Zwracam się o pomoc, poradę.

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Mucha8412
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 12 marca 2021, 21:14
Skąd jesteś: Korfantow
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Zwracam się o pomoc, poradę.

#1 Postautor: Mucha8412 » piątek, 12 marca 2021, 22:49

Witam. W związku z tym, że w moim samochodzie a jest nim Sorento 2 z 2012r. padł silnik, najprostszym i zarazem najszybszym rozwiązaniem tego problemu będzie wymiana na sprawny. Niestety mechanik ze mnie żaden, nie mam o tym bladego pojęcia, chciałbym zwrócić się o pomoc lub poradę. Znajdzie się może jakis życzliwy forumowicz który ma namiary na jakieś portale zajmujące sie sprzedaza silników pewnych, czy może do samochodu podpasuje inny silnik mp. Z hiundaja lub Kii Sorento 3. Dotychczas motor jaki miał mój samochód to diesel 2.0 150 Km crdi z napędem awd. Za odpowiedzi Serdecznie dziękuję.

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5062
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 217 times
Kontaktowanie:

Re: Zwracam się o pomoc, poradę.

#2 Postautor: Andrzej » sobota, 13 marca 2021, 09:32

Przede wszystkim musisz konkretnie wiedzieć jaki to jest silnik. Czy D4HA czy inny.
Taki używany silnik , powiedzmy po 75 tysiącach km , jak twierdzi sprzedawca ( a wie o tym tylko on , więc może również wpisać dowolną liczbę od 400 tysięcy do 50 , im mniejsza tym dla niego lepiej ) chyba że silnik jest jeszcze w samochodzie to wtedy zobaczymy na liczniku) można kupić za 5 - 6 tysięcy.
No i przełożenie . 2 do 3 tysięcy .
To nie wszystko , jak już mamy silnik na wierzchu to rozrząd , turbina wtryski , przydałoby się to wymienić , część można tylko sprawdzić . To następne tysiące .
Mnie wymiana kosztowała w sumie 12 tysięcy .
Jeśli masz przygotowane tyle to możesz się za to zabierać .
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Mucha8412
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 12 marca 2021, 21:14
Skąd jesteś: Korfantow
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Kontaktowanie:

Re: Zwracam się o pomoc, poradę.

#3 Postautor: Mucha8412 » sobota, 13 marca 2021, 17:29

Dzieki za odzew. Udalo mi sie znalezc takue cos https://www.olx.pl/oferta/silnik-2-0-cr ... EdAgh.html bedzie cos z tego


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości