Już wiemy jak jeździ nowa Kia Sorento 2013

Moderator: Moderator

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
vokal
ASSISTANCE
ASSISTANCE
Posty: 6169
Rejestracja: poniedziałek, 22 marca 2010, 11:55
Skąd jesteś: WA/NOE
Wersja Kia Sorento: Kia Sorento I
Silnik: 2.5 CRDi (140KM)
Skrzynia: M/T
Napęd: 4 WD AUTO
Rok: 2003
Kolor: IndigoBlue/AlpinGrey
Inny Samochód: Jazz 1.4 LS '06
Has thanked: 13 times
Been thanked: 49 times
Kontaktowanie:

Już wiemy jak jeździ nowa Kia Sorento 2013

#1 Postautor: vokal » poniedziałek, 4 marca 2013, 19:55

Już wiemy jak jeździ nowa Kia Sorento
Źródło: http://www.auto-swiat.pl/1-juz-wiemy-ja ... ia-sorento


Lifting Kii Sorento nie jest rewolucyjny, ale zauważalny i dodał koreańskiemu SUV-owi optycznej lekkości.

Obrazek


Druga generacja koreańskiego SUV-a jest w sprzedaży od 2009 roku. Trzy lata to zdaniem inżynierów z Kii wystarczający czas, by auto zasłużyło na odnowienie.

Już pierwsze spojrzenie na pojazd pozwala rozpoznać model po liftingu. Z przodu zastosowano prostokątne światła przeciwmgielne, ustawione pionowo, zamiast okrągłych, inna jest atrapa chłodnicy oraz kształt zderzaka, a reflektory uzupełniono światłami pozycyjnymi wykonanymi w technice LED. Z tyłu najbardziej widoczną zmianą w stosunku do wersji sprzed liftingu jest nowy kształt świateł, inaczej wygląda również klapa bagażnika oraz zderzak, w którym (tak jak z przodu) światła przeciwmgielne zostały ustawione pionowo. Poza tym nadwozie może być pomalowane jednym z siedmiu nowych lakierów.


Obrazek


Świeżość zawitała także do wnętrza pojazdu. Kierowcy znający dotychczasowy model szybko zauważą nowy zestaw wskaźników LCD, lepsze materiały wykończeniowe, a w wersji z automatyczną skrzynią biegów – inny kształt dźwigni. Podróżujący odnowionym Sorento mogą poczuć się bezpieczniej, ponieważ w aucie instaluje się teraz system monitorowania „martwego pola”, układ ostrzegający o niezamierzonym zjeździe z pasa ruchu, a manewrowanie ułatwia asystent parkowania równoległego.


Obrazek


Obniżone o 10 mm zawieszenie nie popsuło komfortu resorowania, za to poprawiło stabilność na zakrętach. Nadal jednak trzeba pamiętać o tym, że mamy do czynienia z dużym SUV-em i podczas jazdy odczuwa się przechyły nadwozia.

W gamie silnikowej pojawił się nowy benzyniak z wtryskiem bezpośrednim, o pojemności 2,4 l i mocy 192 KM. Auto wyposażone w taki napęd kosztuje minimum 130 700 zł. Najtańszą wersją napędu Sorento jest 150-konny diesel, kosztujący 117 700 zł. Pojazd z tym motorem ma zadowalające przyspieszenie do 100 km/h – w 10,8 s.


Obrazek


Jednak naszym zdaniem do charakteru auta najlepiej pasuje topowy, 197-konny diesel z automatyczną skrzynią biegów. To świetne połączenie zapewnia nie tylko dobre przyspieszenie, lecz także wysoki komfort jazdy. „Automat” sprawnie wyręcza kierowcę w zmianie biegów, a przy tym działa tak precyzyjnie, że prowadzący nie wyczuwa momentu, w którym nastąpiło przełączenie.


Obrazek


Godne podkreślenia jest wyciszenie kabiny. Ani przez chwilę hałas dochodzący spod maski nie przeszkadza jadącym w rozmowie. Na pochwałę zasługuje niskie zużycie paliwa – średnie zapotrzebowanie na poziomie 7 l/100 km w ciężkim samochodzie z automatyczną skrzynią to dobry wynik.


Więcej zdjęć: http://www.auto-swiat.pl/zdjecia/nowa-k ... /0#gallery
Obrazek
Obrazek
"Ludzie są gotowi uwierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę."

Awatar użytkownika
tommy
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 1615
Wiek: 55
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 10:15
Skąd jesteś: Węgorzewo
Silnik: nie mam
Skrzynia: nie mam
Napęd: nie mam
Rok: nie mam
Inny Samochód: Jeep Cherokee KL
Twoje poprzednie Sorento: Sorento I, 2,5 CRDi, Tiptronic.
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times
Kontaktowanie:

Re: Już wiemy jak jeździ nowa Kia Sorento 2013

#2 Postautor: tommy » wtorek, 5 marca 2013, 16:50

Odpowiedź: na pewno gorzej niż stara ( nasza )......

Awatar użytkownika
autorus
wiem wszystko
wiem wszystko
Posty: 2317
Wiek: 50
Rejestracja: środa, 10 marca 2010, 06:48
Skąd jesteś: Skierniewice
Silnik: W PLANACH
Inny Samochód: Skoda octavia 480tys
Has thanked: 20 times
Kontaktowanie:

Re: Już wiemy jak jeździ nowa Kia Sorento 2013

#3 Postautor: autorus » wtorek, 5 marca 2013, 17:24

Powiem tak, jakbym nabył takie autko to nie mam mowy abym z wami szalał po lesie, nie daj Boże by mi się zarysowało.


Wróć do „KSIĄŻKI I PRASA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości