Obrazek

Obrazek

Obrazek

Akcja przywoławcza Sorento 2 w USA

coś się dzieje z autem? napisz tutaj

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ZygJe
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Skąd jesteś: Halinów
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: KIA SEDONA 3.8, Jeep
Twoje poprzednie Sorento: Sorento 2 3.5V6 280KM
Has thanked: 27 times
Been thanked: 39 times
Kontaktowanie:

Akcja przywoławcza Sorento 2 w USA

#1 Postautor: ZygJe » poniedziałek, 19 października 2015, 21:08

U mnie to również nie działa, ale mi nie przeszkadza ? :hmm:

@Wirtualna Polska

Niemal 400 tys. sztuk modelu Kia Sorento, wyprodukowanych w latach 2009-2013 musi w USA trafić do serwisów. Powodem akcji przywoławczej jest usterka blokady automatycznej skrzyni biegów, zapobiegającej przypadkowemu przełączeniu z trybu parkingowego w tryb jazdy.

Wadliwy komponent wykonany przez firmę SL Tennessee może ulec mechanicznemu uszkodzeniu podczas normalnej eksploatacji samochodu. Gdy dojdzie do takiej usterki, przestawienie dźwigni wybieraka z pozycji Parking na pozycję Drive, nie będzie wymagało wciśnięcia pedału hamulca.

Kia USA odebrała do tej pory ponad 50 zgłoszeń o tego typu przypadkach, z czego w trzech doszło do wypadków, w których zostały poszkodowane osoby. Sorento jest produkowane w dwóch zakładach koreańskiego koncernu na świecie. Jednym z nich jest Kia Motors Manufacturing Georgia w USA, drugim rodzimy zakład Hwasung. Oba produkują auta na rynki lokalne i globalne. Kia Motors Polska na razie nie podała, czy w przypadku naszego rynku konieczna jest tego typu akcja serwisowa, ani ewentualnie ile aut zostanie nią objętych.

Problem ze skrzynią biegów dotyczy samochodów wyprodukowanych w USA pomiędzy 19 października 2009, a 31 stycznia 2013
Idąc ciemną doliną, zła się nie ulęknę, gdyż to ja, jestem ten najgorszy.....

Wróć do „Awarie, czyli co dolega Twojemu KIA Sorento II”