Czyszczenie klimatyzacji

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Student_x
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1013
Wiek: 43
Rejestracja: niedziela, 23 października 2016, 18:16
Skąd jesteś: Lublin
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebrno Szary
Przebieg (km.): 307000
Inny Samochód: Voyager RG
Has thanked: 53 times
Been thanked: 50 times
Kontaktowanie:

Re: Czyszczenie klimatyzacji

#31 Postautor: Student_x » środa, 15 marca 2017, 17:58

We wszystkich książkach jakich czytałem i szkoleniach na jakich byłem z klimatyzacji, zawsze jest że klima ma być włączona, zimno na maxa i wentylator gdzieś na 3 biegu. Ozon w zimnej temperaturze , dłużej się rozkłada, lepiej działa. Rurka najlepiej przy zasysie powietrza z obiegu wewnętrznego, najczęściej gdzieś pod nogami pasażera.Ozonator tylko na zewnątrz po pierwsze ze względów bezpieczeństwa, po drugie, nie da się robić Ozonu z ozonu, więc nie zwiększamy stężenia w aucie jak mu wsadzimy duży sprzęt do środka. Ozon jest cięższy od powietrza , ale dzięki nawiewom , krąży po aucie, i tak na prawdę jest bez różnicy czy stoi ozonator wysoko czy nisko, po prostu po połowie czasu pracy zalecanej na dane auto, on nie ma za bardzo co przetwarzać.
Będzie Ładne , Dopóki Się Nie Rozpadnie

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Czyszczenie klimatyzacji

#32 Postautor: aerofan » czwartek, 16 marca 2017, 10:18

Nie jestem przekonany :) Maksymalne stężenie o3 w aucie uzyskujemy, kiedy ozonator jest w środku, a nie kiedy ozon dopompowywany jest z zewnątrz do środka auta i miesza się z powietrzem ? Układ klimatyzacji wyłączony ? A jak wtedy będzie odgrzybiony ?


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości