Usuwanie rys z lakieru

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Usuwanie rys z lakieru

#1 Postautor: Edgar » piątek, 13 maja 2016, 11:45

Odwiedził mnie, a w zasadzie moją Sorcie zazdrosny sąsiad z domowym kluczem pod palcem lub jakiś niewyżyty nastolatek lub też jakaś riposta co do mnie - choć stawiam na to pierwsze.
Na szczęście nie jest ona głęboka, użyłem już pastę K2 Ultra do rys ale jednak coś jeszcze tam widać, po kilku myciach pewnie wyjdzie ponownie, czy znacie jakieś dobre środki do takich celów ?

Hessus
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2447
Wiek: 46
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 09:03
Skąd jesteś: Czę100chowa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: srebrny/grafitowy
Przebieg (km.): 219000
Inny Samochód: SHILTON
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#2 Postautor: Hessus » piątek, 13 maja 2016, 12:06

Kiedyś troszkę lat wstecz próbowałem niwelowanie rys po kolei kilkoma pastami polerskimi i preparatami ale żadnego zadowalającego efektu nie osiągnąłem robiąc to w wersji domowej :idn:
Może teraz są lepsze ale jakoś w to nie wierzę.
KIA SORENTO SHILTON N°532
2.5 CRDi (140KM) + USEL
Lift 2 - przód +42mm, tył +40mm

Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...

Awatar użytkownika
Murzyn1313
expert
Posty: 5427
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 01:33
Skąd jesteś: Afryka :)
Silnik: 3.8 i V6 (260KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Przebieg (km.): 120000
Has thanked: 1 time
Been thanked: 10 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#3 Postautor: Murzyn1313 » piątek, 13 maja 2016, 12:35

Papier 1500, potem 2000 i na koniec pasty o grubszej i delikatnej gradacji. Oczywiscie wszystko kontrolujac za kazdym etapem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Edgar
dobry jak...
dobry jak...
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 21 stycznia 2016, 13:06
Skąd jesteś: Katowice
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Has thanked: 77 times
Been thanked: 62 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#4 Postautor: Edgar » piątek, 13 maja 2016, 13:23

...a więc bynajmniej od 25 lat nic się nie zmieniło :hmm: , złote pisaki nie zdały egazminu :mad:

Awatar użytkownika
krzysiek ardie
ma VIN w małym palcu
ma VIN w małym palcu
Posty: 7225
Wiek: 59
Rejestracja: sobota, 19 czerwca 2010, 10:39
Skąd jesteś: Opole
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2007
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 159000
Inny Samochód: Daewoo Matiz
Has thanked: 474 times
Been thanked: 331 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#5 Postautor: krzysiek ardie » piątek, 13 maja 2016, 17:03

Edgar nie kombinuj zgłoś szkodę z AC i tyle, auto nowe jak będziesz szlifował i Ci ASO to udowodni to możesz stracić gwarancję na lakier :hmm:
uczestnik SDA :) Obrazek
"Kup Inne Auto" cyt. Sztaba

Awatar użytkownika
miro
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2461
Wiek: 54
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2014, 09:23
Skąd jesteś: Bestwina
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Srebro
Przebieg (km.): 200000
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#6 Postautor: miro » piątek, 13 maja 2016, 18:52

Nie chce bronić ewentualnego złośliwca, ale patrząc na rysę wydaje mi się że to od gałęzi krzaczka.
Sam mam taką, ale pamiętam jak przy mijaniu na wąskiej drodze za bardzo zjechałem na prawo i zaliczyłem gałązkę. :palm:
Nie miałeś podobnej sytuacji? :hmm:

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#7 Postautor: aerofan » piątek, 13 maja 2016, 19:05

Kup w ASO zestaw naprawczy do swojego lakieru, jak nie ma to zamów. Następnie oczyść benzyną krechę, pędzelkiem zamaluj rysę, po wyschnięciu (następnego dnia) jeszcze raz tak, by warstwa pomalowanego lakieru była lekko wypukła. Po kolejnym 1-2 dniach, jak solidnie to przyschnie wypoleruj na płasko K-2 albo inną pastą lekkościerną. Robiłem tak w swoich 3 ostatnich autach i zawsze po rysach nie było śladu.

Konto usunięte

Re: Usuwanie rys z lakieru

#8 Postautor: Konto usunięte » piątek, 13 maja 2016, 22:07

krzysiek ardie pisze:Edgar nie kombinuj zgłoś szkodę z AC i tyle, auto nowe jak będziesz szlifował i Ci ASO to udowodni to możesz stracić gwarancję na lakier :hmm:

Ja tam się nie znam :idn: , ale zanim cokolwiek zaczniesz samodzielnie naprawiać skontaktuj się z serwisem , bo faktycznie jak Krzysiek mówi ,można stracić gwarancję za samodzielne wykonanie naprawy. Znam przypadki, że klienci tracili gwarancję za samodzielny montaż nadkoli tylnych w pojazdach przez wiercenie otworów w błotnikach. Jeśli zdecydujesz się jednak na naprawę za pomocą lakieru zaprawkowego i potem polerowaniu tegoż właśnie, to zalecam ostrożność bo w nowych samochodach powłoka lakieru bezbarwnego jest coraz cieńsza i może się zdarzyć, że jak potraktujesz rysę i miejsca koło niej papierem P1500 lub P2000 to dotrzesz się do bazy i niestety element będzie się nadawał tylko do naprawy lakierniczej.
Sposób likwidacji onej rysy zależy w tym momencie tylko od Ciebie, czy nałożysz pędzelkiem lakier naprawczy i tak zostawisz, czy oddasz do serwisu i zrobią to na zero. Wszystko zależy od Twego poczucia :hmm: "zmysłu estetycznego" wszakże , jak to mówią lakierem się nie jeździ :kwink: . Oczywiście, nie jest powiedziane, że jak "zrobisz na zero", to znowu nie przyjdzie upierdliwy sąsiad i nie powtórzy swego dzieła :palm:. Najbardziej boli pierwsza rysa, pierwsza wgniotka, a potem to jakoś tak już powszednieje :kwink:

Awatar użytkownika
aerofan
moja ranga
moja ranga
Posty: 130
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2016, 13:13
Skąd jesteś: Poznań
Silnik: 2.0 CRDi (182KM) Sorento3
Skrzynia: A/T
Napęd: AWD
Rok: 2016
Kolor: Imperial
Przebieg (km.): 1
Inny Samochód: Rapid
Been thanked: 4 times
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#9 Postautor: aerofan » niedziela, 15 maja 2016, 09:42

Żadnym kuźwa papierem nie szorować. Co to w ogóle za pomysły ?

Kader
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 56
Wiek: 40
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2016, 09:50
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.2 CRDi (197KM)
Skrzynia: A/T
Napęd: RWD
Rok: 2018
Kolor: Gravity blue
Kontaktowanie:

Re: Usuwanie rys z lakieru

#10 Postautor: Kader » niedziela, 29 maja 2016, 11:33

Cześć,

Jakby nie było kłopotów z gwarancją to może warto spróbować zapytać w takim warsztacie: http://www.s-plus.pl/naprawa-smart-repair. Jak jest coś takiego w okolicy to może warto zasięgnąć języka. Oni naprawiają różne rzeczy, głównie punktowe choć nie wiem czy to się kwalifikuje do takiej naprawy. Kiedyś korzystałem, całkiem spoko to wygląda. Jeśli w jakiś sposób to pocieszy (wątpię) to u mnie pod biurem gdzie pracuję, stoi czasem takie Porsche. Mniejsza o model, ale ten pojazd ma podobną rysę od okolic słupka C do początku przednich drzwi pasażera. Nie wiem jakich okolicznościach powstała...ale kurde jak komuś coś nie pasuje to niech nie wiem wezwie straż miejską (w przypadku złamania przepisów) a nie niszczy samochód. Choć na głupotę, zazdrość, zawiść nie ma mocnych. Kiedyś jak kupiłem swoją VIKI (jest czarna) to wśród sąsiadów były plotki, że jeżdzę BMW, Mercedesem i jeden Bóg wie czym jeszcze tylko nie oplem. Tacy są ludzie, najgorsze, że samemu się cierpi wtedy.


Wróć do „Pytania i odpowiedzi Sorento III”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości