Awaria czujników parkowania

coś się dzieje z autem? napisz tutaj

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Awaria czujników parkowania

#1 Postautor: Kader » piątek, 6 września 2019, 07:13

Cześć,

Ostatnimi czasy mam taką usterkę z czujnikami parkowania. OD czasu do czasu z jakiejś przyczyny dostaję komunikat awaria układu po czym dźwięk pulsujący, do tego zakłócenia na kamerze cofania. Jak tylko podłączę telefon to wrzucę film na YouTube który z resztą pokazałem w serwisie. Bo jak do nich przyjeżdżałem to jak z dentystą - przestawało boleć. Panowie w ASO sprawdzali sprawdzali i powiedzieli, że nic nie znaleźli, chociaż w logach historycznych podobno coś było, ale na podstawie tego nic nie wywnioskowali. Może to wiązka a może nie wiadomo co. Koniec końców kazano mi poczekać aż się zepsuje. Ostatnio znowu awaria się powtórzyła, z dodatkowymi atrakcjami w postaci jakiegoś dziwnego dźwięku w głośnikach przypominającego piszczenie myszy. Co ciekawe wróciłem po godzinie i problem zniknął i znowu cały czas nic się nie dzieje. Dodam na koniec, że po wizycie w ASO, potem jeszcze z raz tak się stało a potem znowu spokój. Mieliście coś takiego?

A tak z innej beczki. Korzystam z usług Car Serwis w Warszawie, być może oni nie są jakoś lotni a do nich umówić się to równie dobrze można próbować do specjalisty w NFZ. Z tego co wiem, to ktoś kiedyś na tym forum polecał AS MOtors tyle, że o ile dobrze się zorientowałem to serwis jest w Nadarzynie. Zapewne z takimi wynalazkami to tylko w dzień powszedni? Czy można np podjechać w sobotę. Bo przyznam szczerze, że z tego Nadarzyna to potem nie bardzo mam czym wrócić poza taksówką. Chyba, że mają tam jakąś usługę - odwieź mnie do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej :)

Awatar użytkownika
Whiteehead
MODERATOR
MODERATOR
Posty: 305
Wiek: 32
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2018, 09:41
Skąd jesteś: Bydgoszcz
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Biała perla
Przebieg (km.): 44000
Inny Samochód: Ceed
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Awaria czujników parkowania

#2 Postautor: Whiteehead » piątek, 6 września 2019, 13:21

Według mnie powinieneś zgłosić reklamację pisemnie z dokładnym opisem, kiedy się dzieje jaką częstotliwość I przestać dać się zbywać . Odstawić auto I niech szukają lub na ślepo wymieniają.
Nie montowałeś ostatnio czegoś lub wymieniłeś, czy wcześniej już to występowało

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11374
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Awaria czujników parkowania

#3 Postautor: Marek » piątek, 6 września 2019, 20:19

A nie masz w pakiecie ubezpieczenia auta zastępczego ?

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Awaria czujników parkowania

#4 Postautor: Kader » sobota, 7 września 2019, 09:28

Marek pisze:A nie masz w pakiecie ubezpieczenia auta zastępczego ?


Sprawdzę, ale to dość rozbudowane ubezpieczenie pytanie czy obejmuje to też auto zastępcze i czy nie wpłynie to jakoś na składkę

Whiteehead pisze:Według mnie powinieneś zgłosić reklamację pisemnie z dokładnym opisem, kiedy się dzieje jaką częstotliwość I przestać dać się zbywać . Odstawić auto I niech szukają lub na ślepo wymieniają.
Nie montowałeś ostatnio czegoś lub wymieniłeś, czy wcześniej już to występowało


Właśnie problem w tym, że jest mi ciężko określić kiedy to się dzieje to po prostu w pewnym momencie się dzieje i już. Zdaję sobie sprawę jak to brzmi ale inaczej nie potrafię tego określić. Ciekawe spostrzeżenie o pisemnej reklamacji. Czy masz na myśli pisemną reklamację do Kia Polska czy do nich? Nie wiem dam im jeszcze jedną szansę ale jak znacie jakieś lepsze ASO gdzie może nie zleją gdybym to mi tutaj zrobili drugi raz i tyle. Najbardziej to się obawiam, że zaraz jakieś zwarcie pójdzie i będzie jeszcze większa masakra.

Nie mogłem wyedytować swojego oryginalnego posta, więc poniżej link do jednego z trzech filmów, które nagrałem.

https://youtu.be/fQfFrNIHKdU

Awatar użytkownika
Whiteehead
MODERATOR
MODERATOR
Posty: 305
Wiek: 32
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2018, 09:41
Skąd jesteś: Bydgoszcz
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Biała perla
Przebieg (km.): 44000
Inny Samochód: Ceed
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Awaria czujników parkowania

#5 Postautor: Whiteehead » sobota, 7 września 2019, 10:21

Pisemną reklamację w Aso którym robisz auto. Piszesz to na piśmie 2 kopie . I zgłaszasz podpisują oba egzemplarze. I w tym momencie mają 30 dni na usunięcie awarii do 60 dni jeśli część muszą ściągnąć lub jest niedostępna. Filmik możesz im na płycie dołączyć


Wróć do „Awarie, czyli co dolega Twojemu KIA Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości