Olej- Na jakim oleju jezdzicie??

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Veles
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 23 czerwca 2016, 23:13
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Przebieg (km.): 250000
Kontaktowanie:

Re: Olej- Na jakim oleju jezdzicie??

#106 Postautor: Veles » czwartek, 7 lipca 2016, 23:11

Myślałem, że Castrol to Castrol i będzie dobry, wcześniej jeździłem autami ok. roku od usterki do usterki, bo zazwyczaj nie opłacało się naprawiać i się tym nie interesowałem. Teraz mam zamiar zostać trochę z Płotką :) więc od razu zrobiłem jej przegląd. Bojąc się że mechanik zaleje jak już proponował Turdusa to sam kupiłem olej. No nic, na drugi raz kupię lepszy, może za kilka miesięcy.

Awatar użytkownika
italiano
To ja
To ja
Posty: 326
Rejestracja: środa, 1 czerwca 2011, 20:14
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: czarny
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times
Kontaktowanie:

Re: Olej- Na jakim oleju jezdzicie??

#107 Postautor: italiano » środa, 13 lipca 2016, 10:44

No i wymieniłem olej tym razem na Motul 5w30 z Castrola EDGE rada mechanika że niby lepszy. W każdym razie 5w30

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: Olej- Na jakim oleju jezdzicie??

#108 Postautor: Admin » czwartek, 29 grudnia 2016, 21:15

Właściwie temat brzmi "Na jakim oleju jeździcie ??" a nie na jakim powinniście :lol:
Zestawienie olejów jakie powinny być używane w Kia Sorento jest w naszej Sorentopedii:

viewtopic.php?f=110&t=11073

Co kto wlewa to jego sprawa , my możemy tylko delikatnie naprowadzić, jeśli oczywiście ktoś zechce nas wysłuchać, na właściwą drogę.
Nie upieramy się , nie wymagamy, nie zmuszamy nikogo, ja kupiłem jedno auto zalane półsyntetykiem i drugie syntetykiem . Kurde , ma już 300 000 :hmm: i śmiga
Wolałbym, żeby moje następne Sorento też było zalane tym drugim :kwink:

Mechanicy wlewają co mają pod ręką uzasadniając swoją teorię w tak kwiecisty sposób, że klient wychodzi święcie przekonany , że mógłby już dzisiaj otworzyć Wyższą Szkołę Zalewania Samochodów lub Siebie , niekoniecznie w takiej kolejności. :kwink:
Bez obrazy , piszemy co mamy w aucie . Teorie zostawiamy dla przyszłego kupca naszego auta :lol:


A tu tak było sprawdzane jaki olej był zalany.
Na Castrol Edge 5W-40 Turbo Diesel był taki błysk, że można było przejrzeć się w gładzi cylindra .
Ale jak napisałem wcześniej, to moje auto, mój silnik i moja satysfakcja , że dbam o swoją Sorcię lepiej jak o .... kota, chociaż o kota bardzo dbam.. :kwink:

Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości