Czujnik deszczu

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
marcin79
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 16:20
Skąd jesteś: Centrum
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Rok: 2015
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Czujnik deszczu

#1 Postautor: marcin79 » poniedziałek, 17 października 2016, 16:21

Nie sądzicie , że działa beznadziejnie ? Np w Mazdzie można powiedzieć bezobsługowe wycieraczki natomiast w Sorento muszę sam je włączać albo przyspieszać ich działanie.

Może jest regulacja czułości ??

Awatar użytkownika
bogdanm
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1429
Wiek: 65
Rejestracja: wtorek, 21 czerwca 2011, 21:02
Skąd jesteś: Wadowice
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Kolor: bordowy
Przebieg (km.): 188000
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Czujnik deszczu

#2 Postautor: bogdanm » poniedziałek, 17 października 2016, 20:44

Napisz cos więcej o swoim samochodzie w stopce bo nie wiadomo nawet który to rocznik :hmm:
Bodzio
Nic tak zycia nie upiększy jak jeden glębszy

burzalka
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 74
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 12:11
Skąd jesteś: Baranów
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2016
Kolor: Metal Stream
Przebieg (km.): 0
Kontaktowanie:

Re: Czujnik deszczu

#3 Postautor: burzalka » poniedziałek, 17 października 2016, 21:17

Co do czujnika deszczu to mam mieszane uczucia - czasem szyba jest już mocno mokra a one się nie włączają, a czasem drobna mżawka (niemal niewidoczna na szybie) i czujnik działa. Na obronę tego systemu dodam że po zmroku działa to dobrze (może nawet lepiej niż w czasie dnia), a analogiczny system w topowym peugeocie 508 kolegi, działa zbyt czule w dzień, w sam raz jak się szarawo robi, a w nocy to już praktycznie można sobie go darować. Co nie zmienia faktu że w sorento kilka razy włączałem wycieraczki ręcznie (pomimo ustawionego automatu) i regulacja czułości by się przydała, bo mam wrażenie że czułość jest odwrotnie proporcjonalna do jasności.

marcin79
jestem
jestem
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 22 sierpnia 2016, 16:20
Skąd jesteś: Centrum
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Rok: 2015
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Czujnik deszczu

#4 Postautor: marcin79 » wtorek, 18 października 2016, 09:18

Zabij mnie ale teraz nie pamiętam , przy przełączniku masz regulację czułości chyba i mam ustawioną na maxa. Mimo tego czułość jest zbyt słaba i bardzo często muszę manualnie operować wycieraczkami. Inaczej muszę je sam włączać albo przyspieszać bo jadę z mokrą szybą.

W Mazdzie rocznik 2014 też mam czujnik, regulację czułości mam przy manetce ( ustawiona na max) i nie ma najmniejszego problemu. Mały, duży deszcz, dzień, noc.

Zresztą np czujnik świateł, w Mazdzie światła włączają się nawet gdy wjeżdżam pod wiadukt natomiast w Sorento bardzo często jestem ostatnim autem na autostradzie które jedzie wieczorem tylko na dziennych ( dlatego muszę manualnie włączać światła ).

Btw nie idealizuję Mazdy :roftl: tylko uważam, że w Kia czujniki wycieraczek, świateł mają zbyt niską czułość.

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Czujnik deszczu

#5 Postautor: aerofan » wtorek, 18 października 2016, 09:33

Hmm, ja nie mam żadnych problemów z czujnikiem deszczu. Lekko skroplona szyba i już się uruchamia. Pamiętam w Fordzie działało mi beznadziejnie, musiałem ręcznie włączać czasami.

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Czujnik deszczu

#6 Postautor: ntgale » wtorek, 18 października 2016, 09:35

Z tymi czujnikami tak to już jest.
W Citroenie C4 Grand Picasso świetnie działał czujnik zmierzchu, za to czujnik deszczu działał mi na nerwy, ale przynajmniej był tryb przerywany pracy wycieraczek. W Hondach (Accord VIII, Civic VIII) czujnik światła żyje własnym życiem, ale czujnik deszczu jest ok. Przy czym w żadnym moim "nowoczesnym" aucie czujnik deszczu nie radził sobie ze śniegiem. W cytrynie choć był tryb przerywany, a Hondach nie. Dodatkowo cytryna włącza światła gdy czujnik deszczu wykrywa większe opady. Chyba najbardziej lubię proste manualne rozwiązanie z Kii - sam włączam wszystko kiedy potrzeba, a i regulowany tryb przerywany jest.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości