Wyjęcie 3.5 v6

Naprawa, regulacja, usterki, porady, spostrzeżenia. Również układ chłodzenia i wydechowy

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Zamek
jestem
jestem
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 29 sierpnia 2021, 21:46
Skąd jesteś: Bydgoszcz
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Has thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Wyjęcie 3.5 v6

#1 Postautor: Zamek » piątek, 24 września 2021, 11:20

Cześć w moim sorento zaczęło coś stukać, zapewne panewki. Przygotowuje się do naprawy tego silnika w związku z czym mam parę pytań.
1. Czy idzie rozebrać cały przedni pas w sorento tak jak audi, bmw ? Czy trzeba silnik targać w górę?
2. Skąd najlepiej kupować panewki aso, allegro, hurtownie? Znalazłem komplet kinga na ebayu za 400$ - trochę drogo wg. mnie chyba, że tyle faktycznie kosztują.
3. Jak wygląda temat swapu 3.5 G6CU na 3.3. Podejdzie bez problemu, ktoś z was to przerabiał?

Panicz
teraz jestem
teraz jestem
Posty: 505
Wiek: 39
Rejestracja: niedziela, 21 lipca 2019, 22:48
Skąd jesteś: Siennica
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Has thanked: 3 times
Been thanked: 24 times
Kontaktowanie:

Re: Wyjęcie 3.5 v6

#2 Postautor: Panicz » piątek, 24 września 2021, 13:12

Jak chcesz zaleczyć tylko panewki korbowe to zrobisz to od dołu. Jeśli chcesz robić coś więcej to wytargaj silnik ze skrzynią. Całego przodu nie zdejmiesz jak w Audi, ale górną część i chłodnice.
Panewki kupisz w cermotor, sklep-kia, allegro, e-pajero i jeszcze wielu miejscach. Koszt ok 300zł za Kinga.
3.5 i 3.3 to dwa inne światy. Do 3.5 jest więcej gratów i naprawisz połowę taniej niż 3.3.
Jak będziesz robił cały silnik to proponuję zamówić na e bayu zestaw naprawczy na ok 1200$, masz tam wszystko łącznie z pompą oleju i tłokami.


Wróć do „Silniki benzynowe i LPG”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości