4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
cobra75
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 listopada 2013, 14:49
Skąd jesteś: Warszawa
Rok: 2001
Inny Samochód: Rysiek :)
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#76 Postautor: cobra75 » sobota, 18 października 2014, 23:50

lol pisze:
cobra75 pisze:My z żoną już w domu.
Co by ty powiedzieć o imprezie???
Była........

:roftl:


No jaki wylewny jesteś. :angry2: Napisz coś więcej twoja opinia się tu liczy, w końcu z tego co mi wiadomo to nasza pierwsza w miarę samodzielna impreza tego typu i robiona na szybko.
P.s. Tylko bez kadzenia proszę.


Kurde......poczułem się jak guru :)

Bez przesady z tą moją opinią co się liczy.......że RAZEM Z KUMPLAMI zrobiliśmy kilka imprez to już znaczy, że wiemy wszystko......

Ale ok. Bez kadzenia.

Za mało jazdy za dużo jedzenia.

I w szczegółach.
Dojechaliśmy z żoną +/- o 11.30.
Ktoś próbował cisnąć po piaszczystych górkach ale reszta wokoło ogniska lub w jego okolicach piekła kiełbaski.
Na stołach słodycze (ciastka, czekoladki, cukierki) więc dzieciaki już objedezone słodyczami wykazywały małe zainteresowanie ogniskiem. Wygląda, że szukają sobie zajęcia. Co chwila któreś pyta czy może się ze mną przejechać. około 12.20 przyjeżdża grochówka.........abstrahując od tego jaka była to można zapytać "po co?". Ludzie najedzeni kiełbasą nie wykazują zainteresowania zupą......
Zaczynam wozić dzieciaki.......5 może 7 kółek po "wydmach".....i co widzę??? Jestem jedyny który wozi dzieci.
Ta impreza jest właśnie dla nich a nie dla towarzyskiego spotkania przy ognisku. Po interwencji u organizatorów coś się rusza.
Do samego odjazdu patrzyłem na dwoje dzieci, które przy pomocy saperki kopały kamienie na placu koło grochówki i usypywały z nich górkę.....
Zawsze mówię, że krytykować potrafi każdy ale to nic nie daje. Krytyka powinna być konstruktywna więc:
To plan imprezy (początek wątku):

"9:00 – przybycie na miejsce imprezy i rozpoczęcie pikniku:
- rozstawianie namiotów i stołów, przygotowanie poczęstunku (ciasta, słodkości, napoje)
- rozpalenie ogniska i przygotowanie kiełbasek,
- jazdy w terenie,
- inne atrakcje, gry i zabawy,
- w porze obiadowej zamówiona jest kuchnia polowa z gorącą zupką w kotle, herbata i wrzątek, dostępna będzie kawa, cukier, czyli będzie można się trochę rozgrzać :beer:

Jazdy w terenie będą poprzedzone krótkim instruktażem dotyczącym bezpieczeństwa (regulamin imprezy) :rules:

16:00 – zakończenie imprezy, sprzątanie miejsca akcji,
16:30 - odwiezienie dzieci do Ośrodka."
I moje uwagi do planu:

- rozstawianie namiotów i stołów, przygotowanie poczęstunku (ciasta, słodkości, napoje) - dzieci nie interesuje przygotowanie campu, a jeżeli damy im wybór ciastko-kiełbaska to chyba wiemy co wybiorą....

- rozpalenie ogniska i przygotowanie kiełbasek -
- jazdy w terenie - całkiem nie właściwa kolejność.

- inne atrakcje, gry i zabawy - kęęęęęę........nie zauważyłem. A nawet balonów nie było komu dmuchać .....

- w porze obiadowej zamówiona jest kuchnia polowa z gorącą zupką w kotle, herbata i wrzątek, dostępna będzie kawa, cukier, czyli będzie można się trochę rozgrzać - najpierw zupa potem ognisko.......ewentualnie start ogniska po przyjeździe zupy.

-Jazdy w terenie będą poprzedzone krótkim instruktażem dotyczącym bezpieczeństwa (regulamin imprezy) :rules: - było nie było......nie wiem.

Odwiezienie dzieci......nie widziałem bo już byłem w domu :)


I teraz.......jak bym to widział:

10.00-10.30 (za wcześnie nie ma po co)– przybycie na miejsce imprezy i rozpoczęcie pikniku (camp już rozstawiony bo ktoś go wcześniej przygotował)
- jazdy w terenie - to nie musi być hardcore........jazda taka jak samochody pozwalają.
- 12.30 przyjeżdża kuchnia polowa z gorącą zupką w kotle, herbata i wrzątek i wtedy też jest ognisko z kiełbaskami - wszyscy są rozemocjonowani i głodni i jedzą, jedzą, jedzą........
- po obiedzie słodycze
- dalsza jazda z dzieciakami (jeżeli są nadal chętne, a zapewne są ;) )
- inne atrakcje, gry i zabawy - to powinno wypełnić czas do odjazdu

i tyle.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 października 2014, 06:57 przez cobra75, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
paczk
moja ranga
moja ranga
Posty: 92
Wiek: 45
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 19:04
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 3.3 GDI (294 KM) Sorento2
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 224
Inny Samochód: renault laguna III
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#77 Postautor: paczk » niedziela, 19 października 2014, 00:47

ha!

dziękujemy za super imprezkę, świetnie się bawiliśmy :)
przy okazji nic nie łączy równie dobrze jak naprawa auta :):)
stella - T woja magiczna skrzyneczka była bardzo przydatna, jak również ściągacz Przemka - jak widać ma wiele zastosowań :)
opaska trzyma się jak zwariowana, wymyłem chyba z 5kg piasku z podwozia :)
dzieciaki zachwycone, Justyna również :)

poniżej na szybko kilka niespodzianek z dzisiejszego dnia, resztę obrobię w ciągu 3-4 dni i udostepnie na dropbox plus wrzuce minieturki na forum :)

jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia na następnym zlocie !
czteropak pączków :):)
Załączniki
IMG_1319.jpg
IMG_1315.jpg
IMG_1309.jpg
IMG_1253.jpg
IMG_1244.jpg
IMG_1241.jpg
IMG_1239.jpg
IMG_1237.jpg
IMG_1236.jpg
IMG_1234.jpg

Awatar użytkownika
paczk
moja ranga
moja ranga
Posty: 92
Wiek: 45
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 19:04
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 3.3 GDI (294 KM) Sorento2
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 224
Inny Samochód: renault laguna III
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#78 Postautor: paczk » niedziela, 19 października 2014, 00:50

i kolejna porcyjka :)

tyle na dziś,
dobrej nocki ! :)

pozdrawiam

paczk
Załączniki
IMG_1403.jpg
IMG_1351.jpg
IMG_1350.jpg
IMG_1346.jpg
IMG_1345.jpg
IMG_1341.jpg
IMG_1336.jpg
IMG_1329.jpg

Awatar użytkownika
paczk
moja ranga
moja ranga
Posty: 92
Wiek: 45
Rejestracja: środa, 1 stycznia 2014, 19:04
Skąd jesteś: warszawa
Silnik: 3.3 GDI (294 KM) Sorento2
Skrzynia: nie dotyczy
Napęd: AWD
Rok: 2015
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 224
Inny Samochód: renault laguna III
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#79 Postautor: paczk » niedziela, 19 października 2014, 00:56

ja niestety na początku zrobiłem tylko 1 przejazd z dzieciakami,
ale na szczęście po 1,5 h lezenia na piasku udało mi się wykonać jeszcze 5 jazd od 15

przynajmniej już mi rura od intercoolera nie odpada :)

dzieciaki miały ogromna frajdę z jazd, mikołaj z Ośrodka w drodze powrotnej powiedział że to był jego najlepszy dzień w życiu,

i łezka mi się zakręciła :)
chciał podziękować Kacprowi oddając mu otrzymane dziś puzzle i nie mógł zrozumieć że to jednak dla niego...

pozdrawiam i dobrej nocki !

Awatar użytkownika
lol
moje konto
moje konto
Posty: 170
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2012, 22:15
Skąd jesteś: Milanówek
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 240000
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#80 Postautor: lol » niedziela, 19 października 2014, 10:29

Ok cobra75, Two opinia jest tutaj ważna i interesująca. Jednakże..... zawsze jest jakieś "jednak" :hmm: sam napisałeś, dotarłeś już w sumie w połowie imprezy, więc trochę Cię minęło. Efekty hardcorowej, jazdy sorento miałeś możliwość obserwować (leżący pod samochodem przez połowę imprezy), i uczestniczyć poniekąd w wyciąganiu z tarapatów wiszącego auta Autorusa. Nasze auta mogą mniej w terenie od Twojego Range i przebudowanej G-landy (która notabene praktycznie nie stygła, tak samo jak i Patrol), jednakże w przypadku tej imprezy większość ludzi w jakimś stopniu była zaangażowana oprócz jej organizacji, w jej przebieg. Może i rozjechaliśmy się trochę z czasem posiłków, lecz akurat dzieci miały kilka rozrywek do wyboru. Osobiście uważam że "koń na luźnej wodzy lepiej chodzi" w więc należy dać dzieciakom wybór, oczywiście nie pozbawiony kontroli. Założenie było świetne - zabierzmy dzieciaki niech spędzą fajnie dzień.
Wiesz co sprawiało największą radość tym najmniejszym - kopanie w ziemi, łopatka kamienie, kreatywna wyobraźnia i budowanie czegoś razem.
Myślę, że przy dostępnych środkach i czasie, założenie spełniliśmy, a przy tym robiąc coś dobrego dla kogoś, pokazaliśmy samym sobie, ze potrafimy działać spontanicznie w dobrym kierunku.
Zawsze jest coś do poprawienia, więc przy następnej okazji będziemy mądrzejsi o uzyskane doświadczenia.

Awatar użytkownika
Joanka
możesz mi ufać
możesz mi ufać
Posty: 1137
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:32
Skąd jesteś: Warszawa
Silnik: 2.5 CRDi (170KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: złoty
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#81 Postautor: Joanka » niedziela, 19 października 2014, 10:42

Zapraszam do nowego watku na podsumowania akcji :)
http://www.klubsorento.pl/forum/viewtopic.php?f=154&t=8206

Dziekujemy Ci cobra75 za udział :love: dostałeś nowy kolorek :friends: i Przemek1979 też :happy2:
Joanka

Awatar użytkownika
zazebiacz
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 62
Wiek: 42
Rejestracja: środa, 14 maja 2014, 17:20
Skąd jesteś: Pruszków
Silnik: 2.4 i 16V (139KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: Czarny
Przebieg (km.): 172000
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#82 Postautor: zazebiacz » niedziela, 19 października 2014, 17:32

Sobotni dzień uważam za udany mimo że nie smigalem po górachtak dużo jak inni lecz moja slabizna chyba do tego się nie nadaje :cry:
Lecz autorus mnie zmotywował "dasz radę "jako jestem w jeździe w terenie laik każde słowa otuchy i wsparcia są bardzo cenne.
Pierwszy raz jechałem w tak dużej grupie samochodów córka jak i ja mieliśmy uśmiechy od ucha do ucha :happy2:
Ale byłem zaniepokojony tym że każdy jeździł i nie było żadnej asysty wsparcia pomocy kogoś na górach :confused: Podjezdzając pod górę o mało bym nie miał bliskiego spotkania z innym pojazdem :angry:
Więc dalszą jazdę po piachu sobie darowałem bo zdrowie moje i bliskich w samochodzie jest ważniejsze.
Moje zdanie jest że jak mieliśmy pozwolenie na zajęcie terenu to powinien być całkowicie zamknięty dla innych uczestników taśma myślę żeby wystarczyła w jakimś stopniu.
Pędzące quady i nie tylko śmiały blisko naszego ogniska a wokół bawiace sie dzieci.
Może to tylko moje chore myśli i spostrzeżenia jako byłem na takiej imprezie pierwszy raz mogę się mylić i nie każdy musi się z moją opinią zgadzać.
Pozdrawiam wszystkich i dziękujemy za miło spędzony czas :happy1:

Awatar użytkownika
stella997
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1523
Wiek: 54
Rejestracja: niedziela, 18 września 2011, 20:28
Skąd jesteś: Błonie koło Wawa
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2005
Kolor: czarny
Przebieg (km.): 160000
Inny Samochód: 307, Vitara,Sportage
Been thanked: 6 times
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#83 Postautor: stella997 » niedziela, 19 października 2014, 18:14

Cobra75 :hmm: na twojej imprezie w Kuklówce bardziej widziałem ludzi samych taplających się w błocie niż wożących dzieciaki,bynajmniej tam gdzie byłem ja i mój aparat .Poza tym,każdy uczy się na błędach więc myślę że każdy następny raz będzie lepszy. :ok: a twoja frustracja że tobie nie wyszło a nam się udało chodź w małym stopniu jest nie potrzebna. :hmm: Grunt że cel był słuszny i dzieciaki zadowolone a reszta niech zostanie milczeniem.My nie krytykowaliśmy ciebie bo uważaliśmy że liczy się dobra zabawa i osiągnięcie zamierzonego celu. To tyle co miałem powiedzieć i uważam temat za zamknięty i niech każdy robi to co uważa.
Szacun. :girl5:
Prezes-Dyktator KSA, SDA,MODY tel alarmowy +48501143779

cobra75
awansowałem na
awansowałem na
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 19 listopada 2013, 14:49
Skąd jesteś: Warszawa
Rok: 2001
Inny Samochód: Rysiek :)
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#84 Postautor: cobra75 » niedziela, 19 października 2014, 19:46

stella997 pisze:Cobra75 :hmm: na twojej imprezie w Kuklówce bardziej widziałem ludzi samych taplających się w błocie niż wożących dzieciaki,bynajmniej tam gdzie byłem ja i mój aparat .Poza tym,każdy uczy się na błędach więc myślę że każdy następny raz będzie lepszy. :ok: a twoja frustracja że tobie nie wyszło a nam się udało chodź w małym stopniu jest nie potrzebna. :hmm: Grunt że cel był słuszny i dzieciaki zadowolone a reszta niech zostanie milczeniem.My nie krytykowaliśmy ciebie bo uważaliśmy że liczy się dobra zabawa i osiągnięcie zamierzonego celu. To tyle co miałem powiedzieć i uważam temat za zamknięty i niech każdy robi to co uważa.
Szacun. :girl5:




Więc usunąłem swój komentarz z opinią na temat imprezy "bez kadzenia" o który prosił lol.

Tekstu o frustracjach .........nie kumam......ja żadnej nie mam bo wiem że zrobiliśmy wszystko co było można aby impreza doszła do skutku. Niestety są tematy, których się załatwić nie udało i dla dobra dzieci się dalej na siłę nie pchaliśmy.
Co do krytyki.....ja też nie krytykuję, zostałem poproszony o opinię i ją napisałem.

Ale jak wiadomo lepiej siedzieć cicho .......

Impreza była zajebista i niczego nie dało się zorganizować lepiej.


Ps. a czy na "moich" imprezach na Kuklówce widziałeś również dzieci, które nie miały z kim jeździć? Bo jeżeli widziałeś kierowców bez dzieci to mnie to nie dziwi.......zawsze jest więcej samochodów niż dzieci i nie dla wszystkich "wystarcza".

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#85 Postautor: Admin » niedziela, 19 października 2014, 20:10

Cobra, intuicja mi podpowiedziała że tak potoczy się dalej ten temat więc skopiowałem Twój tekst z konstruktywną krytyką osoby doświadczonej w takich imprezach, wstawię go później. Przepraszam Cię za to. Stella997, chyba mi teraz trochę wstyd. Forum jest ogólnodostępne, to nie magiel .
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
lol
moje konto
moje konto
Posty: 170
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2012, 22:15
Skąd jesteś: Milanówek
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 240000
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#86 Postautor: lol » niedziela, 19 października 2014, 20:44

Nie no ludziska, ile ludzi tyle opinii bądźmy prze chwilę dorośli, forum jest od wypowiadania zdania i dyskusji. Każdy ma prawo do swojego zdania. Uwagi cobry były dla mnie istotne z punkt widzenia z osoby z zewnątrz i za nie dziękuję. Stella poczuł się urażony i zapewne pełną piersią bronił honoru klubu.
Po prostu dajmy spokój i idźmy dalej :beer:

Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#87 Postautor: vokal » niedziela, 19 października 2014, 20:48

cobra75, bardzo niedobrze, że usunąłeś swoje uwagi, bo to były bardzo cenne słowa osoby z doświadczeniem.
Na przyszłość na pewno się przydadzą.

Na wszelki wypadek ja też je skopiowałem ;)
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
Admin
Główny
Główny
Posty: 8992
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 23:22
Skąd jesteś: Warszawa
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: A/T-TIPTRONIC
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2005
Kolor: Niebieski
Twoje poprzednie Sorento: 2.5 CRDI (140KM) 2003EX M/T Złoty
Has thanked: 2 times
Been thanked: 48 times
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#88 Postautor: Admin » niedziela, 19 października 2014, 20:53

Czasami krytyczne opinie pozwalają nam unikać popełniania podobnych błędów w przyszłości. Uczymy się na nich. Miarą kultury jest sposób prowadzenia dyskusji.
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2003r. złoty, manual Obrazek
Kia Sorento EX 2.5 CRDI 2005r. niebieski, automat tiptronic Obrazek

Obrazek

Giza

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#89 Postautor: Giza » niedziela, 19 października 2014, 21:09

:gpost:

Awatar użytkownika
lol
moje konto
moje konto
Posty: 170
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2012, 22:15
Skąd jesteś: Milanówek
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD
Rok: 2006
Kolor: srebrny
Przebieg (km.): 240000
Kontaktowanie:

Re: 4-paka dla dzieciaka - Legionowo 18.10.2014.

#90 Postautor: lol » niedziela, 19 października 2014, 21:11

Wolą cobry (wywołaną być może emocjami) było usunięcie wpisu :hmm: ja bym ją jednak uszanował :hmm:


Wróć do „OŚRODEK WSPARCIA "ETEZJA"”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości