Strona 1 z 1

Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: piątek, 21 kwietnia 2017, 21:50
autor: fyncz
Witam wszystkich.

Mam nie mały problem z moim Sorento 2,5 2005r. Otóż po postoju odpalając auto wszystko jest okej silnik chodzi jak należy, natomiast gdy tylko wbije bieg silnik strasznie zaczyna stukać jak już złapie temperaturę uspokaja się i chodzi jak należny. Problem pojawił się jakiś czas temu więc wykonałem test przelewowy i proszę pierwszy wtrysk leje no to wyciągamy i wysyłamy do regeneracji Bosch Pawlik Puławy. W miedzy czasie i tak miałem wymienić paski itp. To od razu pokrywę zaworów też podnieśliśmy celem sprawdzenia popychaczy i dźwigienek, okazały się być lekko podtarte więc wleciał nowy kpl. Popychaczy kia oraz dźwigienek ina. Wtryski wróciły poskładane wszystko cacy odpalamy wszystko niby ok. Rano odpalam dzika a tu dalej tak jak było no to wleciał inny zawór na pompie oraz na listwie (100%) sprawne lecz problem wcale nie zniknął. Podpisaliśmy cdif3 ale usterki były związane tylko z odpięciem czujników, ciśnienie na pompie 278 bar. Ktoś może spotkał. Dodam, że również ubyło mocy dziczkowi. Filtry zbiornik czyste już nie wiem co zrobić.

Post zawierał ponad 32 błędy, został poprawiony ale to jest pierwszy i ostatni raz. Jeżeli sytuacją się powtórzy Twoje posty zostaną skasowane !!
Na forum piszemy po polsku. Niedopuszczalne jest pisanie bez polskich znaków ś,ć,ź,ą oraz bez przecinków i kropek .
Nic się nie stanie, jak ktoś zapomni jednego czy dwóch, ale tłumaczenie się , że mam iPhona , jestem dyslektykiem, czy piszę z piwnicy i mam ciemno nie skutkuje.

Re: Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:01
autor: Marek
Na zimnym silniku może stukać koło dwumasowe , po rozgrzaniu cichnie ponieważ zmienia się cykliczność pracy silnika .

Re: Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:04
autor: fyncz
Sorento jest w automacie.

Re: Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:21
autor: Marek
Napisałeś o wbiciu biegu , to źle zrozumiałem . :) A właśnie sprawdzałeś olej w skrzyni ?

Re: Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: piątek, 21 kwietnia 2017, 22:52
autor: ronin
Skoro zrobiłeś układ paliwowy i nie pomogło sprawdził bym ciśnienie oleju, pompę, panewki. Pisałem ci na tamtym forum.
A tak swoją drogą uzupełnij dane bo też myślałem że piszesz o manualu.

Re: Stuki silnika/wtryskiwaczy Pomocy

: środa, 3 stycznia 2018, 21:44
autor: lookhash
Witam Koleżanki i Kolegów. Pozwolę sobie podłączyć się do tematu - trochę późno ale może jeszcze jest aktualny. U mnie występuje podobny problem, jeśli nie ten sam nawet i od dłuższego czasu. Również nie mam pomysłu co może być przyczyną. Otóż po odpaleniu na zimnym silniku słychać stukanie w rytm jakby wtryskiwaczy (wtryski regenerowane jakieś 20000 km temu) albo "szklanek". Nasila się ten objaw po wrzuceniu biegu (trybu Drive - bo to automat) i podczas normalnej jazdy. W miarę nagrzewania się silnika objawy zanikają bądź znikają całkowicie. Ogółem do puki silnik się nie rozgrzeje staram się jeździć bardzo delikatnie, depczę gaz dopiero po osiągnięciu temperatury wody minimum 70 stopni. Jak już ostrzej doda się gazu to wyżej wymienione objawy również ustępują przy obrotach powyżej około 2500 obr/min. Słychać już trochę rozrząd - będę się przymierzał do wymiany. Aktualny przebieg to około 240 000 km. Zastanawiałem się również czy może mieć wpływ niedobór paliwa - przy przytkanym ssaku w zbiorniku. Wyczyściłem i dalej to samo. Efekt ten też nie zawsze występuje, czasem po odpaleniu chodzi normalnie, ale to rzadkość. Zastanawiałem się czy może coś powoduje że jest zły skład mieszanki lub podawane jest zbyt mało paliwa do wtryskiwaczy na cykl - niestety nie mam wiedzy na ten temat co może wpływać na tego typu parametry.