg (km.): 252000
Inny Samochód: bmw e39
Kontaktowanie:

problem z układem kierowniczym.

#1 Postautor: Bercik2206 » poniedziałek, 12 października 2015, 17:50

witam przed pojechaniem na stację djagnostczną chcę sie przygotować żeby mnie tu mechanik nie czarował że mam pół samochodu wymienic.Problem polega na tym że jak jadę kierownicę mi zrywa tak jak bym miał luz w kolumnie kierowniczej ale jak wchodzę w zakręt lekko skręce luzu zero. :hmm: jak jadę polną droga to nic mi nie puka nie stuka -prosta droga asfaltowa w miarę równa jadę i jak puszcze kierownicę to nią trzęsie a jak ją trzymam to czuć takie zrywanie.Dodam że koła dziś wywarzałem bo zmieniałem na zimę. Stało sie to jakiś miesiąc temu ale coraz gorzej sie prowadzi auto więc trzeba zacząć działać. Czy ktoś miał taki problem i czy rozbierał kolumnę .Pytam bo zazwyczaj sam wszystko naprawiam i tą usterkę postaram sam usunąć oczywiścię z waszą pomocą :happy2:

Dodam jeszcze olej od wspomagania ok pod spodem maglownica sucha żadnych wycieków itd. Kolega który ma sorento powiedział mi że jakieś łożysko na kolumnie i że je chyba nie da rady wymienić ???Prawda czy fałsz?

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: problem z układem kierowniczym.

#2 Postautor: vokal » poniedziałek, 12 października 2015, 19:10

Na pierwszą myśl przyszły mi końcówki drążków kierowniczych, ale sprawdź może też krzyżaki kolumny kierowniczej :hmm:
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
Bercik2206
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 47
Wiek: 36
Rejestracja: sobota, 9 sierpnia 2014, 15:22
Skąd jesteś: Morąg
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2003
Kolor: Grafit
Przebieg (km.): 252000
Inny Samochód: bmw e39
Kontaktowanie:

Re: problem z układem kierowniczym.

#3 Postautor: Bercik2206 » wtorek, 13 października 2015, 10:29

Sprawdziłem kolega kręcił kierownicą a ja patrzałem pod spodem i końcówka drążka kierowniczego prawa prawię wypadła taka jest wybita ledwo kupy się trzyma wymieniam odrazu 2.Przy okazji sprawdziłem gumy od stabilizatora i tez mają luzy więc do wymiany razem z łącznikami . Pojechałem na stację diagnostyki żeby sprawdzić na szarpaki co jeszczę żeby jedna robota była ale reszta jest ok.Części zamówione koszt 230zł
Dzięki Vokal za podpowiedź koledzy z pracy straszyli mnie że to kolumna albo maglownica...


Wróć do „Zawieszenie, koła, układ kierowniczy, hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości