Wysokie spalanie w SORENTO 3,5 V6 z LPG BRC

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Panicz
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 508
Wiek: 39
Rejestracja: niedziela, 21 lipca 2019, 22:48
Skąd jesteś: Siennica
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Wysokie spalanie w SORENTO 3,5 V6 z LPG BRC

#31 Postautor: Panicz » niedziela, 17 grudnia 2023, 20:03

Jak masz wypadanie zapłonu, przelany silnik to benzyna dopalać będzie się w katalizatorze. Nie wiem czym śmierdzi, ale jeśli taką spalenizną to na 99% masz gdzieś wyciek spod dekla zaworowego. Kapie na kolektor wydechowy i śmierdzi.
Kiedyś dałeś filmik jak auto Twoje auto pracuje i wydaje mi się że masz przelany silnik, kolor spalin by to sugerował. Coś głupoty pokazuje, nie wiem, przepływomierz, sondy, może nawet jakiś czujnik temperatury i każe ECU dać więcej paliwa.
Jeszcze jest czujnik przy przepustnicy. Do przepustnicy jest też podpięty takim cienkim wężem układ chłodzenia, jest to tak jakby "ssanie". Nie wiem na jakiej zasadzie to dokładnie działa, czy temperaturę wyłapuje jakiś czujnik, czy coś przestawia się na zasadzie termostatu. Poszukam w garażu przepustnicy i w celach szkoleniowych rozbiorę. Może Twój silnik cały czas pracuje na ssaniu.
Jedynie dobra diagnostyka, podejrzenie pracy czujników, sond, czytanie napięcia na przepustnicy przy różnch obrotach.

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Wysokie spalanie w SORENTO 3,5 V6 z LPG BRC

#32 Postautor: KOZBI » niedziela, 17 grudnia 2023, 21:39

Dzięki za odpowiedź! Ja nie mam wypadania zapłonów , wszystko działa w tej chwili idealnie po za spalaniem. Miałem wypadanie ale to minęło po wymianie reduktora gazu.

To co mi radzisz, gdzie dokładnie pojechać? Przeciętny mechanik nie ma profesjonalnego sprzętu, a serwis KIA mnie pewnie skasuje połowę wartości auta .

a czytałeś mój post z 14 grudnia 2023 co gość mi napisał co remontuje silniki w sorento? Zobacz kilka postów wyżej.

Zrobię jeszcze filmik jak pracuje silnik aktualnie + spaliny i wrzucę w najbliższych dniach.

Co zauważyłem jeszcze niedawno że trochę jakby "dymu" z pod maski się wydostawało po podjechaniu pod dom, otworzyłem maskę i było to z tego miejsca gdzie wyciągasz bagnet mierzenia oleju w skrzyni biegów. wyciągnąłem go i faktycznie z tego się wydostawał ten "dym", tak jakby olej w skrzyni był bardzo gorący, ale to nie jakaś przesada , tak jakby woda się zaczynała gotować w czajniku i lekko zaczynała para wychodzić. Nie wiem czy to normalne. Skrzynia chodzi idealnie, a na pewno identycznie jak chodziła przez ostatnie 2 lata.

Da się jakoś popatrzeć do katalizatora czy jest ok czy nie?

Awatar użytkownika
maciej1970
moje konto
moje konto
Posty: 193
Wiek: 54
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2021, 22:18
Skąd jesteś: inowrocław
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: Manualna
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 298319
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Wysokie spalanie w SORENTO 3,5 V6 z LPG BRC

#33 Postautor: maciej1970 » poniedziałek, 18 grudnia 2023, 21:36

Mam mniejszy silnik i potrafi mi zerzreć gazu 20-22 l i do tego muszę pilnować poziomu oleju. Ale za to na trasie 15 l gazu bierze

Awatar użytkownika
KOZBI
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 26 października 2021, 16:58
Skąd jesteś: Rzyki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2004
Kolor: czarny jak diabeł :)
Przebieg (km.): 266666
Inny Samochód: KAWASAKI VULCAN
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Wysokie spalanie w SORENTO 3,5 V6 z LPG BRC

#34 Postautor: KOZBI » wtorek, 19 grudnia 2023, 10:09

Ale on brał 15-16 gazu przy normalnej jeździe.

ile masz przebiegu teraz? Robiłeś jakiś remont silnika?


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości