Akcja przywoławcza Sorento 2 w USA

coś się dzieje z autem? napisz tutaj

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Giza

Akcja przywoławcza Sorento 2 w USA

#1 Postautor: Giza » poniedziałek, 19 października 2015, 21:08

U mnie to również nie działa, ale mi nie przeszkadza ? :hmm:

@Wirtualna Polska

Niemal 400 tys. sztuk modelu Kia Sorento, wyprodukowanych w latach 2009-2013 musi w USA trafić do serwisów. Powodem akcji przywoławczej jest usterka blokady automatycznej skrzyni biegów, zapobiegającej przypadkowemu przełączeniu z trybu parkingowego w tryb jazdy.

Wadliwy komponent wykonany przez firmę SL Tennessee może ulec mechanicznemu uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji samochodu. Gdy dojdzie do takiej usterki, przestawienie dźwigni wybieraka z pozycji Parking na pozycję Drive, nie będzie wymagało wciśnięcia pedału hamulca.

Kia USA odebrała do tej pory ponad 50 zgłoszeń o tego typu przypadkach, z czego w trzech doszło do wypadków, w których zostały poszkodowane osoby. Sorento jest produkowane w dwóch zakładach koreańskiego koncernu na świecie. Jednym z nich jest Kia Motors Manufacturing Georgia w USA, drugim rodzimy zakład Hwasung. Oba produkują auta na rynki lokalne i globalne. Kia Motors Polska na razie nie podała, czy w przypadku naszego rynku konieczna jest tego typu akcja serwisowa, ani ewentualnie ile aut zostanie nią objętych.

Problem ze skrzynią biegów dotyczy samochodów wyprodukowanych w USA pomiędzy 19 października 2009, a 31 stycznia 2013

SopranoSorento
jestem
jestem
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 16:43
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Akcja przywoławcza Sorento 2 w USA

#2 Postautor: SopranoSorento » czwartek, 16 kwietnia 2020, 21:39

Tylko pic polega na tym że. Kia z USA u nas nie ma gwarancji i ta wymiana jej nie dotyczy dzwoniłem na serwis


Wróć do „Awarie, czyli co dolega Twojemu KIA Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości