Zamocowanie intercoolera

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Konto usunięte

Re: Zamocowanie intercoolera

#16 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 1 marca 2015, 10:29

ntgale pisze:Różnie z tym jest. Często różne drobiazgi do cytryny są jednak tańsze w serwisie Cytryny lub Peugeota niż używane na alledrogo.

Właśnie o tym mówiłem, jeśli komuś potrzeba jakiś drobiazgów (kołki, spinki, uchwyty, ślizgi itp) można popatrzyć w serwisie bo często tak jest jak pisze ntgale, że szukając w sklepie, oni zamawiają w serwisie i na drugi dzień sprzedają ze swoją marżą, a nikomu nie przyjdzie do głowy, że w serwisie miałby taniej. A i jeszcze jedno, jakość części serwisowych zazwyczaj, :kwink: mówię zazwyczaj jest lepsza niż zamienników. Często podróby nie wytrzymują dłuższego użytkowania, a czasem nawet pierwszego montażu :roftl:

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 59
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#17 Postautor: krzysiek ardie » niedziela, 1 marca 2015, 19:56

Ja bardzo często kupuję w ASO, posiadam niewielki rabat. Ostatnio robiłem zawieszenie przodu i porównywaliśmy ceny części z Orłem i wychodziło na to samo w jego źródle i moim w ASO. Kupowałem łożyska do wałka atakującego i tak samo sprawdzaliśmy to jedno było dostępne tylko w oryginale a drugie różnica ok 10 złotych na korzyść zamiennika. Części do Skody zapinki i tego typu badziew kupuję też w ASO mam rabat i wychodzi taniej niż w sklepie, który jest tylko pośrednikiem pomiędzy mną a ASO .
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

moka
To ja
To ja
Posty: 261
Wiek: 36
Rejestracja: piątek, 16 maja 2014, 20:35
Skąd jesteś: Włoszakowice
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2014
Kolor: Black
Przebieg (km.): 226000
Inny Samochód: Lexus RX 400H
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I 2.5 CRDi
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#18 Postautor: moka » środa, 1 kwietnia 2015, 15:30

A mam kilka pytań technicznych do autora -
1.czy te gumki wchodzą i wychodzą bez odkręcania czegkolwiek w tę niby śrubę?
2.Czy gumki podpieraja intercooler na tym mocowaniu czy też tylko blokują go przed ruchami na boki z uwagi na tę większą dziurę?

Pytanie do ogółu - czy gumowe węże do intercoolera wymagają jakiś wyjątkowych właściwości? Tzn. czy muszą być oryginalne z powodu jakiś ciśnień?
Czy w intercoolerze na wyłączonym i zimnym silniku jest coś co może się wylać gdyby go wyciągać?
Sorento I 2005 r. 2.5 CRDi 140 KM A/T Grafit, 150 000

Awatar użytkownika
bogunow
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 09:38
Skąd jesteś: Łomża
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Inny Samochód: MB W164 320 CDI
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI 170KM 2008 BLACK
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#19 Postautor: bogunow » środa, 1 kwietnia 2015, 15:39

moka pisze:A mam kilka pytań technicznych do autora -
1.czy te gumki wchodzą i wychodzą bez odkręcania czegkolwiek w tę niby śrubę?
2.Czy gumki podpieraja intercooler na tym mocowaniu czy też tylko blokują go przed ruchami na boki z uwagi na tę większą dziurę?

Pytanie do ogółu - czy gumowe węże do intercoolera wymagają jakiś wyjątkowych właściwości? Tzn. czy muszą być oryginalne z powodu jakiś ciśnień?
Czy w intercoolerze na wyłączonym i zimnym silniku jest coś co może się wylać gdyby go wyciągać?

1. Żeby wsadzić gumki musiałem unieść do góry intercooler z chłodnicą. Udało się bez odkręcania i luzowania czegokolwiek.
2. Tylko blokują. Intercooler nie jest oparty na tych gumkach.
Obrazek

Awatar użytkownika
staszek
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 966
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 15:28
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: EB
Inny Samochód: Mercedes W124 230TE
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#20 Postautor: staszek » środa, 15 lutego 2017, 21:15

Wątek stary, ale odnalazłem, bo zakupiłem właśnie poduszki. Z moich niewiele już raczej zostało. Przy gaszeniu i odpalaniu auta słychać łomotanie spod maski. Tak jest od kilku dni, wcześniej objawy były takie jak u Bogunowa, czyli jak auto stoi z włączonym silnikiem i zapiąłem D, to częstotliwość drgań powodowała, że intercooler wpadał w rezonans i słychać go było w kabinie.

Poniżej fotki nowych gumek, a właściwie jednej w trzech rzutach.
Obrazek
A tutaj zdjęcie etykietki z numerem części.
Obrazek

Pogoda trochę lepsza, więc jeśli czas pozwoli jutro przymierzę się do wymiany. Mam nadzieję, że też pójdzie bez odkręcania. Jak wymienię dam znać i wrzucę jakieś fotki.

Awatar użytkownika
staszek
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 966
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 15:28
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: EB
Inny Samochód: Mercedes W124 230TE
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#21 Postautor: staszek » czwartek, 16 lutego 2017, 21:55

Poduszki wymienione! Pogoda dopisała, więc postanowiłem podjąć wyzwanie. Po telefonie do Lopuni, jak zawsze chętnie zaoferował pomoc.
Podjechaliśmy na podjazd, żeby mieć dobry dostęp od spodu auta. Odkręciliśmy dolną osłonę intercoolera (klucz 12 mm) i oczom naszym ukazały się poduszki, a właściwie to co z nich zostało.
Obrazek

Niestety aż tak łatwo jak to pisał Bogunow nie poszło.
bogunow pisze:... Żeby wsadzić gumki musiałem unieść do góry intercooler z chłodnicą. Udało się bez odkręcania i luzowania czegokolwiek.

Nie wiem Bogunow jak to zrobiłeś :love:, ale u mnie poza odkręceniem dolnej osłony musieliśmy odkręcić jeszcze dwie nakrętki 12 mm przy górnych poduszkach chłodnicy, po lewej i po prawej stronie (zdjęcie poniżej). Inaczej za nic nie dało się tego unieść.
Obrazek

Po odkręceniu i użyciu przedłużki do podważenia intercoolera rzeczywiście wystarczyło wymienić gumki.
Obrazek

Później pozostało wcelowanie w nie i w śruby górne śruby poduszek chłodnicy jednocześnie. Gdybym robił to sam, musiałbym pewnie kilkakrotnie wchodzić pod auto i wspinać się na podjazd, a tak w dwie osoby poszło w miarę sprawnie.
Pozostało tylko przykręcenie wszystkiego w odwrotnej kolejności i cieszyć się odpaleniem silnika bez hałasu.

A tutaj to co zostało ze starych poduszek (na zdjęciu są dwie sztuki).
Obrazek

Lopunia, jeszcze raz dzięki za pomoc. W dobrym towarzystwie pracuje się lepiej, przyjemniej i bardziej wydajnie. :happy2:

Awatar użytkownika
bogunow
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 545
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 09:38
Skąd jesteś: Łomża
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Inny Samochód: MB W164 320 CDI
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI 170KM 2008 BLACK
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#22 Postautor: bogunow » czwartek, 16 lutego 2017, 22:49

Widocznie u mnie były większe luzy skoro udało mi się to zrobić bez odkręcania. Ostatnio rozmawiałem z Krzyśkiem Ardie i też mówił że ma tą sama historię z mocowaniem IC.
Obrazek

Awatar użytkownika
staszek
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 966
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 15:28
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: EB
Inny Samochód: Mercedes W124 230TE
Been thanked: 5 times
Kontaktowanie:

Re: Zamocowanie intercoolera

#23 Postautor: staszek » piątek, 17 lutego 2017, 01:21

Wiem, też gadałem z Krzyśkiem. To chyba niestety typowa usterka. Najważniejsze, że w miarę łatwa do usunięcia i można samemu zrobić, więc nie jest drogo. Komplet poduszek 80 zł (2 sztuki).


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości