Packa - problem z czujnikami

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Konto usunięte

Packa - problem z czujnikami

#1 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 12:38

Ja się nacięłam z czujnikami - w Sorento mam fajne czujniki dość dokładne i super się parkuje, a w Pacce kupiliśmy jakieś cudo na przód i tył i pokazuje dość dobrze przy parkowaniu - ale tylko jak się ma nogę na hamulcu??!!!!, czyli przy cofaniu, żeby zobaczyć ile do przeszkody, muszę przełożyć nogę na hamulec i piszczy jak się przyhamuje !!!!!! za każdym razem w trakcie jazy!!!!! po co???? No dziadostwo

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#2 Postautor: ntgale » sobota, 17 października 2015, 14:17

@Jaga, mam wrażenie, że ktoś to źle podłączył. Być może masz czujniki, w których to przednie właśnie działają tylko po wciśnięciu pedału hamulca. Sprawdź czy na postoju przy włączonym zapłonie oraz biegu wstecznym działają światła wsteczne i przednie czujniki. Kiedy włączają się tylne czujniki? Tylko po naciśnięciu hamulca czy na wstecznym wraz z hamulcem?

Konto usunięte

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#3 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 14:20

ntgale pisze:@Jaga, mam wrażenie, że ktoś to źle podłączył. Być może masz czujniki, w których to przednie właśnie działają tylko po wciśnięciu pedału hamulca. Sprawdź czy na postoju przy włączonym zapłonie oraz biegu wstecznym działają światła wsteczne i przednie czujniki. Kiedy włączają się tylne czujniki? Tylko po naciśnięciu hamulca czy na wstecznym wraz z hamulcem?

Dzięki sprawdzę, i najwyżej pojadę z reklamacją - bo kupe kasy za to założenie zapłaciliśmy. Dodatkowo w trakcie normalnej jazdy - przy zwyczajnym hamowaniu piszczą - co chyba nie jest ich fabryczna opcją - nigdy się wcześniej nie spotkałam z czyms takim

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#4 Postautor: alkrak » sobota, 17 października 2015, 14:27

Jaga pisze:Ja się nacięłam z czujnikami - w Sorento mam fajne czujniki dość dokładne i super się parkuje, a w Pacce kupiliśmy jakieś cudo na przód i tył i pokazuje dość dobrze przy parkowaniu - ale tylko jak się ma nogę na hamulcu??!!!!, czyli przy cofaniu, żeby zobaczyć ile do przeszkody, muszę przełożyć nogę na hamulec i piszczy jak się przyhamuje !!!!!! za każdym razem w trakcie jazy!!!!! po co???? No dziadostwo

Wygląda na to, że zasilanie centralki tylnych czujników podłączone jest do żarówki stopu, a nie żarówki światła cofania.
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:

Konto usunięte

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#5 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 14:32

alkrak pisze:
Jaga pisze:Ja się nacięłam z czujnikami - w Sorento mam fajne czujniki dość dokładne i super się parkuje, a w Pacce kupiliśmy jakieś cudo na przód i tył i pokazuje dość dobrze przy parkowaniu - ale tylko jak się ma nogę na hamulcu??!!!!, czyli przy cofaniu, żeby zobaczyć ile do przeszkody, muszę przełożyć nogę na hamulec i piszczy jak się przyhamuje !!!!!! za każdym razem w trakcie jazy!!!!! po co???? No dziadostwo

Wygląda na to, że zasilanie centralki tylnych czujników podłączone jest do żarówki stopu, a nie żarówki światła cofania.

dzieki :love: :love: :love: :love:, czyli z tego powodu moga też piszczeć w trakcie normalnej jazdy do przodu, przy każdym hamowaniu? Bo to doprowadza do szału :angry:

Konto usunięte

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#6 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 16:54

Małe sprostowanie, ponieważ Jaga jechała Packą tylko raz, więc niedokładnie opisała całą sytuację. Mianowicie tylne czujniki działają prawidłowo, po włączeniu biegu wstecznego uruchamiane są tylne czujniki i pokazują odległość do przeszkody (nie trzeba naciskać na hamulec). Przednie natomiast działają po naciśnięciu na pedał hamulca, przy czym sam moment naciśnięcia na niego powoduje nie tylko uruchomienie czujników ale także trzykrotny sygnał dźwiękowy, który faktycznie denerwuje :angry: . Jedno co zauważyłem to po wydaniu tych trzech dźwięków głos cichnie i nawet jak się trzyma nogę na hamulcu to pokazuje odległość od przeszkody i dopiero jak zmniejszy się odległość to zaczyna znowu piszczeć.
Dziękuję alkrakowi i ntgalowi za zainteresowanie się tematem :love:

Jeśli chodzi o kamerkę cofania to mamy tą wkomponowaną w ramkę rejestracji z wyświetlaczem w nakładce na lusterko; w dzień i owszem cokolwiek widać, jeszcze nie obczaiłem dokładnie odległości pokazywanej przez nią, ale pomaga :ok: . W nocy bezużyteczna, tym bardziej że w Pacce oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest nad samą kamerą i tworzy jasną poświatę, a przez to niewiele widać na wyświetlaczu

Konto usunięte

Re: Dokładane czujniki cofania Kia Sorento

#7 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 17:04

eMeR pisze:Małe sprostowanie, ponieważ Jaga jechała Packą tylko raz, więc niedokładnie opisała całą sytuację. Mianowicie tylne czujniki działają prawidłowo, po włączeniu biegu wstecznego uruchamiane są tylne czujniki i pokazują odległość do przeszkody (nie trzeba naciskać na hamulec). Przednie natomiast działają po naciśnięciu na pedał hamulca, przy czym sam moment naciśnięcia na niego powoduje nie tylko uruchomienie czujników ale także trzykrotny sygnał dźwiękowy, który faktycznie denerwuje :angry: . Jedno co zauważyłem to po wydaniu tych trzech dźwięków głos cichnie i nawet jak się trzyma nogę na hamulcu to pokazuje odległość od przeszkody i dopiero jak zmniejszy się odległość to zaczyna znowu piszczeć.
Dziękuję alkrakowi i ntgalowi za zainteresowanie się tematem :love:

Jeśli chodzi o kamerkę cofania to mamy tą wkomponowaną w ramkę rejestracji z wyświetlaczem w nakładce na lusterko; w dzień i owszem cokolwiek widać, jeszcze nie obczaiłem dokładnie odległości pokazywanej przez nią, ale pomaga :ok: . W nocy bezużyteczna, tym bardziej że w Pacce oświetlenie tablicy rejestracyjnej jest nad samą kamerą i tworzy jasną poświatę, a przez to niewiele widać na wyświetlaczu

Więc dokładnie tak jak pisali - błędne podłączenie - czujniki parkowania nie służą do informowania, że właśnie hamujesz, a do odległości od przeszkody :hmm: :idea: tak jak jest obecnie doprowadza do szału. Coraz mniej mam ochotę na przesiadkę, zresztą na razie jeździ ona od jednego mechanika do drugiego i końca nie widać.

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Packa - problem z czujnikami

#8 Postautor: alkrak » sobota, 17 października 2015, 18:59

Może trzeba podłączyć podobnie jak fabryka to zrobiła w moim aucie?
A zrobiła tak, że po włączeniu biegu wstecznego, załącza się kamera cofania, czujniki parkowania TYŁ i czujniki parkowania PRZÓD, z tym, że czujniki przednie można wyłączyć (tylko dla jednego cyklu) dodatkowym przyciskiem - ręcznie. Pedał hamulca nie ma żadnego wpływu na działanie czujników. Uważam, że jest to rozwiązanie optymalne.
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:

Konto usunięte

Re: Packa - problem z czujnikami

#9 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 20:11

A w jeśli dojeżdżasz do przeszkody przodem, to co uruchamia czujniki przednie? A i w jednym cyklu, :hmm: tzn że następnym razem jak włączy się wsteczny to znowu załącza przednie?

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Packa - problem z czujnikami

#10 Postautor: alkrak » sobota, 17 października 2015, 21:02

eMeR pisze:A w jeśli dojeżdżasz do przeszkody przodem, to co uruchamia czujniki przednie? A i w jednym cyklu, :hmm: tzn że następnym razem jak włączy się wsteczny to znowu załącza przednie?

Dobrze zrozumiałeś co oznacza jeden cykl. Przy dojeżdżaniu przodem do przeszkody czujniki nie aktywują się automatycznie, można je włączyć tylko ręcznie, przyciskiem, o którym pisałem w poprzednim poście.
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:

Konto usunięte

Re: Packa - problem z czujnikami

#11 Postautor: Konto usunięte » sobota, 17 października 2015, 21:21

Dziękuję za podpowiedź :love: , pogadam z elektrykiem, żeby może przerobił podłączenie tych przednich w Pacce :kwink:

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Packa - problem z czujnikami

#12 Postautor: vokal » sobota, 17 października 2015, 21:31

U Skorpiona jest tak jakoś zrobione, że czujniki przednie wyłączają się przy większej prędkości od parkingowej.

-- A7600H - -
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
ntgale
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1329
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 18:54
Skąd jesteś: ___
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2004
Been thanked: 1 time

Re: Packa - problem z czujnikami

#13 Postautor: ntgale » sobota, 17 października 2015, 23:09

eMeR, skoro tak to można pobawić się z modułem odczytującym prędkość. Napiszę tak: zarówno w Hondzie jak i w cytrynie mam czujniki z przodu. Przy czym w Hondzie działały zawsze (tzn., że w czasie śnieżycy potrafiły piszczeć zawsze i trzeba było je wyłączać ręcznie) ale w cytrynie wyłączają się automatycznie po przekroczeniu ok. 10 km/h. Co oznacza, że podczas normalniej jazdy nic nie trzeba wyłączać. Są takie moduły. Może i do packi pasują.

Konto usunięte

Re: Packa - problem z czujnikami

#14 Postautor: Konto usunięte » niedziela, 18 października 2015, 12:36

Dzięki :kwink:, w Sori tak właśnie w czasie deszczu lub jak piszesz, śnieżycy czujniki działają i trzeba było zamontować wyłącznik głośnika, a w Pacce po przekroczeniu 20km/h centralny zamyka drzwi :hmm: być może to da się wykorzystać

Awatar użytkownika
alkrak
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2014
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2010, 17:51
Skąd jesteś: Kraków
Silnik: 2.4 GDI (185KM) Sorento3
Skrzynia: M/T
Napęd: AWD
Rok: 2014
Kolor: Sand Track
Przebieg (km.): 31000
Twoje poprzednie Sorento: KIA Sorento FL, 2,5 CRDI (170 KM), rok 2007.
Been thanked: 2 times
Kontaktowanie:

Re: Packa - problem z czujnikami

#15 Postautor: alkrak » niedziela, 18 października 2015, 13:02

eMeR pisze:Dzięki :kwink:,.... a w Pacce po przekroczeniu 20km/h centralny zamyka drzwi :hmm: być może to da się wykorzystać

Niestety, jeżeli jadąc, zwolnisz do prędkości, poniżej 20 km/h, drzwi się nie otwierają.
Próbowałem oszukać czas - naprawiałem zegary!! :idn:
Nie udało się - niestety. :bye2:


Wróć do „MOTORYZACJA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości