Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#46 Postautor: mariank32 » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 11:41

Być może nie istnieją, być może przewidziane są na 5 lat - w takim razie niech to napiszą oficjalnie, niech powieszą na swoich ASO: my przyznajemy się tylko do 5 letnich aut, po upływie proszę ściągać emblematy bo to już no name. To trzeba powiedzieć, skoro jest taka polityka. Jak to nazwałeś "pieniaczom" coś tam dadzą, otóż kolego nikt nie jest tutaj pieniaczem, poczytaj sobie o ekstremalnych przeżyciach użytkowników. Tu nikt nie mówi, że schowek się nie domyka, że drzwi ciężko się zamykają itd. Tym sposobem myślenia najlepiej pogodzić się ze wszystkim, nie odzywać się, spuścić głowę bo nie da się, bo nie można, bo nie powinno się. Dla mnie wada jest oczywista, więc dlatego próbuje coś się dowiedzieć, a nie być "pieniaczem", bo nie mam co robić. I dlatego nie zgodzę się z takim podejściem do tematu. Bo nawet gdyby polityka sprowadzałaby się do sprzedaj i zapomnij, to warto się o tym przekonać.

Konto usunięte

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#47 Postautor: Konto usunięte » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 12:10

mariank32 pisze:... Bo nawet gdyby polityka sprowadzałaby się do sprzedaj i zapomnij, to warto się o tym przekonać.

Z reguły jednak tak to wygląda niestety. Ja bym jeszcze tu dodał "wycyckaj na przeglądach serwisowych i wtedy zapomnij". Ale może się mylę (oby) w przypadku Kia. Czekam i również jestem ciekawy dalszego rozwoju i finalnego zakończenia tego tematu. Powodzenia :ok:

Awatar użytkownika
Wojtas_vic
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 3757
Wiek: 52
Rejestracja: wtorek, 18 maja 2010, 06:22
Skąd jesteś: Koszalin
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Czarna Perła
Przebieg (km.): 225000
Twoje poprzednie Sorento: 2,5 CRDI 2005 A/T
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#48 Postautor: Wojtas_vic » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 19:05

Dziś w miejscowym serwisie pan powiedział mi, że problem znają i była odnośnie tego akcja serwisowa, ile w tym prawdy nie wiem, ale patrząc po sobie dochodzę do jednego wniosku - jak się nie pojedzie do ASO to nikt nie będzie nas szukał, tym bardziej, że w ogromnej większości jesteśmy kolejnymi właścicielami. Jutro odbieram swoją 9 - latkę po akcji serwisowej tylnego mostu.
Obrazek

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#49 Postautor: mariank32 » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 19:08

A powiedz co to za akcja ? Co z tym mostem?

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#50 Postautor: miro » poniedziałek, 16 czerwca 2014, 19:14


kapkar
moja ranga
moja ranga
Posty: 153
Rejestracja: piątek, 2 kwietnia 2010, 13:34
Skąd jesteś: małopolska
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#51 Postautor: kapkar » wtorek, 17 czerwca 2014, 07:53


Giza

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#52 Postautor: Giza » wtorek, 17 czerwca 2014, 10:46

Pewnie, że dasie, tylko zobacz ile to lat trwało, dotyczy setek tysięcy samochodów, były wypadki śmiertelne, trzeba płacić odszkodowania (a w USA są kosmiczne), i trzeba płacić kary... inaczej trudno zmusić koncern typu GM do działania. Tak jak pisałem wcześniej. Księgowy liczy, co się bardziej opłaci i jakie jest ryzyko wypłaty odszkodowania... a bezpieczeństwo? Ono ma wymierną cenę... a księgowy liczy...

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#53 Postautor: mariank32 » wtorek, 17 czerwca 2014, 13:28

Ja myślę, że masz strasznie negatywne podejście do tematu. W sumie żyjemy w takiej rzeczywistości, w jakiej żyjemy, i stan prawny jest jaki jest. Ty możesz się z tym zgadzać, możesz pochylić głowę i przyjmować wszystko takim, jakie jest. Ja nie mówię, że zmienię świat, ale jeśli się z czymś nie zgadzam, to o tym mówię. Nie obchodzi mnie, czy jest to wielki koncern czy nie, postaram się nagłośnić sprawę, zainteresować tematem, bo stwarza to nie mniejsze zagrożenie niż w linku. Zobaczę, jak Kia Motors podchodzi do spraw bezpieczeństwa swoich produktów. Może i księgowi tak kalkulują, ale myślę, że przy zamawianiu zbiorników i pokrywaniu ich tym syfem nie kalkulowali tego. Jest to dla nich zaskoczenie i pewnie standardowo będą próbowali zamieść pod dywan. Jeśli im się pozwoli, to pewnie to zrobią, bo taka jest praktyka. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu.

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#54 Postautor: mariank32 » środa, 18 czerwca 2014, 21:13

Nie wiem czy mogę o tym napisać , ale dostałem informację że sprawę uznało za bardzo poważną Stowarzyszenie i zaangażuje się w tą akcję. Myślę, że już niedługo pojawi się odpowiednia oficjalna informacja. Dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieję, że wszyscy z problemem tego felernego zbiornika zgłoszą się i dostarczą niezbędnych informacji.

kapkar
moja ranga
moja ranga
Posty: 153
Rejestracja: piątek, 2 kwietnia 2010, 13:34
Skąd jesteś: małopolska
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#55 Postautor: kapkar » środa, 18 czerwca 2014, 22:06

generalnie zawsze powiedzą że zareagowali wstawiając w przypadku stwierdzonego problemu większe sitko w pompie, ale wiem że przy niskim poziomie paliwa i to nie pomaga.. 2 razy na A4 mnie podczas wyprzedzania zatrzymało..

Konto usunięte

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#56 Postautor: Konto usunięte » środa, 18 czerwca 2014, 22:40

:ok: Mój bak po sprawdzeniu okazał się być czyściutki

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#57 Postautor: Joanka » czwartek, 19 czerwca 2014, 02:16

mariank32 pisze:Nie wiem czy mogę o tym napisać , ale dostałem informację że sprawę uznało za bardzo poważną Stowarzyszenie i zaangażuje się w tą akcję. Myślę, że już niedługo pojawi się odpowiednia oficjalna informacja. Dziękuję za zainteresowanie i mam nadzieję, że wszyscy z problemem tego felernego zbiornika zgłoszą się i dostarczą niezbędnych informacji.
Tak, w rzeczy samej, potwierdzam co powyżej :gpost: z ramienia Stowarzyszenia się zajmiemy tą sprawą, będzie oficjalna informacja i ciąg dalszy walki :girl9:
mariank32 dobra robota :happy2:
Joanka

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#58 Postautor: mariank32 » czwartek, 19 czerwca 2014, 06:11

kapkar pisze:generalnie zawsze powiedzą że zareagowali wstawiając w przypadku stwierdzonego problemu większe sitko w pompie, ale wiem że przy niskim poziomie paliwa i to nie pomaga.. 2 razy na A4 mnie podczas wyprzedzania zatrzymało..

Dlatego napisałem co o tym sądzę. Dla mnie to żadna metoda i jak widzę potwierdza się. Sam wiesz jakie to ekstremalne uczucie pędzić 130km/h i nagle koniec wspomagania, koniec hamulców. Mnie zaskoczyło w mniej ekstremalnych sytuacjach, nie należy to do przyjemności. Ponadto zawsze o tym myślisz, nie czy się zdarzy, tylko kiedy. Cieszę się, że oficjalnie stowarzyszenie będzie to pilotować.

Awatar użytkownika
BOG&JOHNYV
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 819
Wiek: 58
Rejestracja: środa, 1 maja 2013, 21:54
Skąd jesteś: KRAKÓW
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 178000
Inny Samochód: Ford Mondeo II
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#59 Postautor: BOG&JOHNYV » piątek, 20 czerwca 2014, 08:20

Fajnie, że sprawa nabiera tempa, ponieważ może się coś z tym fantem zrobi, bo jak już pisałem, odbiera to frajdę z jazdy Sorcią.
Nawet teraz, gdy jesteśmy na weekendzie w Pradze, to podczas jazdy w głowie siedziało, czy aby nie zdechnie przy tych większych prędkościach :-(

Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

mariank32
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1381
Rejestracja: sobota, 11 maja 2013, 20:12
Skąd jesteś: dolnośląskie 59300
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: M/T
Napęd: nie mam
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 138000
Inny Samochód: Citroen C4, Citroen
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Farfocle, syf w baku a stanowisko KIA Polska!!!

#60 Postautor: mariank32 » poniedziałek, 30 czerwca 2014, 18:56

Witam!!
Pierwsza odpowiedź jest króciutka: Prosimy o podanie numeru VIN oraz ASO w którym został zgłoszony problem a podamy przyczynę takiego zachowania autka:) . Krótko i dyplomatycznie, jak na razie udają, że problem jest nieznany :) . Tak więc z mojej strony idę w taktykę małych kroków. Poproszę o wskazanie ASO lub rzeczoznawcy w moim rejonie aby skontrolował stan powłoki w zbiorniku oraz wpływu na bezpieczeństwo użytkowania. Równocześnie proszę o kontakt osoby , które mają i mogą przesłać swoje sweet focie zbiorników. Może Pan Dyrektor potrzebuje wizualizacji problemu. W nosie mam większy filterek, czy tak jak mowili mi w ASO 600 pln i czyszczą piaskiem i benzyną ekstrakcyjną, :). Wóz jedzie dalej.


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości