Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#1 Postautor: Admin » niedziela, 11 stycznia 2015, 20:12

Obrazek


29 stycznia 2014 Fiat ogłosił, że zakończył pięcioletni proces przejmowania koncernu Chrysler. W efekcie fuzji utworzono nową spółkę o nazwie Fiat Chrysler Automobiles, której formalna siedziba znajduje się w Holandii, a praktyczna - ze względów podatkowych - w Wielkiej Brytanii.
Tym samym Fiat stał się właścicielem marki Chrysler, Dodge i Jeep.

Tak jak firma Kia Motors drastycznie odcięła pępowinę ze swoja terenową przeszłością tak Jeep dał wybór swoim klientom.
Według mnie to jest idealne rozwiązanie i bardzo żałuje że Kia nie poszła tą drogą .
Klient Jeepa jeśli często jeździ autostradami i nie zamierza nigdy z niej zjechać a w dodatku lubi szybkość kupuje wersję Sport , ten kto lubi wygodę i komfort kupuje wersje Limited a jak ktoś ma działkę w górach i uwielbia teren zamawia wersję Trailhawk.
To się nazywa różnorodność której zabrakło Kia po 2009 roku.

Obrazek



Nie wygląda jak Jeep, ale teren to jego żywioł. Najnowszy Cherokee budzi skrajne emocje i co ciekawe, nie ma bezpośredniego rywala.

Trailhawka stworzono do offroadu
Oprócz specjalnych osłon podwozia, terenowego zawieszenia i zwiększonego prześwitu wersja ta ma blokadę tylnego mechanizmu różnicowego. Żeby jej użyć, wystarczy po włączeniu reduktora (4WD LOW) nacisnąć przycisk REAR .
Uruchomienie blokady następuje także automatycznie po wybraniu trybu jazdy po skałach (ROCK). Trailhawk ma też system utrzymujący stałą prędkość auta podczas wjazdu na wzniesienia lub zjazdu z nich.

Obrazek

czyż z tyłu nie wygląda jak Sportage ? :kwink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec zerknijmy na ceny :

Obrazek

I tu chyba Kia Motors najbardziej strzeliła sobie w kolano ...
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Madej
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 2424
Wiek: 52
Rejestracja: poniedziałek, 14 stycznia 2013, 12:45
Skąd jesteś: Krakow/Wiedeń
Silnik: zbłądziłem - mam inny pojazd
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: nie dotyczy
Rok: nie dotyczy
Twoje poprzednie Sorento: Niebieska 2,5 140 KM+ chip ,Opony AT , USEL i wiele dobrego jeszcze..
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times
Kontaktowanie:

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#2 Postautor: Madej » niedziela, 11 stycznia 2015, 21:29

Calkiem ,calkiem ten Jeepek :happy2:
Mamy rywala dla sorento.Tylko boje się jak to będzie z jakoscia ,bo co wloskie to ladne ale takie jak buty-jednosezonowe.
Mysle ze Fiat dużo przejal od jeepa wiec powinno być ok :think: ale to się okaze po kilku latach.

Ale jak na dzień dzisiejszy to przy wolnych srodkach wybrałbym zdecydowanie Jeepa :tup:
Jak to powiedział jeden kat "każdy ma prawo być porąbany "

Giza

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#3 Postautor: Giza » niedziela, 11 stycznia 2015, 21:42

Oj Admin, nie ładnie :nono: Tak bardzo chcesz dokopać Koreańcom.....
Aktualnie sprzedawany model to 2016 a tu cena zaczyna się od 24900,00$
Załączniki
Sori16b.jpg

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#4 Postautor: vokal » niedziela, 11 stycznia 2015, 21:46

O matko ZygJe, to samochód, czy wagon, bo o terenówkę, to nawet tego nie podejrzewam :lol:
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Giza

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#5 Postautor: Giza » niedziela, 11 stycznia 2015, 22:04

Nie no proszę, jaką terenówkę? Wywalone są absolutnie wszystkie funkcje "terenowe", nawet kontrola zjazdu czy manualna blokada 4x4 (inna sprawa że przy aktualnie stosowanym DynaMax absolutnie zbędna, gdyż w moim przekonaniu (a jeździłem z tym w Sportage 3 lata) działa w warunkach codziennej jazdy lepiej niż stały napęd w Subaru (8 miesięcy testowania).)
A tu fajny filmik jak działa DynaMax
https://www.youtube.com/watch?v=_GvzS3i-kM4

Giza

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#6 Postautor: Giza » niedziela, 11 stycznia 2015, 22:41

Natomiast zastanawia mnie co innego. Nie wiem czym spowodowana polityka silnikowa. Wszystkie silniki przycięli i to na prawdę znacznie.
I tak 3,3V6 miał w poprzednim modelu 294KM (6,7s do 100km/h) teraz został ścięty do 260KM
2,4 miał 194KM teraz 185KM
No i pojawił się nowy w Sorento silnik 2.0GDi turbo 240KM tylko że też ścięty bo w Sportage R ma 266KM (absolutny szatan - jeździłem)
O co kaman?
Poza tym w katalogu występują wszystkie absolutnie nowości jakie aktualnie występują w samochodowej branży.
http://www.kia.com/us/en/vehicle/sorento/2016/features

Awatar użytkownika
gt350r
jestem
jestem
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 18:10
Skąd jesteś: Kaltenbach Austria
Rok: 2005
Kontaktowanie:

Re: Jeep Cherokee vs Kia Sorento - 2014

#7 Postautor: gt350r » środa, 29 lipca 2015, 23:45

podejżewam że chodzi o zwiększenie sprzedajności samochodów czyli chodzi o to jak w DE czy AT o konie i emisje co odkłada sie na ubezpieczenie i podatek nova czyli cene nowego auta w salonie dzięki temu zabiegowi można będzie kupić go pare tyś euro mniej i do tego ubezpieczenie będzie mniejsze :D bo np u mnie jeden konik kosztuje jakieś 90centów co miesiąc bez żadnych zniżek

tak samo było kiedyś jak wychodziła honda civik ze zdławionym silnikiem 90km po wymienie uszczelki filtra na normalną dostwało sie 110koni ale chodziło o podatek i ubezpieczenie bo ludzie sobie to jednak kalkulują

takie jest moje zdanie na temat zdławionych motorów :hmm:


Wróć do „MOTORYZACJA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości