Odpowietrzanie układu chlodzenia

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Trener
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 13:14
Kontaktowanie:

Odpowietrzanie układu chlodzenia

#1 Postautor: Trener » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 16:32

Witam wszystkich, ponieważ chce wyeliminować w końcu pewien problem z układem chłodzenia i słyszałem ze odpowietrzanie układu w silniku 3.5 v6 nie jest takie proste a nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej instrukcji.. gdyby był ktoś tak miły to dziś bym wiedział czy szykować się na uszczelkę pod głowica czy to tylko blachy problem... dziś właśnie będę wymienial zbiorniczek wiec będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam

Kojot6510
moja ranga
moja ranga
Posty: 106
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 17:44
Skąd jesteś: Knurów
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Czarny
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Odpowietrzanie układu chlodzenia

#2 Postautor: Kojot6510 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 18:05

Hej,wymieniałem u siebie nie tak dawno płyn w układzie chłodzenia...i chyba nie ma żadnej procedury szczególnej do odpowietrzania nigdzie nie ma też odpowietrzników.Wlałem płyn ile weszło w układ odpaliłem auto ogrzewanie na HI i uzupełniałem ubytki w trakcie nagrzewania.

Trener
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 13:14
Kontaktowanie:

Re: Odpowietrzanie układu chlodzenia

#3 Postautor: Trener » wtorek, 12 grudnia 2017, 21:51

Koledzy, nie mam pomysłów.
Wywala mi płyn chłodzący przez zbiorniczek, starego typu poklejony dziś zastąpiłem nowym, poprawionym i to samo.
Wydaje mi się, że wywala dopiero gdy wejde na duże obroty, problem ma też ogrzewanie bo gdy stane zaczyna lecieć chłodne ale wystarczy że musne gaz to leci już normalnie ciepłe (po uzupełnieniu płynu na jakiś czas problem znika).
Uszczelka pod głowicą już tylko została? Innych wycieków płynu niezaobserwowałem..
Kopci wydaje mi sie normalnie jak na pore roku i silnik.
W płynie który spuściłem ze zbiorniczka nie zauważyłem nic dziwnego.
Wąż od chłodnicy ten górny szybko staje się twardy i ciepły, ten na dole jest chłodny ale też twardy.
Termostat wygląda jakby był grzebany ( silikon jakiś wg, mnie powinna być uszczelka)

Awatar użytkownika
lopunia
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1115
Wiek: 47
Rejestracja: środa, 10 lipca 2013, 16:15
Skąd jesteś: Łódź
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2009
Kolor: Srebny
Przebieg (km.): 98000
Inny Samochód: SUZUKI GV II
Twoje poprzednie Sorento: Srebrny ZŁOMEK 2.5 CRDI AT
Has thanked: 50 times
Been thanked: 17 times
Kontaktowanie:

Re: Odpowietrzanie układu chlodzenia

#4 Postautor: lopunia » środa, 13 grudnia 2017, 12:53

Zrób test na obecność spalin ale objawy niestety wskazują na uszczelkę lub pęknięcie głowicy/bloku. Nie powinno wywalać płynu jeżeli coś nie powoduje wzrostu ciśnienia i objętości płynu (za wyjątkiem temperatury płynu, ale to musi przejąć zbiorniczek wyrównawczy bo po to jest). Ja niestety miałem pękniętą głowicę ale buchało sporo pary z wydechu. Jeżeli masz zagrzany samochód to z wydechu nic nie powinno wylatywać.
pozdrawiam
Piotrek


"Człowiek całe życie się uczy a głupi umiera"

Kojot6510
moja ranga
moja ranga
Posty: 106
Rejestracja: czwartek, 23 lutego 2017, 17:44
Skąd jesteś: Knurów
Silnik: 3.5 i V6 (195KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: Czarny
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Odpowietrzanie układu chlodzenia

#5 Postautor: Kojot6510 » środa, 13 grudnia 2017, 16:54

Też mi to pachnie uszczelką...tydzien temu odstawiłem do mechanika (co prawda inne auto ale objawy jakie opisujesz są praktycznie idento) firmową Honde Jazz,znikał płyn,chwile po odpaleniu spore ciśnienie w układzie ogrzewanie dopiero po dodaniu lekkim gazu dymu białego tyle o ile jak to o tej porze roku nim się zagrzała to troszkę było.Po zdjęciu czapki wypalona uszczelka niestety.

Trener
jestem
jestem
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 30 listopada 2017, 13:14
Kontaktowanie:

Re: Odpowietrzanie układu chlodzenia

#6 Postautor: Trener » czwartek, 21 grudnia 2017, 17:11

Póki co auto idzie na sprzedaż tak jak stoi..
Dzięki za pomoc pozdrawiam


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości