Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#46 Postautor: KOZBI » wtorek, 9 listopada 2021, 16:17

Dzięki!

Stał całą noc na zewnątrz i rano go odpaliłem, tak że był całkiem zimny. Ile bierze oleju to trudno powiedzieć bo za mało jeżdżę. Ale babka od której go kupiłem mówiła ze dolewała , ale nie była wstanie określić ile.

1. na Allegro są do kupienia: 2 x TEC2000 ENGINE FLUSH PŁUKANKA SILNIKA - 375 ML za cenę 125zł , czyli na 2 płukania. (więc to biorę)
2. a ta płukanka długodystansowa? To co to ? Jakiś namiar jaką kupić? To pytanie do kolegi ( szupek ) , lub kogoś kto jakąś stosował i się sprawdziła. Dzięki wszystkim ! :happy2:

Panicz
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 505
Wiek: 39
Rejestracja: niedziela, 21 lipca 2019, 22:48
Skąd jesteś: Siennica
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#47 Postautor: Panicz » wtorek, 9 listopada 2021, 21:15

Szukasz trochę dziury w tym wszystkim. Odpalił spoko, chodzi równo. Ten dym to po prostu jest zimny silnik, komputer podlewa sobie benzyny i dymi. Przełączy się na gaz to będzie jeszcze więcej białego dymu w tych temperaturach. Płukanka nie zaszkodzi, przepłukaj i zalej nowy olej. Przy następnej zmianie oleju znowu daj płukankę, może ruszy pierścienie. 5w50 to pełny syntetyk, sam w sobie też czyści silnik. Jeździj, sprawdzaj olej jak wiesz że lubi i tyle. Pieniądze jeszcze zdążysz w niego wsadzić :tup:
Tego cheka sprawdzałeś? Może sonda jest padnięta, za dużo podlewa paliwa i tym samym więcej pali.

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#48 Postautor: KOZBI » wtorek, 9 listopada 2021, 22:32

Panicz pisze:Szukasz trochę dziury w tym wszystkim. Odpalił spoko, chodzi równo. Ten dym to po prostu jest zimny silnik, komputer podlewa sobie benzyny i dymi. Przełączy się na gaz to będzie jeszcze więcej białego dymu w tych temperaturach. Płukanka nie zaszkodzi, przepłukaj i zalej nowy olej. Przy następnej zmianie oleju znowu daj płukankę, może ruszy pierścienie. 5w50 to pełny syntetyk, sam w sobie też czyści silnik. Jeździj, sprawdzaj olej jak wiesz że lubi i tyle. Pieniądze jeszcze zdążysz w niego wsadzić :tup:
Tego cheka sprawdzałeś? Może sonda jest padnięta, za dużo podlewa paliwa i tym samym więcej pali.



1. No może i szukam bo chciałbym już wszystko wiedzieć (nie dziw mi się :) , a nie mam czasu aż tyle pojeździć żeby wszystko co złe na jaw wyszło :)

2. Co do świecącego CHECKA, to po wizycie u gazowników podobno było wypadanie zapłonu na 5 cylindrze (według błędu). Kazali zaobserwować czy znowu CHECK się zaświeci i w jakiej chwili, czy przy hamowaniu, przyspieszaniu, jazdy pod górkę itd....

3. Dodatkowo wymienili 1 wtrysk gazu na nowy (na 3 cylinder), bo za dużo podobno lał gazu. (na razie jak sprawdziłem spalanie po tej wymianie to jest jeszcze wyższe. Przy takiej samej jeździe z 19,50 L/100km wzrosło do prawie 21 L/100km. (tankowanie do pełna i po przejechaniu odpowiedniej ilości km znów do pełna (na tej samej stacji BP i na tym samym dystrybutorze). Jeżdżę tak delikatnie jak się tylko da, bo chcę ustalić minimalne spalanie, staram się żeby było to w zakresie 1500-2000 obrotów ) (mniej się nie da przy automacie).

3. No i kazali wyeliminować nieszczelność "z przodu" silnika , bo słychać "syczenie" . Gazownik siknął przy mnie jakimś zmywaczem w sprayu na przód silnika i zaraz zmienił się dźwięk pracującego silnika i jakieś takie "ciche tukotanie było słychać" , zasugerował żebym uszczelkę pod kolektorem wymienił, ale mówił też o przepływomierzu że może tam też być problem. Uszczelkę już kupiłem, a przepływomierz to poczekam na kolejne oględziny mechaników bo z 300zł na niego trzeba chyba wydać.

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11383
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#49 Postautor: Marek » wtorek, 9 listopada 2021, 23:56

Tu masz przepływomierz ; https://pl.aliexpress.com/item/32668154381.html Za te pieniądze można zaryzykować, najwyżej będziesz miał zapas. :)

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#50 Postautor: KOZBI » środa, 10 listopada 2021, 09:14

Marek pisze:Tu masz przepływomierz ; https://pl.aliexpress.com/item/32668154381.html Za te pieniądze można zaryzykować, najwyżej będziesz miał zapas. :)


hmmm.... no różnica znaczna, tylko że dostawa 17 grudnia, a znając życie potrwa dłużej zwłaszcza przed nowym rokiem. No i pytanie jaka jakość tego.
Nigdy też od nich nic nie kupowałem i nie wiem jak to jest z płatnościami.

Awatar użytkownika
Saimon_2005
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 460
Wiek: 51
Rejestracja: sobota, 15 sierpnia 2020, 10:23
Skąd jesteś: Warszawa - Ursynów
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Taki no...EB
Przebieg (km.): 283000
Inny Samochód: SAAB 900 NG
Has thanked: 24 times
Been thanked: 29 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#51 Postautor: Saimon_2005 » środa, 10 listopada 2021, 09:24

Możesz płacić blikiem a dostawa, jak dobrze pójdzie, może być nawet wcześniej.
Pozdrawiam, M@rcin
*******************
Nie dyskutuj z debilem!
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Obrazek

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#52 Postautor: KOZBI » środa, 10 listopada 2021, 19:33

Saimon_2005 pisze:Możesz płacić blikiem a dostawa, jak dobrze pójdzie, może być nawet wcześniej.


a da się może zwykły przelew zrobić, albo PayPal ?

Awatar użytkownika
Marek
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 11383
Rejestracja: sobota, 19 października 2013, 11:04
Skąd jesteś: Warszawa-Rakowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 268000
Has thanked: 256 times
Been thanked: 352 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#53 Postautor: Marek » środa, 10 listopada 2021, 20:10

Oczywiście. Można płacić przelewem tak jak na allegro.

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#54 Postautor: KOZBI » środa, 10 listopada 2021, 22:04

Marek pisze:Oczywiście. Można płacić przelewem tak jak na allegro.


:happy2:
No to muszę założyć konto! Dzięki wielkie za rady. :)

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#55 Postautor: KOZBI » poniedziałek, 15 listopada 2021, 15:41

ściągnąłem dziś instrukcję do Sorento 1 i zobaczcie na tabelę olei silnikowych zalecanych przez producenta
Według tabeli ten co lała poprzednia właścicielka czyli 10W40 jest OK. A tego co kupiłem 5w50 nawet nie ma w tabeli :jaw:
ale ten 5w50 też ma dobry zakres temperatur od -30do+50 , tylko że to jest pełny syntetyk a ten co mam teraz to półsyntetyk

Obrazek

Tu znalazłem taki artykuł z którego wynika że mogę wlać spokojnie ten 5w50 też . Chciałem tylko napisać że nie ma go przewidzianego przez producenta. Pewnie jeszcze w 2004 go nie wynaleźli :lol:

https://motofocus.pl/informacje/nowosci/55226/pulapki-przy-doborze-oleju-do-starszych-samochodow

Panicz
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 505
Wiek: 39
Rejestracja: niedziela, 21 lipca 2019, 22:48
Skąd jesteś: Siennica
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#56 Postautor: Panicz » poniedziałek, 15 listopada 2021, 17:31

Zawsze pełny syntetyk będzie lepszy. Ten silnik ma temperaturę pracy 97 stopni. Depniesz w terenie, na autostradzie czy z przyczepą i temperatura oleju powędruje do 140 stopni. Musi być dobry olej, tym bardziej że jak na taką pojemność wchodzi go stosunkowo nie dużo.

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#57 Postautor: KOZBI » poniedziałek, 15 listopada 2021, 18:20

Panicz pisze:Zawsze pełny syntetyk będzie lepszy. Ten silnik ma temperaturę pracy 97 stopni. Depniesz w terenie, na autostradzie czy z przyczepą i temperatura oleju powędruje do 140 stopni. Musi być dobry olej, tym bardziej że jak na taką pojemność wchodzi go stosunkowo nie dużo.


spoko , trochę poczytałem, i będzie ok. Ale w sumie nie było tragedii że tamta babka lała 10w40 skoro w instrukcji też taki może być. Myślę teraz żeby se kupić Vgate iCar Pro , zamiast szukać nonstop mechaników bo właśnie znów się mi dziś CHECK zaświecił. Prawdopodobnie znowu to wypadanie zapłonu na 5 cylindrze. Lepiej założę nowy temat o tym urządzeniu , żeby w tym temacie nie mieszać.

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#58 Postautor: KOZBI » sobota, 27 listopada 2021, 21:39

szupek pisze:Pełna zgoda z Paniczem, we dwóch przerabialiśmy ten silnik w "najlepszym" wydaniu :D Można go pieścić płynami, paskami a skurczybyk przekręci panewkę albo śrubka z kolektora wpadnie do baniaka i dupa. Dobry olej, jego resurs w tym silniku to poniżej 10 tys. km. Profilaktycznie polecam zajrzeć i wymienić panewki główne i korbowe. Jeśli jest jeżdżony w terenie to pasuje pomyśleć o podstawce filtra oleju z wyjściem na chłodnicę i pomiarem temperatury i ciśnienia. U siebie przy wymianie leję 5l oleju, jest ponad stan a zastanawiam się jeszcze czy nie lać więcej.


Dasz jakiś namiar na temat o tym: " podstawka filtra oleju z wyjściem na chłodnicę i pomiarem temperatury i ciśnienia. "
Chciałbym poczytać o tym , albo doradzisz o co to w ogóle chodzi ? Na razie nie myślę żeby orać w terenie ale chcę mieć spokojną głowę o silnik.

Drogie to ?

Pozdr...dzięki! z góry

szupek
moje konto
moje konto
Posty: 169
Wiek: 37
Rejestracja: piątek, 2 kwietnia 2021, 00:11
Skąd jesteś: ZACZERNIE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: zielony
Przebieg (km.): 120000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#59 Postautor: szupek » sobota, 27 listopada 2021, 21:57

Co do zasady to jest coś takiego jak poniżej. Nie wiem czy ten konkretny egzemplarz pasi, musisz poszukać. Do tego można podłączyć dodatkowy czujnik ciśnienia i temperatury


https://allegro.pl/oferta/podstawka-pod ... 8973557158

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Jakiej firmy rozrząd , olej do silnika i przedniego+tylnego mostu SORENTO 3,5 LPG

#60 Postautor: KOZBI » sobota, 27 listopada 2021, 22:03

dzięki!

Może ktoś ma jakiś namiar na temat ,(krok po kroku) jak to zrobić ?


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości