Jak się sprawuje SIII

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pain_xp
moja ranga
moja ranga
Posty: 155
Wiek: 38
Rejestracja: piątek, 20 grudnia 2013, 10:50
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: 3.5 V6 (195KM)LPG
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 280000
Kontaktowanie:

Jak się sprawuje SIII

#1 Postautor: Pain_xp » wtorek, 22 listopada 2016, 19:20

Witam, będę się rozstawał ze swoim pomidorem, rozważam III, ale mam uraz po moim egzemplarzu.

jak by się ktoś mógł wypowiedzieć jak to działa w praktyce.

czy klocki faktycznie szybko idą? Czy silnik nie sprawia problemów? Czy jeśli jest system start/stop i czy ktoś już go wyciął? Jak zawieszenie, elektryka, może już jakieś mniejsze naprawy?
Czy za 2,2 i dodatkowe 20 kuni warto płacić? I czy ten samochód jeździ po błocie/piachu/łąkach - czy napęd na 4 buty jest picem? (ja wiem, że to jest bulwarówa a nie auto w teren, ale jednak mogło by to się nie kopać polnych drogach;) )

wdzięczny za wasze opinie...

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Jak się sprawuje SIII

#2 Postautor: aerofan » środa, 23 listopada 2016, 11:06

Z dopłatą do 2.2 to poczekaj do nowego roku, zobaczymy co zrobią z akcyzami, bo jakby wprowadzili tak jak zapowiadają, to 2.2 powinien być tańszy od 2.0 :D

W teren może i by mogło być, ale jednak prześwit i zwisy są bardziej jak w podniesionym kombi niż w SUVIE.

Silnik 2.0 185KM bardzo daje radę, zwłaszcza w trybie Sport. I nie pali dużo jak na taką kolubrynę (u mnie średnio 8-9 mieszane). Na chwilę obecną dopłata do 2.2 jest wysoce nieuzasadniona.

Zawieszenie - u mnie coś lekko puka z tyłu i nie można było tego zlokalizować. Wymienili amory, ale to chyba nie to do końca, niby jest lepiej, ale nadal czasem puka. Ale tylko słychać powoli i na dziurach, więc luz. Ogólnie bardzo komfortowo się jedzie.

Dla mnie najważniejsze - można śmigać na autostradzie grubo powyżej dopuszczalnej i nie czuć, że się jedzie takim wołem.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości