Wysokie obroty po odpaleniu

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
JDTMC
jestem
jestem
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 14 września 2018, 07:08
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: Automatyczna
Rok: 2004
Kontaktowanie:

Wysokie obroty po odpaleniu

#1 Postautor: JDTMC » piątek, 14 września 2018, 07:18

Witam, Sorento z 2004 2,5 CRDi automat
Dzisiaj rano kiedy odpaliłem samochód, silnik samoistnie wszedł na wysokie obroty i tak trzymał (ok 3-3,5 tys).
Natychmiast go wyłączyłem, ponieważ przestraszyłem się ze może to byc turbina. Samochód zgasł, kolejne odpalenia przyniosły tem sam skutek.
Dodam, że dużo jeżdżę, wczoraj zrobiłem ok 259 km po autostradzie. Dziś w nocy padał duży deszcz (jeżeli to ma jakiekolwiek znaczenie).

Przytrzymałem go na obrotach. W końcu spadły. Przez czas jakiś jeszcze dodanie gazu sprawiało, ze wchodził na obroty i bardzo wolno odpuszczał. No i ma takie nagle skoki obrotów. Czekam co będzie jak się rozgrzeje.

Kiedy złapał minimalną temperaturę, zgasiłem go. Najpierw nie chciał odpalić, po 3 próbie silnik się włączył i zdaje się normalnie pracować. Obroty tylko sporadycznie lekko skaczą.
2,5 CRDi 2004 140 KM automat

Awatar użytkownika
Andrzej
Off-Road
Off-Road
Posty: 5061
Rejestracja: poniedziałek, 15 marca 2010, 07:47
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: niebieski
Przebieg (km.): 320000
Inny Samochód: C4 Picasso
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.5 CRDi złoty, manual
2005r. 2.5 CRDi niebieski automat
Has thanked: 77 times
Been thanked: 216 times
Kontaktowanie:

Re: Wysokie obroty po odpaleniu

#2 Postautor: Andrzej » piątek, 14 września 2018, 07:53

Może to być awaria czujnika temperatury silnika.
Wtedy ma się trudności z uruchamianiem ciepłego silnika, wyraźnie większe zużycie paliwa, jest nierówna praca silnika, a także możliwe nawet jego gaśnięcie w czasie jazdy. Na biegu jałowym silnik ma wyraźnie wyższe obroty. Objawem awarii czujnika jest niewłaściwa praca albo całkowity brak pracy wskaźnika temperatury silnika na desce rozdzielczej. To można najłatwiej stwierdzić, zwłaszcza, że jeździsz.
Jeśli to było po deszczu to jest możliwość, że woda dostała się w przewody w kabinie i masz mokry np: komputer. To będzie trudniejsze do zdjagnozowania . Sprawdź czy nie masz mokro z prawej strony, od pasażera pod schowkiem i trochę w prawo.
Zobacz też czy w okolicach pedału gazu jest sucho i w ogóle przejrzyj pod tym kątem kabinę i przewody.
Moje Sorento
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

JDTMC
jestem
jestem
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 14 września 2018, 07:08
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: Automatyczna
Rok: 2004
Kontaktowanie:

Re: Wysokie obroty po odpaleniu

#3 Postautor: JDTMC » piątek, 14 września 2018, 08:03

Ok. Jest wilgotno. Wskaźnik temperatury zdaje się pracować prawidłowo. Kolejny objaw to to, że obroty skaczą jedynie na biegu parkingowym. Kiedy wrzucam dowolny inny bieg, obroty wracają do normy...
2,5 CRDi 2004 140 KM automat


Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości