Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Alan Padok
jestem
jestem
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 18 czerwca 2019, 10:23
Skąd jesteś: Sosnowiec
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: RWD
Rok: 2006
Kolor: Bordowe
Przebieg (km.): 420000
Has thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#46 Postautor: Alan Padok » czwartek, 28 listopada 2019, 01:29

U mnie w sorento 3.5 + LPG przez uszkodzony reduktor od gazu miałem problem z odpaleniem samochodu na benzynie po nocy. Jak jeździłem na benzynie przez cały czas to nie było problemu. Spróbuj pojeździć tylko na benzynie przez kilka dni.
Może to Ci pomoże namierzyć usterkę :)

Panicz
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 505
Wiek: 39
Rejestracja: niedziela, 21 lipca 2019, 22:48
Skąd jesteś: Siennica
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#47 Postautor: Panicz » czwartek, 28 listopada 2019, 13:00

Może uszkodzony jest czujnik temperatury i podaje głupoty do ecu.

Awatar użytkownika
Pipper
moje konto
moje konto
Posty: 213
Wiek: 39
Rejestracja: środa, 22 lipca 2015, 06:16
Skąd jesteś: okolice Sulejowa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 163000
Inny Samochód: CRV2/CRV3
Twoje poprzednie Sorento: 2003r. 2.4 16v z lpg i 4WD Auto.
Było fajne...
Has thanked: 26 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#48 Postautor: Pipper » piątek, 17 stycznia 2020, 09:37

TeDeM pisze:podłączę się do tematu.Do tej pory auto z rana odpalało bez problemów ale przyszły przymrozki ledwo -4 i problem z odpaleniem, kręci jak trzeba ale nie odpala, niby łapie ale nie daje rady. To co będzie przy większych mrozach,strach pomyśleć. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale po kolejnym kręceniu i dodaniu gazu dopiero odpala. Może ktoś wie co to może być ? czyżby przewody do wymiany ?

Witaj!
A czy w tym wątku wszyscy sprawdzali w jakim stanie jest przepustnica i kolektor ssący?
Ilość syfu, która tam się zbiera jest dość duża.
Czyszczenie przepustnicy i odmy było regularnym rytuałem ca 15kkm we Fiatach Punto i Panda, w Sorento po zakupie też wyczyściłem przepustnicę przy okazji wymiany filtrów i czyszczenia dolotu.
Drugą sprawą może być nagar na zaworach, pracują cicho, czy słychać klepanie na zimno i na ciepło?
Z tego wątku, również puszczający reduktor od lpg, jeśli taki jest.
Pozdrawiam,
Szymon
Do what you like. :rolley:

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#49 Postautor: darkik » czwartek, 20 sierpnia 2020, 08:09

Witam szanownych kolegów.
No niestety dopadło i mnie. Opiszę może co mianowicie się dzieje. Od niedawna moja kijanka zaczęła mieć problemy z odpalaniem na benzynie po dłuższym postoju, dłuższym tzn. np po nocy, ale i po ok 5 godzinach postoju już też zaczęła mieć problemy. Dotychczas paliła na dotyk, choć przy jeździe na benzynie (bo mam LPG) przy zimnym silniku dławiła się trochę podczas dodawania gazu. Muszę pokręcić kilka-kilkanaście razy i z trudem zaskoczy. Sprawdziłem stan czystości paliwa w zbiorniku i sitka na pompie i jest czysto jak na sali operacyjnej. Jakiś miesiąc temu wymieniałem rozrząd u mechanika, ale nie zakładam że ma to jakikolwiek związek bo silnik pracuje jak szwajcarski zegarek, choć na wolnych obrotach leciutko nim trzepie (przed wymianą rozrządu było tak samo). Moja instalacja gazowa (BRC) ma już 10 lat i zastanawiam się czy nie zainteresować się mocno parownikiem bo ponoć lubi stroić fochy i przepuszczać gaz do cylindrów, choć z drugiej strony przecież wtryskiwacze gazu są zamknięte przy wyłączonym silniku.
I teraz pytanie - czy któremuś z kolegów udało się definitywnie i z całą pewnością dociec co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Wiem że możliwości a tym bardziej pomysłów na to co może być nie halo jest mnóstwo, od poluzowania korka wlewu paliwa po gaszenie na benzynie itp., ale te wszystkie etapy już przeszedłem. Zaczyna mi brakować pomysłów. Uprzedzając pytania - żadnych błędów nie wyświetla (sprawdzone CASCADE). Czasem mi się zaświeca check ale to 2 sonda LAMBDA w 2 banku. Jak już odpali to jedzie bez żadnych problemów, zbiera się ładnie i nic się nie dławi.
Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuję.

Sajmon27
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Rejestracja: sobota, 9 marca 2019, 13:54
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Złoty/beżowy
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 68 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#50 Postautor: Sajmon27 » czwartek, 20 sierpnia 2020, 09:40

Zwróć uwagę na kontrolkę od immobilizera czy się świeci a nie np. mruga. Ja jestem na etapie analizowania problemu. Pół roku odpalał bezbłędnie a od kilku tygodni różnie z tym bywa. O postępach Cię poinformuję.
Sorento to nie samochód, to sposób na nudę :beer:

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#51 Postautor: darkik » czwartek, 20 sierpnia 2020, 09:46

Dzięki wielkie. Kontrolka IMMO nie sygnalizuje niczego niepokojącego.
Właśnie sprawdziłem kontrolkę - po włączeniu zapłonu świeci się żółty symbol samochodu z kluczem i gaśnie dopiero kiedy zakręcę rozrusznikiem i odpala bez problemu, więc chyba jest OK.

Sajmon27
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Rejestracja: sobota, 9 marca 2019, 13:54
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Złoty/beżowy
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 68 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#52 Postautor: Sajmon27 » czwartek, 20 sierpnia 2020, 10:21

Rozważam jeszcze kwestię akumulatora. Ładowanie mam prawidłowe. Stan naładowania również. Zauważyłem natomiast, że w ciągu dnia jak odpala bez problemu to spada napięcie podczas rozruchu do 11 V. Po dłuższym postoju potrafiło spaść gdy kręciłem do 9-10 V. Czasami nawet kontrolka od ABS się zapaliła. W trakcie konsultacji z pracownikiem serwisu dowiedziałem się, że elektronika w kijankach jest wrażliwa na niskie zbyt napięcie. Spadek napięcia może powodować błędną pracę elektroniki wraz z odłączeniem niektórych systemów. Zobacz jak to u Ciebie wygląda. Podłącz miernik do aku, zakręć i zobacz jakie napięcie pokaże.
Sorento to nie samochód, to sposób na nudę :beer:

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#53 Postautor: darkik » czwartek, 20 sierpnia 2020, 10:42

Hmmmm..... Być może to ma coś wspólnego, ale sprawdzę. Dziwnym jest to, że ta usterka postępuje z czasem jak paraliż, tzn było ok i z czasem było coraz gorzej, aż teraz jest źle. Byłem prawie pewien że przyczyna tkwi w zapchanym filtrze paliwa i po prostu benzynka nie dochodzi tam gdzie powinna w odpowiednim czasie, ale tak nie jest. Wczoraj rozebrałem pompę i filtr, wszystko czyste. Co ciekawsze po złożeniu pompa i cała reszta układu była pusta i zapowietrzona, a wystarczyło kilkukrotne zakręcenie rozrusznikiem i załapał. Wniosek z tego taki, że pompa podaje benzynę prawidłowo, a przyczyna jest gdzieś indziej mocno ukryta.

Sajmon27
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Rejestracja: sobota, 9 marca 2019, 13:54
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Złoty/beżowy
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 68 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#54 Postautor: Sajmon27 » czwartek, 20 sierpnia 2020, 11:24

Układ paliwowy też przerabiałem. Jest ok. Jak wypnę wtyczkę tą pod siedzeniem od zasilania pompy i odpalę auto, po chwili zgaśnie bo nie dostanie paliwa. Po ponownym wpięciu wtyczki pali od strzała czyli pompa jest wydajna i potrzebuje chwilę aby podać paliwo na wtryski.
Sorento to nie samochód, to sposób na nudę :beer:

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#55 Postautor: darkik » czwartek, 20 sierpnia 2020, 11:30

Czyli jesteśmy zgodni że to nie układ paliwowy. Teraz tylko czy przyczyna jest w ECU, świecach, dolocie powietrza czy coś zupełnie innego. Dodam jeszcze że świece są prawie nowe bo na świecach przejechałem może ze 2 tyś km. Zastanawiam się jeszcze czy nie skierować się poważniej w stronę LPG bo efekt zalewania przez podwójne paliwo może wyglądać podobnie.

Sajmon27
coś umiem
coś umiem
Posty: 749
Rejestracja: sobota, 9 marca 2019, 13:54
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: Automatyczna
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2008
Kolor: Złoty/beżowy
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 68 times
Been thanked: 18 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#56 Postautor: Sajmon27 » czwartek, 20 sierpnia 2020, 12:35

Zakręć zawór przy butli i wyjeźdź gaz to wykluczysz lpg.
Sorento to nie samochód, to sposób na nudę :beer:

MP81
jestem
jestem
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 6 października 2019, 19:06
Skąd jesteś: Jaworzno
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: Manualna
Rok: 2005
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#57 Postautor: MP81 » czwartek, 20 sierpnia 2020, 23:17

Od pewnego czasu, również walczę z problemem odpalania po dłuższym czasie postoju, np. po nocy w garażu, rano odpalam średnio za 6 razem w lecie, a w zimie czasem za 12, na resztkach mocy akumulatora. Zaczęło się od czasu założenia instalacji gazowej BRC. W lipcu byłem z tym problemem u mechanika i wymienił przepływomierz, wtryski, pompe paliwa z koszem, w której była uszkodzona uszczelka między wkładem, a koszem. Po tym zabiegu jest lepiej z odpalaniem, ale mechanik stwierdził że po odłączeniu wtyczki od EQ gazu, auto powinno odpalić na benzynie, a u mnie nie odpala po wielokrotnym kręceniu, więc mi polecił wizytę w warsztacie gdzie zakładałem gaz. Dzisiaj założyłem zawór zwrotny zaraz przed zaworem podciśnienia paliwa przy bloku silnika i nic to nie pomogło. Jutro w miejsce zaworu zwrotnego założe rurkę przeźroczystą i zobaczę czy cofa się paliwo.

Awatar użytkownika
darkik
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 70
Wiek: 56
Rejestracja: poniedziałek, 7 października 2019, 10:10
Skąd jesteś: Kluczbork
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 233000
Been thanked: 3 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#58 Postautor: darkik » piątek, 21 sierpnia 2020, 07:41

Sajmon27 pisze:Rozważam jeszcze kwestię akumulatora. Ładowanie mam prawidłowe. Stan naładowania również. Zauważyłem natomiast, że w ciągu dnia jak odpala bez problemu to spada napięcie podczas rozruchu do 11 V. Po dłuższym postoju potrafiło spaść gdy kręciłem do 9-10 V. Czasami nawet kontrolka od ABS się zapaliła. W trakcie konsultacji z pracownikiem serwisu dowiedziałem się, że elektronika w kijankach jest wrażliwa na niskie zbyt napięcie. Spadek napięcia może powodować błędną pracę elektroniki wraz z odłączeniem niektórych systemów. Zobacz jak to u Ciebie wygląda. Podłącz miernik do aku, zakręć i zobacz jakie napięcie pokaże.

Dziś rano sprawdziłem do ilu volt spada u mnie napięcie podczas porannego rozruchu i tak jak pisze Sajmon27 napięcie spada do ok 9V, a nawet poniżej. Czyżby tutaj mogła być przyczyna? Po weekendzie planuję doładować aku do pełna i wtedy z rana sprawdzić co i jak.

Awatar użytkownika
TeDeM
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 520
Wiek: 51
Rejestracja: środa, 14 sierpnia 2019, 22:06
Skąd jesteś: Suwałki
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#59 Postautor: TeDeM » piątek, 21 sierpnia 2020, 22:38

widze że to chyba wada tego modelu bo u mnie też dzieje się to samo, w zeszłym roku miałem problemy, potem jakoś przeszło przez zimę, a teraz znowu to samo. Po niedzieli i ja miernikiem sprawdzę.
Nie ma jak Maluch, bo jest jak teściowa- jak nie trzaśniesz to się nie zamknie

Awatar użytkownika
gomez953
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 1632
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 22:34
Skąd jesteś: Opoczno - EOP
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.3 V6 (248)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: Rood i siwe na dole
Przebieg (km.): 230000
Twoje poprzednie Sorento: 2.4 EX 2003 Vialle LPi niebieskie
Has thanked: 104 times
Been thanked: 194 times
Kontaktowanie:

Re: Sorento 3.3 ciężkie odpalanie

#60 Postautor: gomez953 » sobota, 22 sierpnia 2020, 00:05

U mnie akumulator ma nie wiadomo ile lat i co przeżył, nie dawno przypadkiem rozładowałem go, że tylko popykało, ale naładowany do pełna i gitara.
Przy rozruchu napięcie spada do 10V, a czasem nawet poniżej, ale zawsze pali z obrotu. :hmm:
Wiem, ze akumkumlator kończy żywota, ale spadek napięcia nie wpływa w żaden sposób na rozruch. :idn:
Obrazek


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości