Blokada wybieraka

Skrzynie biegów, przeguby, półosie, wszystko co związane jest z przeniesieniem napędu.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Ontario
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 514
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 08:42

Blokada wybieraka

#1 Postautor: Ontario » niedziela, 17 grudnia 2017, 12:40

Witam. Aby zmienić położenie dźwigni zmiany biegów konieczne jest wciśnięcie hamulca. Odblokowuje to dźwignię uruchamiając zapewne jakiś elektromagnes czy cuś. Dotychczas wszystko było ok. Od kilku dni bardzo wyraźnie słychać ów mechanizm odblokowania a z pewnością wcześniej była cisza. Pytanie czy już mam się rozglądać za nowym ? Nie chciałbym aby żona została z niesprawnym autem, a po nowym roku wyjeżdżam do Francji na ok 2 miesiące. Jak ewentualnie dobrać się do tej blokady ?

Ontario
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 514
Rejestracja: niedziela, 10 maja 2015, 08:42

Re: Blokada wybieraka

#2 Postautor: Ontario » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 12:58

U mnie nie ma linki. Wszystko dzieje się elektrycznie. Póki co działa ale nie wiem jak długo jeszcze. Natomiast przy dźwigni zmiany biegów jest otwór przez który można w sposób mechaniczny ( naciśnięcie ) rozblokować układ. Powinna w tym miejscu być chyba jakaś zaślepka ale u mnie jej brak :hmm:

ramzi31
moje konto
moje konto
Posty: 190
Rejestracja: wtorek, 29 marca 2016, 14:20
Skąd jesteś: Siedlce
Silnik: 2.4 i (174KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2011
Kolor: Biały
Przebieg (km.): 235000
Has thanked: 9 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Blokada wybieraka

#3 Postautor: ramzi31 » poniedziałek, 17 grudnia 2018, 17:29

Mam ten sam objaw od zakupu - czyli jak wciskam na postoju hamulec słychać głośniejsze pyknięcie - Pan od skrzyń biegów mówił aby się nie przejmować. Jeżdżę już tak prawie rok , czasem słychać mniej czasem więcej.

Jak by ktoś odkrył co to i czy trzeba w miarę szybko naprawiać proszę o info.


Wróć do „Układ napędowy i skrzynie biegów Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości