Sorento 3,3V6 wypadające zapłony

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
tomekkrys
jestem
jestem
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2017, 21:16
Skąd jesteś: Buk
Silnik: 3.3 V6 (235KM)LPG
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2008
Przebieg (km.): 130000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Sorento 3,3V6 wypadające zapłony

#1 Postautor: tomekkrys » sobota, 19 marca 2022, 11:05

Witam szanownych forumowiczów .Mam taki objaw : auto po odpaleniu na zimnym silniku jest wszystko ok , po rozgrzaniu silnika sterownik silnika tak zmniejsza dawki paliwa ,że zaczynają wypadać zapłony bez względu czy jest na benzynie czy na gazie.Casy otwarcia zaworów podglądam programem do LPG. Czasami silnik pracuje ok i nagle zaczyna zmniejszać dawki aż zaczynają wypadać zapłony i wtedy check .Błędy to wypadanie zapłonów.
Lambdy sprawdzone , głowice z zaworami na wszelki wypadek zrobione , rozrząd sprawdzany dwa razy.W tej chwili stoi u elektryka i kolega elektryk nie ma pomysłu.Czy koledzy mieli podobne problemy ? lub jakieś sugestie ?

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3755
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3,3V6 wypadające zapłony

#2 Postautor: hunter » niedziela, 20 marca 2022, 13:02

A wariatory sprawdzone? Do podglądu parametrów pracy poszczególnych elementów najlepszy jest program diagnostyczny Kia/Hyundai
"JO" - JESTEM Z TORUNIA


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości