Nie działa dotyk nawigacji

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
GrzegorzB
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2018, 10:48
Kontaktowanie:

Nie działa dotyk nawigacji

#1 Postautor: GrzegorzB » sobota, 7 lipca 2018, 10:23

Witam
W moim Sorento 2011 założona jest nawigacja LG. Niestety szwankuje dotyk przez co wiele funkcji nie jestem w stanie uruchomić (a może to nie jest wina wyłącznie dotyku?. Przyciski na obudowie działają.
Wymieniłem dotyk w jednym z zakładów, przez pewien czas było OK, ale znów zaczyna nie domagać.
Czy ktoś miał podobny problem/
Rozważam myśl o wymianie nawigacji na inną, ale mam obawy czy inna będzie właściwie funkcjonować (czy będzie możliwe sterowanie z kierownicy itp)
Na jaką nawigację ewentualnie mógłbym wymienić?
Dziękuję za wszelkie informacje

Maciej
moja ranga
moja ranga
Posty: 153
Rejestracja: sobota, 20 grudnia 2014, 16:25
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento II
Silnik: 2.2 CRDi 4WD (197 KM) Sorento2
Skrzynia: A/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2011
Kolor: Dyskretny
Przebieg (km.): 230000
Inny Samochód: na baterię ;)
Has thanked: 15 times
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: Nie działa dotyk nawigacji

#2 Postautor: Maciej » niedziela, 8 lipca 2018, 18:15

Ja tez noszę się z zamiarem wymiany fabrycznej navi na stację multimedialną na androidzie. Z prostego powodu - mam dość nieaktualnych offline'owych map. Więc szukam czegoś na androidzie, z wifi itd.

Z opisów aukcji na popularnym portalu aukcyjnym wynika, że bez problemu obsługiwane są funkcje z kierownicy. Nie wiem tylko jak jest w naszych SII z liniami na kamerze cofania. Czy daje je kamera ? Jeśli tak to trzeba szukać stacji multimedialnej bez tych linii - żeby się nie dublowały.

Awatar użytkownika
hunter
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 3752
Rejestracja: piątek, 27 maja 2011, 00:37
Skąd jesteś: Toruń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: nie dotyczy
Kolor: DARK GREY
Inny Samochód: SPORTAGE QL 2,0 CRDI
Twoje poprzednie Sorento: Była czarna 3,3V6 248 KM, lift na daystar + sprężyny by Stella , Była SII 2,2CRDI 197KM AT AWD.
Has thanked: 21 times
Been thanked: 123 times
Kontaktowanie:

Re: Nie działa dotyk nawigacji

#3 Postautor: hunter » niedziela, 8 lipca 2018, 19:53

Linie daje stacja multimedialna.
"JO" - JESTEM Z TORUNIA

GrzegorzB
jestem
jestem
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 6 lipca 2018, 10:48
Kontaktowanie:

Re: Nie działa dotyk nawigacji

#4 Postautor: GrzegorzB » niedziela, 8 lipca 2018, 22:41

Witam Panowie
Moje radyjko jest spoko choć nie ma dvd czy wifi tylko ten dotyk mnie irytuje a nawet i moją żonę która do niedawna mówiła że wydziwiam
Czasem dotyk działa idealnie, innym razem nawet młotek nie pomoże po kilku stukaniach w dotyk oraz przyciski na bokach budzi się najpierw z opóźnieniem aż w końcu zaczyna normalnie działać Może się system zawiesza coś go blokuje
EDIT
co się stanie z radiem gdy wciśniemy USTAWIENIA FABRYCZNE
czy wgrane aktualizacje map czy menu w j. polskim zniknie?
Może jest przeciążony i dlatego się zawiesza?

Kolego przypominam Punkt 1 regulaminu: Na forum piszemy po polsku. Niedopuszczalne jest pisanie bez polskich znaków ś,ć,ź,ą oraz bez przecinków i kropek.
Nic się nie stanie, jak ktoś zapomni jednego czy dwóch, ale tłumaczenie się , że mam iPhone, jestem dyslektykiem, czy piszę z piwnicy i mam ciemno nie skutkuje.
Druga sprawa, to nie piszemy kolejnego postu pod swoim, należy edytować pierwszy i w nim dopisać, to co chcemy dopowiedzieć. Opcja edycji to przycisk z ikoną ołówka, znajdujący się w prawym górnym rogu postu


Wróć do „Car Audio, nawigacje fabryczne Sorento II”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości