Dwukolorowa tapicerka

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Dwukolorowa tapicerka

#1 Postautor: Kader » środa, 21 września 2016, 08:47

Chciałem się Was zapytać czy może ktoś kupił sobie Sorento właśnie z tą tapicerką. Używam tego określenia, bo to określenie, którego użyto w salonie. Jest to tapicerka momentami taki kolor biały wpadający (chyba) w beżowy. Chciałem się dowiedzieć, jak z utrzymaniem tego w czystości. Sam kolor sugeruje, że lekko nie będzie no ale może to nie taki koszmar jakby się wyadawało ;) Może także taka informacja przyda się innym, którzy planują zakup tego samochodu w takiej konfiguracji

burzalka
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 74
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 12:11
Skąd jesteś: Baranów
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2016
Kolor: Metal Stream
Przebieg (km.): 0
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#2 Postautor: burzalka » środa, 21 września 2016, 08:55

Po pierwsze powinieneś napisać jaka to tapicerka - zarówno dwukolorowa jak i jednokolorowa występuje w tkaninie jak i w skórze. W wersji M masz tkaninę, w wersji L masz tkaninę z opcją dopłaty do skóry. W wersji XL masz skórę.
Jeśli masz na myśli skórę, to jako dwutygodniowy użytkownik jestem spokojniejszy niż w dniu zakupu - jak na razie nie ma żadnych problemów z zabrudzeniami - delikatne chusteczki do czyszczenia skóry zapewne załatwią sprawę ewentualnego zabrudzenia. Dodam jeszcze że choć pewnie było by prościej z ciemną tapicerką, to (przynajmniej według mnie) dwukolorowa bardzo ożywia wnętrze auta i choćby z tego powodu warto się na nią zdecydować.

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#3 Postautor: Kader » środa, 21 września 2016, 12:58

Dzięki za odpowiedź! :) Tak miałem na myśli skórzaną tapicerkę w wersji XL, bo o takiej rozmawiałem w salonie. Widać ją choćby na tym filmie:
https://youtu.be/RueHGurq7mw?t=99
Natomiast te zabrudzenia widać tutaj:
https://youtu.be/7djcqHplXC8?t=1045

Dodam, że z tego samego powodu co Ty zastanawiam się nad tym jaśniejszym wnętrzem. A tak z ciekawości, jak często musisz to czyścić? Nie wiem raz w tygodniu? Częściej? Rzadziej? No i jeszcze dopytam przy tej okazji, czy ten materiał to popularna tu i ówdzie ekoskóra czy coś naturalnego? Chociaż obstawiam eko. Czy za ten rodzaj wnętrza należało coś dopłacić?

burzalka
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 74
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 12:11
Skąd jesteś: Baranów
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2016
Kolor: Metal Stream
Przebieg (km.): 0
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#4 Postautor: burzalka » środa, 21 września 2016, 13:31

Kader pisze: A tak z ciekawości, jak często musisz to czyścić? Nie wiem raz w tygodniu? Częściej? Rzadziej?

Auto mam 2 tygodnie, więc wielkich doświadczeń z czyszczeniem nie mam - raz przecierałem chusteczką do skóry podłokietnik w konsoli centralnej. Poza tym wszystko jest nadal czyste.
Kader pisze:No i jeszcze dopytam przy tej okazji, czy ten materiał to popularna tu i ówdzie ekoskóra czy coś naturalnego? Chociaż obstawiam eko.

Nie mam pojęcia - skóra robi całkiem niezłe wrażenie - jakby naturalna, ale pewności nie mam. Wybierając samochód, jeździłem różnymi autami i ta skóra jest jedną z lepszych. Zdecydowanie lepsza była tylko w Renault Espace - tam ewidentnie była to skóra cielęca.
Kader pisze: Czy za ten rodzaj wnętrza należało coś dopłacić?

W wersji XL masz do wyboru skórę tapicerkę czarną lub dwukolorową - nie ma żadnych dopłat.

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#5 Postautor: aerofan » czwartek, 22 września 2016, 09:44

Ja początkowo zamówiłem dwukolorową skórę, bo w salonie w półmroku wyglądała super, a jak potem zobaczyłem wnętrze w świetle słonecznym to jednak poleciałem zmienić na czerń :)

burzalka
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 74
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 12:11
Skąd jesteś: Baranów
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2016
Kolor: Metal Stream
Przebieg (km.): 0
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#6 Postautor: burzalka » czwartek, 22 września 2016, 19:44

Ja najpierw widziałem czarną i taką jeździłem, ale jak zobaczyłem beż + szary i blask wnętrza jaki się z tym wiąże to bez wahania zmieniłem na dwukolorową tapicerkę, a dodam że mają trójkę dzieciaków (12, 8, 6 lat) obawiałem się i nadal obawiam o zabrudzenia. Tak więc ten wybór to kwestia gustu i najlepiej dokładnie się tej tapicerce przyjżeć.

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#7 Postautor: Edgar » czwartek, 22 września 2016, 23:17

Po 10000 tys km nie czyściłem jeszcze skóry i nie posiadam żadnych przebarwień, chodzę tylko w jeansach i gangolu o roznych barwach, żona we wszystkim co posiada i co by jeszcze chciała mieć :roftl: Jasna skóra z drugiego filmiku to jasny szary / nie dostępny w Polsce, tylko 2kol. Black/ beige. Podoba się = kupuj. Będzie Pan Zadowolony. :rolley:

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#8 Postautor: aerofan » sobota, 24 września 2016, 11:52

Szkoda, że nie ma w u nas opcji takiej :)
Załączniki
2016-Kia-Sorento-Interior-Photo-High-Resolution.jpg

burzalka
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 74
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 12:11
Skąd jesteś: Baranów
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2016
Kolor: Metal Stream
Przebieg (km.): 0
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#9 Postautor: burzalka » sobota, 24 września 2016, 13:16

Widziałem taki brąz w którymś z salonów (nie pamiętam w którym - szukając auta dla siebie podchodziłem do ok. 10 rożnych marek) i niestety wyglądało jak osr***. Oczywiście nie neguję tego że może się komuś podobać, ale o ile na zdjęciu wyglądało to ok, o tyle w realu, przy dobrym świetle było dla mnie nieakceptowalne.

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#10 Postautor: Kader » wtorek, 11 października 2016, 08:44

Edgar pisze:Po 10000 tys km nie czyściłem jeszcze skóry i nie posiadam żadnych przebarwień, chodzę tylko w jeansach i gangolu o roznych barwach, żona we wszystkim co posiada i co by jeszcze chciała mieć :roftl: Jasna skóra z drugiego filmiku to jasny szary / nie dostępny w Polsce, tylko 2kol. Black/ beige. Podoba się = kupuj. Będzie Pan Zadowolony. :rolley:


Na wstępie to bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) Właśnie jedyne obawy chyba jakie mam to czyszczenie tego ale faktycznie, nie jest to taki super biały a raczej wpadający w szary, w ogóle myślałem, że to beż, przynajmniej tak wynikało z tego filmu (polskiego). Widziałem to wnętrze (poprosiłem Pana z Kia by zadzwonił do mnie gdyby to mieli) w dość szaro ponury dzień i nie wyglądało to źle. Być może w słońcu będzie gorzej. Generalnie już sam nie wiem czy mi się podoba czy nie :P Na pewno jest inne i rozświetla wnętrze. Temu nie da się zaprzeczyć.

skilos
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 36
Wiek: 54
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2017, 21:14
Skąd jesteś: k-k
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 35000
Inny Samochód: Peugeot
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#11 Postautor: skilos » czwartek, 15 czerwca 2017, 17:50

Jeśli o taka chodzi, to po kilkunastu miesiącach użytkowania nadal super wygląda .
Załączniki
WP_20170529_18_02_02_Pro-Resizer-800Q75F059222.jpg
WP_20170529_18_02_02_Pro-Resizer-800Q75F059222.jpg (52.3 KiB) Przejrzano 2730 razy

sesmil
jestem
jestem
Posty: 14
Wiek: 51
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 22:29
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2015
Przebieg (km.): 55000
Been thanked: 1 time
Kontaktowanie:

Re: Dwukolorowa tapicerka

#12 Postautor: sesmil » poniedziałek, 19 czerwca 2017, 23:02

ja ma taką samą i powiem że jest spoko. Troszkę się brudzi i raz na miesiąc trzeba ją na mokro przetrzeć ale bez przesady. Mam psa i jego łapy czasami nie są sterylne :idn: ale bez problemu schodzi na mokro. Ostatnio byłem w salonie i oglądałem taka samą ale całą czarną i strasznie to wyglądało. Smutny ten samochód jest na czarno. Ja ma szklany dach więc jeszcze ciekawiej to wygląda ale zdecydowanie polecam dwa kolory.
Jak się nie zapuści tapicerki to da się utrzymać w świetnym stanie. Ja ma autko już prawie dwa lata i po wyczyszczeniu wygląda jak nowa.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości