Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
violino
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 5 lipca 2018, 13:30
Kontaktowanie:

Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#1 Postautor: violino » czwartek, 5 lipca 2018, 13:45

Cześć, dostałem właśnie informacje o nowym cenniku i specyfikacji MY19 Kia Sorento.
Generalnie - nie ma już 6b automatu (tylko 8b w standardzie montowany zarówno w 2.0d i 2.2d) oraz w obu silnikach SCR czyli AdBlue i konieczność dolewki..

W wersji GT-Line doszedł Head Up Display - ale na razi nie znalazłem jak to cudo wygląd - z resztą nie interesuje mnie ten element, bo jest częscią najwyzszej wersji wyposażenia. Ja celuję w M/L z otwieranym dachem. I tutaj (M/L) przykra niespodzianka - zrezygnowano dla tych wersji z pełnowymiarowego koła zapasaowego z aluminiową felga na rzecz dojazdówki - słabo - ale mam nadzieję, że chociaż winda jest taka sama jak do tej pory co będzie umożliwiało dodanie pełnowymiarowego koła we własnym zakresie.

Osobiście liczyłem na supervision cluster w standardzie dla L - ale niestety nic się tutaj nie zmieniło.

Cennik MY19 jest już dostępny na polskiej stronie kia.pl Niestety cennik "poszedł w górę" - dla M najmniej, dla kolejnych trochę więcej.

Gdy zobaczyłem specyfikacje Sorento po lifcie byłem zniesmaczony starym automatem, teraz - gdy go zabraknie - zastanawiam się jak wypadnie nowa skrzynia jeśli chodzi o trwałość.

Napiszcie co myślicie,
Pozdrawiam.

rman
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 lutego 2015, 05:23
Skąd jesteś: Wieliczka
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Czarny
Twoje poprzednie Sorento: w garażu jeszcze Sorento I 2.5 CRDi (170KM), A/T-TIPTRONIC, 4 WD, 2008, czarny
Kontaktowanie:

Re: Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#2 Postautor: rman » poniedziałek, 9 lipca 2018, 22:29

Ja dziś kupiłem wersję GT z pełnym pakietem + panoram. dach. Pod koniec lipca/początek sierpnia ma być w salonie do odebrania. Jechałem dziś testowym, jeszcze na 6 biegowej skrzyni i jestem zadowolony. 2 dni temu siedziałem w Jeep Grand Cherokee Summit i już myślałem ze się zdecyduję, ale jednak za tą cenę Jeep oprócz pięknej budy nie oferuje wiele, a kilka rzeczy go nawet zdyskwalifikowało mimo silnika 3.0 i 250 KM .

szymu
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 14:50
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2017
Kolor: szary
Inny Samochód: IX35
Kontaktowanie:

Re: Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#3 Postautor: szymu » piątek, 13 lipca 2018, 11:15

Moim zdaniem Jeep GC nie ma startu do Sorento pod względem ilości miejsca. Sorento nie ma startu do GC w kontekście dzielności w terenie. Dla mnie Jeep odpadł w przedbiegach po tym jak zobaczyłem pękające opony w teście łosia...

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#4 Postautor: Kader » niedziela, 15 lipca 2018, 20:27

Ja z kolei jak podpisywałem dokumenty leasingowe to się dowiedziałem o nowym cenniku. Trochę się poirytowałem, bo w innych modelach widziałem takie head'upy i myślałem, że szkoda, że nowe Sorento takiego nie ma. A tu bach i proszę Dodatkowo jeszcze dochodzi w tym roztwór mocznika, trochę żal tego head up'a ale z tego co wiem to pierwsze takie pojazdy będą dopiero w październiku i trochę sobie wybiłem to z głowy.

rman
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: sobota, 28 lutego 2015, 05:23
Skąd jesteś: Wieliczka
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento III
Silnik: 2.0 CRDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: AWD
Rok: 2018
Kolor: Czarny
Twoje poprzednie Sorento: w garażu jeszcze Sorento I 2.5 CRDi (170KM), A/T-TIPTRONIC, 4 WD, 2008, czarny
Kontaktowanie:

Re: Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#5 Postautor: rman » niedziela, 15 lipca 2018, 21:51

No mój ma być już z headup-em. Co do "roztworu mocznika" nie miałem bladego pojęcia o czym piszesz... chodzi o AdBlue? O tym nikt mi nic nie mówił - ma być w Sorento?
Co do samego zakupu lekko się wkurzyłem bo się nagle okazało, że oferta leasingowa, którą dostałem do ręki jest nieaktualna dla mojego modelu bo niby te co jadą do salonu to są wersje 2019... pierdu pierdu i nagle leasing wyszedł ponad 4% więcej. Z ciekawości ile % Ci policzyli?

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Nowy cennik i MY19 Kia Sorento III

#6 Postautor: Kader » piątek, 20 lipca 2018, 21:16

Zazdroszczę head up'a też chciałem mieć, ale jak zamawiałem nie było takiej opcji ;) Tak chodziło mi o AdBlue. W nowym sportku też będzie bo widziałem na zdjęciach taki ładny niebieski koreczek. Dodatkowo my 19 jest 6 tyś droższy od my 18 pewnie przez te dodatki. Chociaż już masz tą 8 stopniową skrzynkę w 2.0 coś za coś jak zawsze ale przyznam, że tego head up'a jakoś nie mogę odżałować. Tak wiem jestem dziwny...ale jakoś w końcu muszę wziąć to "na klatę". Leasing mam 106% a miał być z 109 z innej firmy, dopóki nie zobaczyłem promocyjnego leasingu na oficjalnej stronie Kia. Też było coś w stylu "a bo już zamówiłem to nie można". Napisałem do Kia Polska wplatając odpowiedni korpo bullshit jak to ja wiążę się z marką itp co poskutkowało zgodą się na ten promocyjny leasing. Nawiasem mówiąc ten pomysł miałem dzięki ludziom z tego forum :) Zobaczyłem, że są mocno responsywni to chciałem zobaczyć co zrobią. Koniec końców promocyjny leasing o którym wspomniałem i widziałem na stronie był 103% na warunkach dla mnie nie do zaakceptowania (wysokość raty) natomiast i tak wyszedłem lepiej niż w tej poprzedniej firmie leasingowej bo mam 106%. Napisz do Kia Polska powiedz co i jak może Ci pójdą na rękę kto wie, na pewno od tego ręce nie odpadną ;) Powodzenia! ps. Jaki kolo auta? :)


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości